Jak najít IT specialistu

Praha – Je jich málo a z nabídek si mohou vybírat. Řeč není o úspěšných sportovcích nebo umělcích, nýbrž o IT odbornících, kterých je v České republice zoufalý nedostatek. Nabídka vysoce převyšuje poptávku a personalisté často marně shání nového kolegu do firmy. IT specialisté jsou naopak mnohdy zavaleni zprávami s nabídkou práce, která je buď mimo jejich profesní zaměření, nebo jsou na ni překvalifikováni.

Řešením tohoto bludného kruhu se mohou stát pracovní portály zaměřené výhradně na It specialisty. „Tradiční způsoby oslovení vhodných adeptů nefungují a firmy ani mnohdy neví, kde správné odborníky hledat a jak je správně oslovit,“ komentuje současnou situaci na pracovním trhu majitel jednoho takového pracovního portálu Petr Kapitán. Rozhodl se firmám usnadnit hledání vhodných IT odborníků a vytvořil pracovní portál TalentPeople – www.taletpeople.cz určený pro IT specialisty. „Kandidáti si na něm vytvoří profil, v němž si stanoví finanční podmínky, zmíní své dovednosti a dobu nástupu do nové práce. Vše je shrnuto v krátké veřejné vizitce,“ popisuje fungování portálu.  Na portále se vyskytují IT specialisté různého zaměření, od programátorů po architekty.

Profil na TalentPeople je dvojího druhu – veřejný a diskrétní. U veřejného profilu se firmám po uhrazení poplatku ihned zobrazí kandidátův životopis a kontaktní údaje. V diskrétním profilu musí nejdříve kandidáti předání svých kontaktů a CV schválit. „Nestane se tak faux pax, kdyby jejich zaměstnavatel odhalil, že se poohlíží po jiné práci. Portál mohou využít i již zaměstnaní odborníci a hledat na něm nové pracovní příležitosti, čímž se naše nabídka IT specialistů stává pro firmy atraktivnější,“ přibližuje vedoucí projektu TalentPeople Kapitán. Velkou výhodou portálu je navíc snaha projektového týmu o aktivní komunikaci s uživateli ve snaze prověřovat aktuálnost jejich údajů či s firmami ve snaze pomoci jim efektivně využívat projekt a vždy nalézt potřebné specialisty.

it specialiste

Ze zaměření portálu těží jak kandidáti, tak firmy. „Společnosti z krátké charakteristiky profilu po prvních řádcích zjistí, zda mají o dotyčného zájem či nikoli. Ušetří čas a vyhnou se náboru nesprávného kandidáta. Dozví se o kandidátových zkušenostech a představě platu, tudíž mu mohou po úspěšném navázání kontaktu vytvořit nabídku na míru. Uživatelé ocení smysluplné nabídky, které budou respektovat jejich představy, což jim usnadní vyjednávání nové pracovní pozice,“ popisuje výhody registrace na portále projektová manažerka TalentPeople Kristýna Jahnová.

Pracovní portál pro IT specialisty založil Petr Kapitán na jaře roku 2016. Nyní se na něm nachází přes sedm set pracovních profilů.

Aneta Bozděchová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *