Překladač z angličtiny do češtiny

Pomůcky pro překládání textu z anglického do českého jazyka, které se dají najít k použití na internetu zdarma.

Klasické slovníky

Protože už řada z vás určitě nemá z angličtinou jako takovou výraznější problém, ale spíš potřebuje občas nějakého slovíčko zjistit, není často ani potřeba sahat po plném překladači, který beztoho většinou úplně lidsky psaný výstup nevygeneruje.

slovnik.cz

Klasický slovník se slovní databází od společnosti LangMaster, slušná databáze slov, žádné zvláštní funkce navíc.

slovnik.seznam.cz

Databáze slov totožná, nicméně navíc má namluvenu i výslovnost a disponuje funkcí našeptávače.

google.cz/dictionary

Povedená pomůcka, která umí navíc najít příbuzná slovní spojení a věty, automaticky také umí rozpoznat, jestli bylo slovo zadáno v češtině nebo angličtině.

Překládáme celé strany

V dnešní době se dají online překládat jak odstavce a dokumenty, tak i celé weby. Prostředky k tomu jsou k dispozici od dvou velkých internetových rivalů, Googlu a Microsoftu.

translate.google.cz
Překladač od Googlu si poradí jak s vloženým dokumentem, tak i s textem nebo celou stránku, všechno automaticky rozpozná, ať se jedná o angličtinu nebo jiný jazyk a přeloží vše do češtiny. K dispozici jsou také různé pomůcky na váš web.

www.microsofttranslator.com
Microsoft Translator, nebo nověji Bing Translator umí to samé jako překladač od Googlu, co se pomůcek týče – k dispozici je překládací pomůcka pro Microsoft Office nebo překládací robot do Live Messengeru, vývojářům je pak k dispozici poměrně robusní SDK.

Rate this post

2 komentářů k Překladač z angličtiny do češtiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *