Jak prodávat na eBay

Chcete začít prodávat na mezinárdním aukčním webu ebay.com, ale nevíte jak na to?

Co je eBay?

EBay je nejznámější americká internetová aukční síň (něco jako v České republice aukro.cz) založená v září roku 1995 počítačovým programátorem Pierrem Omidyarem. Internetová aukce je jevem, který proměnil veškeré staré krámy na položky, s nimiž lze obchodovat. Jsou zde miliony aktivních uživatelů, kteří mezi sebou nakupují a prodávají předměty jakéhokoli typu. Díky velmi široké nabídce zboží od prodejců z celého světa lze přes eBay koupit či prodat prakticky cokoliv. Kromě klasického aukčního „přihazování“ lze využít možnosti „Buy It Now“, což znamená v češtině „Kup teď“ (nakoupit zboží okamžitě za stanovenou cenu). Klasická aukce může trvat několik dní, ale cena nemusí hranice ceny stanovené pro „Buy It Now“ dosáhnout.

Důležité

Stejně, jako v jiných internetových obchodech, na eBay můžete obchodovat pod podmínkou, že jste splnili věkovou hranici 18ti let. Pokud vám je méně než 18, obchodování na internetu se pokud možno vyhněte.

Registrace- první krok k obchodování

 • V internetovém prohlížeči zadejte adresu www.ebay.com. Naběhne Vám internetová stránka amerického bazaru, kde sjedete šipkou dolů na stránku a vpravo dole kliknete na americkou vlaječku. Zobrazí se vám spousta vlajek různých zemí. Klikněte na českou vlaječku. Automaticky budete přesměrováni na www.ebay.cz.
 • Nahoře na úvodní stránce webu eBay můžete vidět odkaz s textem „přihlásit“ a „registrace“. Beru-li v potaz že jste začátečníci, klikněte na odkaz Registrace.
 • Naběhne stránka s titulkem „Povězte nám o sobě“. Zde musíte, jako nový uživatel, vyplnit všechna pole označená hvězdičkou (adresa, telefon, e-mail aj.).

Nákup a prodej

Nákup i prodej je realizován přes internet, nikoli osobně. U každého z nabízených předmětů je stručný (někdy i velice podrobný) popis a obvykle i fotografie nabízeného předmětu. Díky fotkám se předměty prodávají snadněji, než bez fotografií a v období digitálních fotoaparátů nejsou fotografie problémem. Prodejce si vybere typ prodeje – buď aukci (kupující zde přihazují vyšší a vyšší částky), a nebo pevnou cenu, tzv. Kup teď (anglicky “Buy it now“, kdy koupí kupující předmět za jednotnou částku a nemusí se s nikým přehazovat). Možná je i kombinace obou typů prodeje. Buy it now používají především profesionálové, kteří mají v plánu prodat více kusů zboží. V tomto případě funguje eBay jako obyčejný internetový obchod. Prodejce si určí minimální prodejní cenu a udává k aukci také informaci, co se týče odeslání a dopravy (jestli souhlasí s odesláním do zahraničí atp.). Konečná cena záleží na kupci – předmět z aukce může koupit za původní cenu, za několikanásobek vyvolávací sumy, ale také se může stát, že se předmět neprodá vůbec.

Pro placení a příjem peněz na eBay je nutné mít paypal účet – jak si ho zařídit si přečtěte v tomto krátkém návodu pro paypal.

Rate this post

38 komentářů k Jak prodávat na eBay

 1. Dobry den muze mi ekdo poradit jak prodavat na http://www.ebay.de kdyz chci vystavit aukci tak to po me chce abych měl založený bankovní učet v německu

 2. Dobrý den,
  chci se zeptat, zda jste už zjistil, jak je možné prodávat na ebay.de nebo i jinde na ebay. Řeším to samé a nevím, jak na to… Budu ráda za jakoukoliv radu 🙂

  Zatím děkuji 🙂

  Radka K.

 3. Hej hola! poradil vám někdo?mám úplně stejný problém a nevím jak to řešit. Dík za každou radu!

 4. Musíte mít založený účet PayPal jinak Vám to bude psát přesně to co píšete.

 5. Tak koukám,že v tom nejsem sám Paypal mám taky,ale musíš mýt i účet u de banky.Aukci vytvořím projedu rozhraní až do konce nastavím platbu paypal a pak mě to vyfuckuje.Teda rok už jsem to nezkusil,ale předtím to tak bylo furt,dost mě to mrzí

 6. Když zveřejnuji věc na prodej na ebay.com je vše bez problémů. Pokud chci prodat na ebay.de nevím kde mám nastavit zasílání do celého světa. Vždy mi to nabídne jen zaslání do Německa. A ještě jeden dotaz: Proč když zveřejním věc na ebay.com tak se mi tato věc nezobrazuje k prodeji na ebay.de i když mám nastaveno zasílání do celého světa. To musím proto abych prodal věc v německu, zveřejnit tuto věc k prodeji na ebay.de. To nestačí zadat prodej věci jen na ebay.com ?

 7. Mám stejný problém s německým prodejem. Nechá mě to projí kompletní vystavení až do konce a pak mě to vykopne.

 8. Jak prodávat na ebay.de?poradíte mi někdo?
  Už jste to někdo vyřešil? Mě to píše taky tohle:

  Geben Sie Ihre Bankdaten ein
  Hilfe
  Wenn Sie Ihre Bankkontodaten bereitstellen, können Sie Ihre eBay-Verkäufergebühren immer automatisch bezahlen. Wir überweisen dann einen kleinen Betrag auf Ihr Konto, um dessen Gültigkeit zu bestätigen. Mehr zum Thema.

  Hinweis: Ihnen wird nur dann eine Gebühr berechnet, wenn Sie Artikel einstellen oder verkaufen. Außerdem erhalten Sie eine monatliche Rechnung. Ihre Angaben werden an niemanden weitergegeben und Sie können die Angaben zu Ihrem Konto stets unter Mein eBay ändern.
  Möchten Sie Ihre Verkäufergebühren per Kreditkarte bezahlen?
  díky moc

 9. Zdravim,

  setkal jste se někdo s tím, že Vám kalkulátor přepravní ceny nebere v potaz odeslání z ČR? Když zadám směrovačku, tak si kalkulátor myslí, že odesílám zboží z USA a pak mi vypočítá nesmyslné ceny za dopravu např. Kanada za 63USD a do Německa za 300USD. Setkal jste se někdo s tím? Nebo jak řešíte výpočet ceny dopravy? Díky moc za nějaké nápady a rady.

  Miras

 10. Já to řeším tak, že nastavím jednu fixní cenu pro odeslání do celého světa

 11. To Martin:

  Díky za info, a podle čeho vypočítáš cenu? Mě totiž kalkulátor nebere v potaz místo odeslání ČR ale myslí si, že to odesílám z USA.

  Díky Miras

 12. Podle mě tam používáš nějakou dopravu typu FedEx nebo jiného dopravce, co tam už má přednstavený ceník, proto se ti to děje

 13. No používám USPS. Přes koho to posíláš ty a kde to počítáš prosím? A jak řešíš pak cenu za dopravu + pojištění? Prodávám věc za 9000USD, takže bych tohle rád taky pořešil.

  Díky moc za odpověď.
  Miras

 14. No to je potřeba určitě, jinak nelze nakupovat. Ale problem je ve výpočtu ceny, protože kalkulator na ebay funguje pouze pro us. Takže jsem musel na ups spocitat cenu dopravy extra. a pridat jí pak na ebay.

 15. Několik telefonátů do USA, týden čtení návodů … bez kloudného výsledku…

  Potřebuji poradit:

  Účet mám založený na ebay.com s tím, že zboží je lokalizováno v ČR, ale nastavené je world wide shipping. Zboží jsem vystavil na ebay.com v domění, že bude zalistováno a dohledatelné v USA i v dalkších státech. Avšak na ebay.com jej nemohu vůbec v kategoriích nalézt, přičemž se však dá dohledat např. na ebay.co.uk, ebay.fr či ebay.ca.

  Jaký postup mám učinit, aby vystavený produkt byl k prodeji i na doméně ebay.com?

  Díky

 16. To ebay.com bude nějaké zakleté. Bude to zřejmě jen pro prodejce, kteří odvádí i daně, jsou v podstatě podnikatelé. Když vystavím věc k prodeji na ebay.com a připlatím si za vystavení „maximize visibility“ stejně moji věc k prodeji najdu jen v ebay.co.uk, není však na ebay.com.
  Jsem prvotně zaregistrován na ebay.com a teď jsem zkusil vystavit věc k prodeji na ebay.it. Až jsem složitě přeložil všechny italské popisky a složitě zadal, že používám PayPal, věc jsem úspěšně vystavil k prodeji na ebay.it. Za směsný poplatek, tj. s jedním foto, to je zdarma, mi vystavení vyšlo asi na 0,3 USD=7 Kč ! Věc se objevila k prodeji i na ebay.fr, ebay.nl, ale na ebay.de nebo ebay.at NE ! I tak beru vystavení mé věci k prodeji za 7 kč v několika státech za velmi výhodné.
  Dříve jsem vystavil věc k prodeji na ebay.de, musel jsem opět přeložit všechny popisky formuláře z němčiny do češtiny, ale věc se nakonec na ebay.de i ebay.at (tyto ebaye jsou propejeny) vystavila. přišlo mi to sice na asi 3 EUR (měl jsem tam hodně fotek), ale vystavila se.
  Zkrátka každý stát má jakoby své vlastné ebay, některé jsou propojeny, jiné ne. Musíte se jakoby zaregistrovat v každém státě, můžete použít stejné jméno i přihlašovací údaje jako na ebay.com (mimo ty, které jsou vzájemně propojeny) a pak můžete v dané zemi věc k prodeji vystavit.
  ebay.com sice slibuje do budoucna, že si prodejce přímo zaškrtkne v které zemi chce svoji věc k prodeji nabízet, bude to sice něco stát, ale kdy to bude možné již nikdo neví. V současné době jsem nenašel jiný způsob než výše zmiňovaný k vystavení věci k prodeji v jiných státech. A to vystavení na ebay.com je pro mě stále záhadou. Inu jsou věci mezi nebem a zemí…
  Přeji hodně nervů s aukčním portálem ebay.com

 17. Nedalo mi to a připojil jsem se na ebay přes anonymizer (počítač předstírá, že návštěvník je z USA) a tu věc jsem tam našel i když ji z ČR na ebay nevidím. To mi potvrdil i známý, který žije v USA … takže pozor, ten zakopaný pes bude někde jinde …

 18. taky mě napadlo, jestli to na ebay.com nevidím jen proto, že jsem vlastně přihlášený a vlastní prodejní aukce zobrazovat je přece nesmysl. Budu to muset ověřit od nepřihlášeného kámoše z PC v ČR.

 19. V případě prodeje na Ebay doporučuji zasílat balíky prostřednictvím zásilkově služby http://www.balikdozahranici.cz. Nabízí nejlevnější poštovné do zahraničí. Balík do Anglie, nebo balík do Německa byl doručen do 1 dne za nejlevnější cenu převpravy v ČR.

 20. tak to jsou teda ceny! to je extrem drahe ty balikydozahranici
  nemecko 523kč pres gls to delaji za 130kč

 21. Ahoj, potřebuji poradit…na ebay jsem již nakoupil…vše OK, mám jedno pozitivní hodnocení.
  Nyní jsem chtěl prodat věc na ebay.com. při vystavení aukce se dostanu na konec, při kterém by mělo dojít ke zveřejnění a v tu chvíli mě to přehodí na ebay.de a chce to po mně zadat automatickou platbu poplatků za prodej. Volba je kartou nebo číslo účtu, nicméně ani jedno (česká banka, master card) system neakceptuje.
  Aukci tedy nemohu vystavit.
  Píšou že pro zrušení automatických plateb mám kontaktovat podporu…jenže telefonem. To je otrava, německy se domluvím max přes email.
  Má někdo podobný problém? Co s tím?

 22. Podle mě bez karty to neprojde, buď kartou a nebo přes paypal zaplatit fakturu za používání – a nebo další možnosti, založit si nový účet na ebay s registrací v jiné zemi než je Německo

 23. Mam dotaz, když mam na ebay.de zřízený podnikatelský účet,dovolí mi to prodat jen 15 produktů. Ví někdo, co s tím? Děkuju.

 24. Ať klikám ,jak klikám, česká vlajka nikde. Mám stejné problémy .Své zboží nevidím, přitom aukce už běží, ,ebay mi nabízí a nutí pouze svoje nastavení a poštu jen z Ameriky, což je pro zákazníky asi dost matoucí.
  Co na to ,,Radírna???“

 25. Čauky lidi, prosím vás poradí mi někdo. Jak zjistim provizi, která se platí ebay za vystavenou aukci a následně pak i za případný prodej zboží…Je to podobné jako u nás na aukru? – po vložení aukce se teprve zobrazí částka za vloženou aukci. Děkujem za info 🙂 až poběžíme, hodíme sem odkaz.. 😉 🙂

 26. Dobrý den.Když prodám předmět do zahraničí,odešlu přes Českou poštu a chci přidat sledovací číslo tak to nejde.Nevíte proč?
  Dík,Vitásek.

 27. Ahoj, poraďte mi někdo. Chci prodat na ebay zboží, mám všechno paypal, účet od roku 2009, mraky feedbacků, ale když začnu vystavova zboží, tak se vysekám na lokaci a poštovném. Pořád mě to dává jako domácí destinaci USA a od toho se odvjí i to ostatní. Nevíte, jak nastavit, aby to bralo jako moji destinaci Českou rep.? Díky

 28. Já nakoupila na ebay.de ve velkém značkové rtěnky a prodala je během pár dnů na http://www.aukro,cz a na http://www.webus.cz hlavně že to bylo bez cla protože dodavatel je němec. Takto to otočím dvakrát měsíčně a mám zaplacenou školku pro dceru. Trochu mě jen mrzí vývoj kurzu EUR a USD..Nákupy už přestávají být výhodné

 29. Potřebuji radu, jak s účtováním obchodů přes ebay, nemáte někdo s tímto zkušenost? Děkuji moc…

 30. Dobrý den, jsem už tři roky na Ebay, pravidelně nakupuji, ale nyní bych chtěla začít s prodejem a nevím, jak např. udělat pěknou tapetu do pozadí nabízeného zboží. Vidím to u ostatních aukcí podobného typu zboží, které chci nabízet. Děkuji předem za odpověď. Andy

 31. Dobrý den,
  Zjistil prosím někdo, jak je to s tím poštovným při prodeji na ebay.com?
  Mám také pořád problém nabídku vystavit

 32. Dobry den.

  Nevi nekdo poradit jak se da zmenit postovni sluzba?
  Neustale je v ponuce jenom USPost.
  Ja preci nejsem v Americe.

  Predem mnohokrat dik za radu

 33. Teď jsem narazil na novou dopravu https://www.poslisnadno.cz.
  Vyplatí se na dražší věci, kde jde o rychlost a spolehlivost dodání. Ceny slušné, takové normální, ale maximálně vstřícný přistup při první zásilce, v neděli večer (!). Poradili mi se všemi ptákovinami typu clo, povolené věci při letecké přepravě atd.. Většinu toho vyplnili a udělali za mě..

 34. Ahojte, chtěla bych se zeptat, je nutné mít obojí a to Paypal a zadat tam údaje z kreditky nebo stačí jen jedno z toho?

  Díky moc

 35. Dobrý den , nemá někdo zájem prodávat můj výrobek na ebay ? nemám bohužel na to čas . Výrobek je vhodný do každé domácnosti na celém světě a to i do firem . Najdete mě na http://www.vysajsi.cz provize 20% Pěkný den Jan Seidl

 36. Ahoj,

  kdyby měl někdo zájem zasílat po Německu za 105Kč (balík do 5kg, pojištěných na 520Eur), získat zpáteční adresu zdarma (v Zittau) a ušetřit za skladování neváhejte mě kontaktovat na email: info@triloxxboxx.cz

  Mějte krásný den

  Richard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.