Jak se správně učit

V tomto článku vám prozradíme pár užitečných typů na snadné učení a doporučíme vám i nějaké studijní programy, které by neměly chybět v počítači žádného studenta.

Škola a studium obecně dnes není v naší zemi nic neobvyklého, když opomeneme povinnou školní docházku, studovat pokročilé stupně jako střední a vysokou školu dnes odchází stále více mladých lidí.

Studium bychom určitě neměli opomíjet, měli bychom se snažit dosahovat co nejlepších výsledků, ovšem komu se chce strávit hodiny nad knihami, když je venku tak hezky? Nejde o to se učit otrocky neznámé termíny a poučky na paměť, trávit u učení hodiny a nakonec usnou s knihou na nose a ráno si nepamatovat ani co že jste se to vlastně učili. Jde o to naučit se učit a pokud možno učit se efektivně, tj. za málo času zvládnout více práce. V našem případě to znamená zpracovat velký objem informací a navíc o problematice přemýšlet a vytvořit si pomyslné mosty mezi informacemi. Hodně předmětů, které se ve škole probírají, se dosti prolínají, tak proč nevyužít nabyté znalosti i v jiných předmětech?

Bohužel neexistuje žádný vzorec a postup pro všechny, dle kterého bychom se mohli efektivně učit. Někdo si při učení rád poslechne oblíbenou hudbu, někdo má rád klid, někdo se učí v sedě u stolu, někdo si k tomu lehne atd. Hlavní je se na učení opravdu soustředit, pak vám to půjde o moc lépe, když už vám koncentrace opravdu uniká, doporučujeme dát si krátkou přestávku, ale pak se do učení opět naplno ponořit. Za velmi užitečné rovněž pokládáme možnost využít internet ke studiu, když si o dané problematice přečtete na internetu nějaké články, upevníte si staré znalosti, ale navíc získáte i jakýsi nadstandard, díky kterému si můžete při testu vybavit další informace a jednak když něco zapomenete, může to bez problému vynahradit tímto.

A jelikož jste vstoupili na stránky internetové počítačové poradny, musíme také dostát svému jménu a nabídnout vám nějaké šikovné programy.

T-lexicon

První program, o kterém se zmíníme, je program z české dílny a je navíc zcela zdarma a legálně ke stažení. Program slouží pro učení cizích jazyků, především pro obohacování slovní zásoby a je skvělou volbou pro studenty, kteří píší testy ze slovíček určitých lekcí v učebnicích, jelikož s tímto program zvolíte danou lekci a program vás následně nejen naučí slovíčka napsat i vyslovit, ale navíc si s ním můžete vytvořit i parádní tahák!

Více informací o programu a možnost stažení zde.

Eductic Flashcards

Mnohem komplexnější a lepší volba než předešlý program je aplikace Eductic Flashcards, bohužel se ovšem jedná o aplikaci pro IPhony, takže pokud tento chytrý telefon nevlastníte, máte smůlu. Aplikace, která je rovněž česká vás naučí nejen cizí jazyk, ale rovněž zeměpis, biologii, chemii a mnoho dalšího. Navíc se jedná o opravdu velmi inteligentní aplikaci, která se vám plně přizpůsobí a tím maximálně zefektivní vaše učení.

Více informací o programu a možnost stažení naleznete přímo ve vašem Itunes nebo také zde.

CDstudent

Jako poslední tu máme typ na velmi rozsáhlou databázi textů, které vám pomohou napsat referáty, seminárky a další práce (dokonce i taháky) ze všech možných okruhů. Demoverzi můžete stáhnout, jak již z názvu vyplívá česky a zdarma.

Více o datábazy naleznete na oficiálních stránkách projektu zde.

Kristýna Jahnová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *