Nahrávání videa ve Skype

Jak nahrávat video ve skypu, jaké pomocné pluginy a programy jsou potřeba, práce s nahraným souborem.

Možná jste se už s tímto problémem setkali: voláte si s někým přes Skype, vidíte ho a nějak byste tento hovor rádi zachytili na příští časy. I když (zatím)nikde v menu žádné tlačítko pro nahrávání hovoru nebo focení účastníků není, dá se to provést – a způsobů je dokonce několik.

Natočí to Pamela

První možností je využít plugin který se nainstaluje do Skype – například Pamela – ke stažení na http://www.pamela.biz/en/download/. Tento doplněk je pro základní použití zdarma – základní použítí v tomto případě představuje videonahrávky do 15 minut. Program mále ale mnohem širší použití: umožňuje natáčet také pouze hlasové záznamy, vytvořit hlasovou schránku, během hovorů přehrávat hudbu na podkreslení té správné nálady při volání, volat hromadně nebo si dělat ke každému uskutečněnému volání textové poznámky.

Nahraj co vidíš

Druhou možností je nasazení některého ze programů, které umí nahrávat veškeré dění na obrazovce – např. Avi Screen Capture. Kvalitativně budou soubory vzniklé za použití těchto aplikací většinou na tom hůře, než při použití pluginu, nicméně i to je cesta, jak se dostat k cíly. Samozřejmě je potřeba nasměrovat snímanou oblast přímo do náhledu kamery, abyste místo obličeje nesnímali prostor obrazovky někde v horním rohu kde jediné co je občas vidět je náhodně projíždějící myš.

Stříháme

Když už něco nahráno máte, ale na začátku ještě třeba nic není vidět a na konci pak je dlouhé ticho, je ta pravá chvíle k nasazení nějaké té digitální střižny, která z polotovaru vytvoří dokonalý snímek. Takovýchto programů je jak z profesionální tak volně šiřitelné kategorie obrovské množství, jedním příkladem za všechny je Windows Movie Maker – program přímo od Microsoftu který je k dispozici zdarma a je ke stažení třeba zde.

Rate this post

3 komentářů k Nahrávání videa ve Skype

  1. Pingback:

  2. Dobrej ale né moc známej je program TAPUR funguje dobře a zaznamenává video… Dá se zvolit vlastní komprese..

  3. Jeden z mých přátel doporučila tutorial řešení místo pro mě. Myslím, že je to velmi skvělé, protože to poskytuje bezplatný nástroj pro záznam skype video. Zde je odkaz adresa, kterou lze zjistit a dozvědět se více: http://www.apowersoft.cz/nahravani-skype-videa.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *