Jak spojit PDF

Návod, jak spojit více PDF dokumentů do jednoho.

Přestože formát PDF je široce využívaný pro publikaci a šíření dokumentů nejrůznějších druhů, není v MS Office jeho podpora zrovna dvakrát nejlepší – exportovat do něj lze, ale upravovat ho, natožpak provádět složitější úpravy jako je spojování více souborů do jednoho – to už je problém. Dnes se podíváme na to, jak vyřešit situaci, když chcete vytvořit jeden větší dokument

 1. Stáhněte a nainstalujte si program z webu PDF Samu. Máte na výběr verzi pro 32bitové Windows a pro 64bitové Windows – pravděpodobně, pokud máte novější počítač s 64bitovým procesorem (což už je dnes většina počítačů), není důvod nesáhnout po té druhé (o tématu 32 bit vs. 64 bit více zde.)
  Stažení souboru
  Stažení instalčního souboru
 2. Při instalaci budete vyzváni k instalaci dalšího programu – TuneUP Utilities. Tento program k propojování PDF absolutně nepotřebujete, instalaci tedy můžete s klidným srdcem zrušit a kliknout na tlačítko Next. Samozřejmě je to na vás, ale spíše doporučujeme odškrtnout volbu instalace.
  Zrušení instalace TuneUp
  Zrušení instalace TuneUp
 3. V rámci instalačního procesu nezapomeňte zvolit správný jazyk instalace – tj. přepnout do češtiny.
  Výběr jazyka při instalaci
  Výběr jazyka při instalaci
 4. Po dokončení instalace můžete spustit program PDF Split and Merge. Například přes nabídku Start.
  spusteni-pdf-merge
 5. Po spuštění programu se vlevo v menu přepněte do položky Sloučit/Rozbalit.
  Volba Sloučit/Rozbalit
  Volba Sloučit/Rozbalit
 6. Nyní vpravo klikněte na tlačítko Přidat a vyberte soubory, které si přejete spojit do jednoho PDF souboru.
  Přidávání PDF souborů
  Přidávání PDF souborů
 7. Za další je potřeba korektně nastavit, jak se má jmenovat soubor, do kterého se nahrané soubory spojí a kde bude umístěn.
  Nastavení výstupního souboru
  Nastavení výstupního souboru
 8. To, v jakém pořadí budou ve sloučeném dokumentu za sebou nahrané soubory, se dá jednoduše upravit. Soubor, který chcete mít v dokumentu více na začátku, jednoduše posunete výše. Když máte vše v pořadí, jak potřebujete, klikněte vpravo dole na tlačítko Spustit.
  Úprava pořadí a spuštění exportu
  Úprava pořadí a spuštění exportu
 9. Soubor, do kterého se dokumenty spojily, se neotevře automaticky – je potřeba ho najít ručně na místě, které jste zvolili a pod jménem, které jste vybrali. Při exportu doporučujeme nechat funkční výchozí volbu, tj. export do pdf verze 1.5, z důvodu zpětné kompatibility a možnosti otevření hotového dokumentu na co největším množství zařízení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *