Jak vytvořit video z fotek

Rádi byste vytvořili video z vašich dovolenkových fotografií, ale marně si lámete hlavu s postupem? S naším návodem se toto vytváření stane hrou!

Pokud jste se rozhodli oživit nudné prohlížení fotek z cest nebo jste dokonce dostaly chuť pochlubit se s nimi na nějakém video serveru typu YouTube, jste na správné adrese. Způsoby, kterými můžete dojít ke zdárnému cíly je opravdu hodně, od těch jednoduchých (Windows Movie Maker dále už jen WMM) až po ty složitější (Sony Vegas, Adobe Affter Effect…), my jsme se rozhodly, že vám dnes připravíme návod na video v programu WMM a to ani tak z důvodu toho, že se jedná o jednu z nejlehčích variant, ale hlavně protože je program snadno dostupný a v úplně jiné cenové kategorii než další výše zmiňované. Program WMM můžete stáhnout například zde.

Tento program, který mimochodem stáhnete na každém internetovém rohu, prodělal řadu verzí a úprav, ovšem největší posun a vývoj programu napsat v době nástupu operačního systému Windows Vista, v této chvíli se přestal program WMM vyvíjet a místo něj nastoupil jeho o mnoho lepší následovník Windows Live Movie Maker.  Jinak řečeno verzi a typ tohoto programu stáhněte na základě toho, jaký typ operačního systému Windows máte.

Poté, co si stáhnete příslušnou verzi programu a podstoupíte jednoduchou a rychlou instalaci, nic vám nebrání začít v práci, celkově bychom si mohly celou neupravenou pracovní plochu programu rozdělit do čtyř částí. Ta první část je jakési jednoduché a pro nás velmi důležité menu na levé straně, následuje prostřední (druhá část), která slouží pro práci s přidanými soubory, další třetí část úplně na pravé straně je video přehrávač pro kontrolu a zhlédnutí vaší práce a konečně poslední čtvrtá část dolní lišta pro časování a umístění souborů, zde se bude vaše video slepovat.

Prvotně tedy vyberte soubory, které do videa bude chtít zakomponovat, může se jednat pouze o fotografie, ale být vámi to okořeníme nějakou dobrou písní a z nudy zaručeně vyvede i nějaké to video. Následně to pomocí první části importujte do druhé části pracovní plochy WMM.

Z druhé části je dostanete pouhým přetáhnutím do části čtvrté, následně si je v liště můžete libovolně prohazovat, zkracovat, prodlužovat apod. Samozřejmě platí, že můžete kombinovat více vrstev jako zvuk a obraz, ovšem ne dva obrazy, leda byste z toho vytvořili nějakou koláž či animaci.

V první části můžete následně vytvořit i různé již zmiňované animace a přechody mezi snímky a rovněž velmi důležité titulky a popisky, které se na fotografie rozhodně hodí, ať už je pojmete jako vtipné komentáře či popisky místa.

Těsně před závěrem si určitě minimálně 2x-3x přehrajte video pomocí třetí části, abyste se ujistili, že jste ve videu nezanechaly žádné chyby, překlepe, že všechny snímky běží stejně dlouho, že se vám nic nepřekrývá atd.

A na závěr? Vrátíme se do první části, kde klikneme na ukončit film a vybere možnost vypálení či uložení na disk. Hodně štěstí!

Kristýna Jahnová

2 komentářů k Jak vytvořit video z fotek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *