Viber ke stažení v češtině

Viber je v současnosti velmi populárním komunikačním nástrojem, protože spojuje několik výhod do jedné aplikace. Je to především díky poměrně zajímavé nabídce funkcí, kterou disponuje:

 • Volání a psaní mezi uživateli aplikace je zdarma.
 • Není potřeba se nikde registrovat pod novým jménem, účet je spojen s telefonním číslem.
 • Aplikace se dá využít v na mobilech s Androidem, v iPhonech i na PC. Vždy je ke stažení zdarma a na většině platforem je v současnosti už v češtině (ostatní budou brzy počeštěny).

Android

Pro telefony s Androidem je aplikace k dispozici plně česky. Dá se stáhnout z Google Play na této adrese.

Stahování z Google Play

Po spuštění Viberu zadejte telefonní číslo (je potřeba správně vybrat jako domovskou zemi Českou republiku, jinak se spárování správně nepodaří).

Zadání telefonního čísla

 

Z esemesky opište kód a pak počkejte, než se prohledá adresář v telefonu – aplikace automaticky identifikuje všechny, kdo mají Viber a jsou zároveň vašimi kontakty a vedle jejich jména pak zobrazí symbol fialového telefonku, aby je odlišila.

Adresář

 

 

iPhone

Aplikace pro iTunes je také kompletně česky a můžete si ji do iPhonu stáhnout z tohoto odkazu. Ovládání je velmi podobné výše popsané androidí aplikaci, liší se v zásadě jen grafikou. Při prvním spuštění je potřeba povolit přístup do adresáře a zasílání push oznámení, abyste byli informováni o nových zprávách a telefonátech.

iPhone

Synchronizace kontaktů

Nastavení - iPhone

Stolní Windows (PC)

Verzi Viberu určenou k provozu v klasickém PC režimu (tj. na ploše Windows) si můžete stáhnout přímo na webu Viber.com, stačí se jen přepnout na správnou záložku “Desktop” a stáhnout instalační soubor. Čeština pro aplikaci je v současnosti v přípravě, očekává se v nejbližších aktualizacích (všechny potřebné nápisy by měly být již přeloženy a čeká se jen na nasazení v rámci dalších updatů).

Viber - desktop

Instalace probíhá standardním způsobem, stačí spustit staženého instalačního průvodce. Nejprve se stáhnou pomocné soubory, které jsou potřeba k běhu programu.

Stahování - desktop

Po dokončení stahování je už aplikace připravená k použití. Program se zeptá, zda již byl v minulosti instalován na mobilu. Pokud zatím nemáte na žádném mobilním zařízení aplikaci nainstalovánu, budete vyzváni k tomu, abyste tak učinili – není možné používat Viber pouze na PC bez toho, aby byl předtím instalován na mobil. Je tomu tak kvůli napojení účtu na telefonní číslo a metodě získání kontaktů, kterou aplikace používá (tj. prohledávání adresáře mobilu).

Spuštění Viberu na desktop

Je tedy potřeba zvolit volbu “Yes” a souběžně spustit program i na mobilu. V dalším kroku totiž budete vyzváni k zadání svého telefonního čísla.

Vyplnění čísla v desktopové aplikaci

Po kliknutí na tlačítko “Continue” si připravte k ruce mobil, protože za chvíli se na mobilu objeví kód, co bude potřeba opsat do formuláře v počítači.

Opsaný kód

Po zadání kódu již můžete aplikaci plně používat. Za chvilku se načtou kontakty a vy můžete volat jak všem kontaktům v adresáři, tak na libovolná telefonní čísla (máte-li předplacen kredit).

Psaní v desktopové aplikaci

Další funkce a nastavení najdete pod ikonou zubatého kolečka. V sekci Basic (základy) můžete nastavit, zda se má ukládat historie a jestli Viber se má spouštět při spuštění.

Základní nastavení

Záložka Audio & Video se týká nastavení vstupních a výstupných zařízení pro volání a komunikaci přes kameru. Nastavuje se zde, zda se má zvuk přijímat přes mikrofon nebo webovou kameru a zda zvuk má vycházet do sluchátek a nebo do reproduktoru. Zpravidla zde stačí jednorázově konfigurovat vše, co je potřeba pro optimální používání aplikace a pak už není potřeba se do této konfigurace vracet.

Audio a video

Úpravy v sekci “Notifications” se týkají nastavení upozornění na volání a zprávy. Můžete zde zvolit, jakým způsobem má aplikace upozorňovat na zprávy, volání případně zda některé události nemají být notifikovány vůbec.

Notifikace

Na panelu “Account” můžete odpojit stávající účet od aplikace a přihlásit se následně jako jiný uživatel (nebo napojením na jiné číslo).

Deaktivace účtu

Panel Viber Out se týká konfigurace pro volání “mimo Viber”, tj. na klasická telefonní čísla. Můžete si zde dobít kredit a provést všechna potřebná nastavení ohledně této funkce.

Viber Out

Poslední položkou v menu je “Share Viber”. Jedná se o panel s tlačítky pro sdílení informací o používání aplikace s ostatními – formou emailu nebo přes některou ze sociálních sítí.

Sdílení - desktop

Windows 8

Viber existuje i ve verzi pro Windows 8, tedy ve formě panelové aplikace na celou obrazovku. Dá se stáhnout z Windows Store na tomto odkazu.

Obdobně jako v desktopové verzi, i zde je potřeba při prvním spuštění ověřit vlastnictví telefonního čísla formou kódu, který se opíše z telefonu do počítače (případně tabletu).

Ověření čísla ve Windows 8

Nejprve vyplňte telefonní číslo, pak spusťe Viber v telefonu a následně opište z mobilu ověřovací kód.

Kód pro Windows 8

Aby mohla aplikace správě fungovat, je ještě potřeba jí udělat povolení pro přístup k mikrofonu a kameře.

Povolení ve Win 8

Rozhraní ve verzi aplikace pro prostředí “Metro” (Windows 8) je o něco chudší, než desktopová aplikace a neposkytuje tak široké možnosti nastavení a používání. Některé funkce se zobrazí až ve chvíli, kdy stisknete na neutrálním prostoru pravé tlačítko myši.

Funkce viditelné po pravém kliku

42 komentářů k Viber ke stažení v češtině

 1. Super prográmek, používám ho už dlouho, nechodí tam žádné notifikace z Facebooku, není to z pravěku jako ICQ a narozdíl od Skype se to neseká, doporučuju 🙂

 2. Viber jsem měla na starém mobilu, dnes jsem si zakoupila HTC 500, prográmek stáhla a bohužel kód mi nedošel. Zkoušela jsem znovu odinstalovat, znovu nainstalovat, ale beze změny. Co v tomto případě mám udělat?

 3. Telefonní číslo máš stejné? Jinak příjem sms z ostatních čísel na mobilu ti funguje?

 4. Viber v tabletu mi přestal fungovat, tak jsem ho odinstalovala a následně znovu naistalovala, ale když si nechám poslat na telefon kód, tak mi nepřijde SMS, protože viber v telefonu – Samsung galaxy 3 – nemám. Před odinstalováním jsem nedeaktivovala účet. Poradí někdo jak se znovu připojit?

 5. nepomohlo by tedy do telefonu ten viber taky nainstalovat a obejít to tímhle způsobem?

 6. Mám stejný problém. Do Nokia Lumia 920(nový mobil) mi nepřijde kod. Co mám dělat?

 7. Take mi neprisla sms.co mam delat?

 8. Ja viber v mobilu mam, ale mam viber i v PC a tam ho m8m v anglctine. nemohu to nejak vzresit…

 9. Dobrý den,

  omlouvám se, že ruším. Chci se optat, zda nevíte, jak a kde uložit historii zprav(přeposlat)?

 10. viber na tabletu se rozchodí jedině když se zároveň nainstaluje na telefon na který pak příjde číslo aktivace pro tablet nebo pc.

 11. Dobry den prosim o radu preinstalova jsem telefon a znovu stahla viber. Neprichazi mi ten kod aby se to rozjelo co s tim? Zkousa jsem ho odinstalovat a zase znovu nainstalovat a nepomohlo to. Těle fon tam mam zadany spravne. Diky moc za radu 🙁

 12. Ahoj, snažila jsem se nainstalovat si Viber i do PC ale hlásí mi to stále stejnou hlášku:
  This application failed to start because it coul not find or load the Qt platform plugin “windows”.
  Reinstalling the application may fix this problem.

  Reinstalovala jsem asi tisíckrát, ale stejne to nefunguje.. Instalace verze pro Win8 funguje, ale nechci používat tuto dlaždicovou verzi.. Ohlednľ pluginu jsem nic nevygooglila 🙁

 13. Po zadání čísla se nedostanu dále (destkop verze), možná je to že nefunguje s proxy , je to možné ?

 14. Dobry den, prosim o radu. Mnou odeslana videa pres viber nejdou nikomu prehrat. Zkousela jsem novou instalaci i restart telefonu, ale nic nepomohlo :-(.

 15. dobry den,prosim o radu.Jiz 14dni mi doa pres wifi mefunguje viber hlasi mi odpojeno hovory a zpravy nejsou k dispozici.Jakmile se,ale prihlasim nekde jinde na wifi vibe funguje.poradi mi nekdo co s tim 🙁 zkousela jsem ospojit wifi preinatalovat vibr a stale nic.
  diky

 16. Dobrý den,již delší dobu se mi viber odpojuje,píše zprávy a hovory nejsou k dispozici.Při připojení na jinou wifi mi pak všechny zprávy přijdou.Odinstalaci a instalaci jsem zkoušela několikrát,dokonce byl přehrán i software,nepomohlo,pořád stejné,Mám HTC Desire 500.Díky za případnou radu,jinak je viber dobrá věc.

 17. Jak nainstalovat viber v cizi zemi? Jsem v italii a prestalo mi to jet. Tak jsem ho odinstalovala a ted se mi nejde s ceskym cislem pripojit…

 18. Po přeinstalování Windows Pro 64bit jsem nainstaloval všechny programy znova. Všechny mi chodí, ale Viber už ne. Mobil ukazuje, že synchronizace proběhla, ale na notebooku je jenom bílá obrazovka a nic se neděje. Před zkolabováním původních Windows (stejné verze) mi Viber běhal bez problémů. Nechybí doinstalovat něco, co ten Viber ke svýmu chodu potřebuje?

 19. Dobrý den, mám stejný problém jako Jirka. Cca poslední měsíc mám na Desktopu PC bílou obrazovku (ve formě slepé mapy (klikáním na ni se mi podařilo nechtěně sepnout i hovor …). Zkoušela jsem několikrát nainstalovat, odinstalovat a problém je stále stejný. Na základním zařízení zatím Viber funguje bez problémů. Existuje rada, jak ho dostat zpátky funkční i do PC? Díky za odpověď

 20. Ahoj,

  vyřešili jste nějak tu bílou obrazovku? Mám stejný problém a nevím co s tím..už jsem vyzkoušela všechno možný a nic nepomáhá.

  Kdyžtak díky za rady, K.

 21. Mám nové číslo a teď se nemůžu přihlásit ke službě viber. Tak jsem znova odinstalovala, zase nainstalovala a nic ,nepřijde mi kód i když píše,že kód byl odeslán a dal se nedostanou.

 22. Dobrý den, dostala jsem nový mobil a byl mi nainstalován viber a v tomto programu jsem měla i animované SMS. Bohužel, telefon musel v záruce do servisu a byl mi vrácen v továrním nastavení. Přesto, že viber mám opět nainstalovaný, tak animované SMS už tam nejsou. Poradí mi někdo, jak tyto SMS tam znovu dostat?
  Děkuji za odpověď

 23. Prosím o radu.Mám v telefonu nainstalovaný Viber a když volám na mobilní číslo do zahraničí neteři (Mnichov), která má také Viber a skoro každý den telefonuje se svojí mámou tak je vše OK a vše funguje, tak mě po označení jejího kontaktu ve Viber kde je stejné číslo jako má její matka tak po započatí vytáčení tohoto čísla se vždy objeví Viber Out. Kdaž zavolám stejným způsobem kamarádovi do Švýcarska tak vše funguje .Myslím, že je to někde v nastavení ale nedokáži si s tím poradit. Poraďte ,mám nový telefon Sony xperia M4,lilipop 5…..děkuji

 24. Dobrý den, prosím o radu. Potřebovala bych poradit, jak by se dala stáhnout konverzace z viberu pro soudní účely? Jako důkaz? Nemůžu to bohužel nikde najít… a nutně moc to potřebuji 🙁

 25. Lze nainstalovat viber, kdyz jsem v zahranici? Mam android a samsung s5.
  KT

 26. Chci se zeptat ohledně Viber, vím, že je zpráva a volání zdarma, ale jak to funguje v zahraničí?

 27. Dobrý den, prosím o radu. Pokud si nainstaluji Viber a Whatsapp do nového telefonu a ve starém je ponechám budou mi fungovat na obou telefonech? Děkuji

 28. Na starém se odhlásí.

 29. Mám zásadní problém, mám seznamu kontakt, kterému můžu bez problémů napsat zavolat, ale když to samé dělá daný kontakt tak mi nepříjde ani zpráva a ani se mi nezobrazí, že mi volá.Maximálně vidím v PC verzi, že něco píše, ale nic mi nedorazí.Za radu předem děkuji

 30. Dobrý den, prosím vás jde smazat zprávu a omylem hovor, aby se to příjemci nezobrazilo? Omylem sem poslal zprávu někomu jinému, ale ještě si to nepřečetl protože není zrovna teď online. Jde to prosím nějak smazat? Děkuji moc,
  Na shledanou

 31. V.hlasí Odpojeno…., pokud neni zapnutá WiFi. Data zapnuta, maily i prohlížeč facha. uz nevím co s tím… Poradí někdo fundovaný? Prošel jsem nastavení tel. i V. ale už fakt nevím .. diky L.

 32. Jak nainstalova Viber bez toho, abych si musel zakládat “Microsoft account”? Nechci totiž tento účet, protože by potom počítač po zapnutí vyžadoval heslo. Teď naposledy mi odkaz na stažení Viberu nasměroval na ten Microsoft Account.

 33. Zdravím, zkusil jsem skryt skupinu a teď nevím jak se do ní dostat zpátky. Ikona mi ukazuje že mam došlé zprávy ale nevím na co mám kliknout když ta skupina se mi nezobrazuje v kontaktech. U soukromých čísel je to jednoduché stačí kliknout na zpráva a přes kód odemknout.

 34. Mám dotaz, mému “příteli” bylo zděleno v prodejně telefonu že jsem mu nastavila do viberu svoje telefonní číslo aby mu jeho telefon odesílal údaje o aktuální poloze. On nevěří že jsem to neudělala a tak se snažím dopátrat jestli vůbec tuto funkci viber má, vím pouze že když se zmáčkne šipka o aktuální poloze tak se poloha odešle ale o tom že by se někde zadávalo telefonní číslo nevím. O vztah už mi nejde ale jde mi spíše o princip já nic nenastavila.

 35. Po přeinstalování Windows Pro 64bit jsem nainstaloval všechny programy znova. Všechny mi chodí, ale Viber už ne. Mobil ukazuje, že synchronizace proběhla, ale na notebooku je jenom bílá obrazovka a nic se neděje. Před zkolabováním původních Windows (stejné verze) mi Viber běhal bez problémů. Na PC se zobrazí, že mi přišla zpráva a dokonce můžu z i odpovědět, ale zprávu si musím přečíst v telefonu a potom musím “poslepu” najít v tom bílém okně tu danou osobu a najít řádek, kde odpovím a zpráva se normálně odešle… Zkoušela jsem přeinstalovat, všechno vypadalo normálně, ale po odeslání první zprávy viber zase zbělal a je to stejné.. Nevím co s tím, poradíte?

 36. Nevíte někdo, kde najít podrobný manuál pro ovládání programu Viber na PC ? Díky.Miroslav

 37. Dobrý den, Prosím o informaci, zda Nokie LUMIA 625 s W Phone 8.0 umožní stažení Viberu. Pokud ano, kde najdu instalaci a zda tato je v češtině, ale také mimo Google a p.
  Díky, LL.

 38. Fajn je že viber aplikace kterou tu popisujete jen pro windows je dostupná v naprosto stejné podobě i pro moderní linuxové operační systémy jako je typicky Ubuntu, Fedora, Mint a podobné … Mám ozkoušeno a v linuxu běhá naprosto perfektně. Ke stažení zde https://www.viber.com/en/products/linux

 39. Dobrý den, včera jsem si nainstaloval Viber a přidal jsem si doporučenou platbu přes operátora. Dnes tam mám napsáno, že nemám žádný kredit. Dále jak mám vyzvednout hovor. Bylo mně voláno a na posunutí zvonku a ani na zelené sluchátko to nereagovalo. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *