Vánoční motivy a obrázky

Kde najít obrázky s vánočními motivy na plochu, jak si nastavit prohlížeč do vánočního stylu, kde najít koledy a další tipy.

Vánoční obrázky na plochu

Na internetu je tolik pěkných obrázků s vánočními motivy, že nemá cenu dávat na toto místo několik málo položek vybraných na základě osobního vkusu. Půjdeme na to jinak – ukážeme vám, kde najít tisíce takovýchto obrázků.

Najít obrázek s téměř libovolným motivem můžete například takto:

vánoční koule

 1. Jděte do vyhledávání obrázků na Google (images.google.com)
 2. Zadejte výraz vánoce, sníh, a nebo anglickou alternativu – christmas, xmas
 3. V nastavení vyhledávání (tlačítko s kolečkem) nastavte, aby se hledaly jen obrázky dostatečně velké – tj. větší než 1024×768
 4. Z nabídky obrázků si vyberte ten, který se vám nejvíce líbí.
 5. Na obrázek pak klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Uložit obrázek jako… a najděte místo v počítači, kam ho chcete uložit – například na plochu.
 6. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Nastavit jako pozadí plochy.

 Motivy do prohlížeče

Firefox i Chrome si můžete upravit motivem (skinem) do různé grafické podoby. Jak na to? Stačí nainstalovat příslušné rozšíření a povolit ho v prohlížeči – v případě Firefoxu je potřeba prohlížeč jednou restartovat.

 • Pro Chrome najdete několik vánočních motivů zde.
 • V případě Firefoxu jich najdete několik tady.

Téma do Windows 7

Ve Windows 7 můžete stáhnout celý hovánoční tématový motiv, který přehodí váš systém do vánočního hávu. Po instalaci ho stačí jen povolit a aktivovat. Součástí balíčku je nastavení vzhledu oken a měnící se tapety na plochu. Téma, jehož vzhled vidíte vedle na náhledovém obrázku si můžete stáhnout z této stránky.

Koledy

Protože většina počítačů je už dnes vybavena 24hodinovým připojením na internet, je zbytečné koledy pro poslech přes počítač stahovat – nejjednodušší je si je pustit online přes videoserver youtube.com. Je zde však jistá nevýhoda – oproti cédéčku, kde je nahrána hodina koled a hrají samy za sebou bez potřeby zásahu, video na youtube se prostě přehraje a je konec. Pokud si tedy chcete vytvořit s pomocí youtube vánoční atmosféry bez potřeby pracného klikání a dohledávání dalších vánočně laděných muzikálních kousků, postupujte takto:

 1. Jděte na youtube.com
 2. Dejte hledat výraz koledy
 3. Nad výsledky vyhledávání je nenápadné tlačítko Filtry – klepněte na ně a přepněte na typ výsledků: Seznamy videí.
 4. Vyberte si některý ze seznamů videí a nechte si ho přehrávat. Pokud při jeho přehrávání klepnete na tlačítko Automatické přehrávání (dvě šipky v kruhu proti sobě), bude se zvolený seznam videí přehrávat automaticky dokola.

Vánoční texty

Co se různých svátečních aplikací týká, nepřehlédněte také článek o elektronické Bibli, který zde před nedávnem vyšel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *