Jak na video chat přes internet zdarma

Jak využít webovou kameru k pořádání videohovorů nebo videokonferencí přenášených pomocí internetového připojení.

Webová kamera (webka) je dneska víceméně standardní součástí všech notebooků a ke stolnímu počítači si poměrně solidní kameru pořídíte za několik málo stovek. Po jejím pořízení však přichází klasická otázka – co teď s ní – a to, jak využít tenhle kus hardware k nějaké smysluplné činnosti.

Videohovor je asi nejdokonalejší simulace reálného setkání lidí – zvuk je přenášen na poměrně slušné úrovni a díky solidnímu rozšíření širokopásmového internetu napříč českými domácnostmi i firmami už dřívější problémy jako výpadky, sekání zvuku, deformace hlasu do podoby robotického simulátoru a další nemoci související převážně s kvalitou propojení dvou počítačů přes kabely jsou už pryč.

Jak se tedy efektivně spojit?

Momentálně jsou v našich končinách nejvíce rozšířené tyto sítě, přes které se dá komunikovat:

Facebook

I když facebook chat se dá už používat i zvlášť nezávisle na webu facebook.com, volání nebo video je stále hudbou budoucnosti.. Takže tady si s webkou moc neužijeme.

ICQ

V novějších verzích od verze 6 a vyšší už se dá i přes něj volat i vysílat přes kameru.. Nicméně je vidět, že tyto funkce byly přidány až dodatečně takže žádnou úžasnou kvalitu hovoru nečekejte.. Nicméně výhodou je, že icq má stále docela dost lidí.

Skype

Pro řadu lidí je mezi skype a voláním přes internet rovnítko a je tomu jistě oprávněně, protože se pro to snaží dělat maximum. Kvalita hovorů je velmi slušná, srovnatelná plně s pevnou linkou nebo mobily, a volání s videem zde tady taky žádný problém nečiní. Předtím než někomu zavoláte, doporučujeme uskutečnit zkušební hovor – funguje tak, že zavoláte jednomu demo kontatku a vyzkoušíte, jak funguje spojení a jak vás bude slyšet druhá strana.

Video při volání se dá zachytit ve formě obrázku, nebo se dá také nahrávat, existují i pluginy, které ho umí různě vylepšit a obohatit o různé efekty.

MSN Live

MSN je celosvětově nejrozšířenější, nicméně u nás to tak slavné není. Pokud však máte dostatek známých, kteří je používají není důvod proč se mu vyhýbat. Kamery od Microsoftu mají navíc na sobě tlačítko pro přímý hovor přes MSN, takže pak je uskutečnění volání velmi pohodlné.

Google Talk

Pokud používáte Gmail, nebo email na vlastní doméně od Google, můžete použít s někým kdo je na tom stejně volání přes něj, které už je dnes možné včetně vysílání obrazu a zvuku (stačí si stáhnout do prohlížeče plugin, který to umožňuje) – základní funkce zvládá, a výhodou je možnost přímého propojení s emailovou schránkou, nicméně žádné speciální rozšíření u něj nečekejte.

Rate this post

7 komentářů k Jak na video chat přes internet zdarma

  1. mám kameru s mikrofonem.počítač o ní ví.když jinzkouším jen s počítačem tak normálně maká ,ale při skypování jde pouze zvuk.Díky za radu.

  2. Zkuste se podívat do Nástroje > Nastavení > Nastavení videa a zde případně ještě přes tlačítko Nastavení webkamery, jestli tam někde není chyba

  3. Ahoj, chtěl bych pomocí videorozhovoru v programu skype (nebo podobném) poskytovat placené poradenství. Umí to Skype nebo jiné programy? Díky.
    Mirek

  4. Pingback:

  5. Po instalaci skype pro win xp,nelze uskutečnit komunikaci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *