Jak vypnout nabídku překladu v Chrome

Výchozí vlastností Google Chrome je to, že automaticky nabízí překlad do češtiny všech cizojazyčných stránek, na které přijdete. Jak toto chování vypnout?

Pokud chodíte často na anglické, německé (ale taky třeba ruské nebo vietnamské, prostě jakékoliv) stránky a máte jako výchozí jazyk v Google Chrome nastavenu češtinu, pravděpodobně jste se už někdy setkali s následující otravnou lištou, nabízející vám překlad.

Lišta s nabídkou překladu
Lišta s nabídkou překladu

Je to otravné a když chce člověk stránku přeložit, zajít do Google Překladače není takový problém. Jak to tedy zrušit? Klikněte vpravo nahoře na ikonu Nastavení (3 čárky) a v ní zvolte položku Nastavení. Alternativně můžete přímo do adresního řádku zadat adresu chrome://settings/.

Zobrazení rozšířených nastavení
Zobrazení rozšířených nastavení

Na dotyčné stránce je potřeba se přesunout úplně dolů a zde kliknout na položku Zobrazit rozšířená nastavení… – až po rozkliknutí této volby se můžete dostat k úpravám zobrazování oné otravné lišty s nabídkou překladu.

Vypnutí nabídky překladu
Vypnutí nabídky překladu

Nyní už stačí jen najít oddíl Jazyky a zrušit odškrtnutí položky Nabízet překlad stránek v jazyce, kterému nerozumím. Nic nemusíte už nikde ukládat nebo potvrzovat, tímto je vše hotovo.

Komentář ke článku “Jak vypnout nabídku překladu v Chrome”

  1. Dobrý den. Stáhla jsem si do Opery / mám na ploše ikonky dvě starší operu a novou operu a explorer. ale když najedu na novější operu automaticky mi nabíhá nahoře na liště GOOGLE překladač, i když stránky jsou v češtině, zpomaluje mi to počítač, a nemohu to ani vypnout, stále se to načítá při prohlížení jakékoliv stránky. nemohu to najít jak to odinstalovat natrvalo, a nechat si na liště jen takovou malou ikonku, když to budu potřebovat přeložit, kliknout na to. Díky hezký den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *