Jak udělat 3D animaci

Naučte se vytvářet 3D prvky, jako jsou text, efekty, tlačítka a obrázky pro vaše prezentace, videa a animace. Nebo rovnou celou vaši práci v tomto půvabném formátu.

Pokud jste čekali že vám poradíme jak si vystřihnout 3D brýle z kina a jak si udělat k tomu v mikrovlnce popcorn, zklameme vás. Ovšem pokud jste realisti a více, co formát 3D znamená a obnáší, poradíme vám, jak si námi slíbené věci můžete rychle a bez znalostí vytvořit.

Vezměte to přes Xaru

Xara 3D Maker je program, se kterým tento úkon nebude žádný problém, a co víc: práce v něm je opravdu jednoduchá, s prací s jeho kolegy od firmy Adobe se to vůbec nedá srovnat, to už bychom složitost práce mohli přirovnat spíše k Windows Movie Makeru.

Další výhodou programu je bezproblémový chod na Windows, jediná drobná komplikace se nám vyskytla při instalaci, ale stačilo to zkusit znovu a už šlo vše, tak jak má. Za to nevýhodou programu je, že není zdarma, bezplatně ho můžete zkoušet maximálně týden, pak přijde rozhodnutí, jestli do jeho dalšího používání investujete tisíc korun českých nebo jestli kliknete na tlačítko odinstalovat. Program je v angličtině, ale k jeho ovládání není potřeba prakticky žádná slovní zásoba, buď funkce poznáte podle ikonky, nebo si, jak se říká, prostě program osaháte.

V tomto programu můžete vytvářet hlavně texty, jako třeba titulky, názvy ve formě log, různá tlačítka a podobné útvary. Díky tomu můžete oživit vaše video a prezentaci nebo vytvořit vtipnou animaci. Je jasné, že toho v programu můžete vytvořit mnohem více, ale nemá cenu to sem vše rozepisovat, poselstvím bylo pouze zmínit, že tvorba je to opravdu různorodá. Lze rovněž bez problémů importovat soubory a následně ukládat vaše dílo a doplňovat a vylepšovat ho v dalším programu. Vřele doporučujeme kombinaci toho programu s programem Sony Vegas nebo Affter Effect. Tím docílíte opravdové dokonalosti.

Pro více informací, pro stažení program či pro možnost jeho zakoupení navštivte tuto stránku, kde naleznete i ostatní zajímavé programy z řad této společnosti: www.xara.com/eu/downloads/

Kristýna Jahnová

Rate this post

2 komentářů k Jak udělat 3D animaci

  1. mohli by ste mne vytvorit 3d intro prosim

  2. mohli by ste mne vytvorit 3d intro prosim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.