Jak vybrat doménu

Tento článek by vám měl být nápomocen, abyste bez problémů zvolily jedenu z nejdůležitějších věcí každého internetového projektu, tj. doménu.

Pro vás, kteří nevíte, co je to doména nebo jak ji koupit, přejděte na náš starší článek. My ostatní se už vrhneme na slibované rady.

 • Pečlivě promyslete, jaká doména se pro vás hodí. U osobních stránek, stránek magazínů atd. doporučujeme doménu .cz, doménu .com a další nadnárodní domény doporučujeme firmám, nadnárodním projektům, popřípadě herním serverům apod.

 

 • Domény by měli vystihovat celkový záměr a tématiku stránek. (například radirna.cz) Nebo by měli být originální, popřípadě zkratkové nebo, se skrytým významem. (například google.com)

 

 • Velice důležitá je nejen jednoduchost, velice podstatné je rovněž krátkost. Čím kratším tím lepší, jelikož se bude lidem lépe pamatovat. U těchto krátkých variant je navíc možnost, že vás někdo objeví i prostým zadáním do vyhledávače prohlížeče. Jistě taková možnost je v době vyhledávačů jako třeba Google dosti mizivá, ale lepší než nic.

 

 • S tím samozřejmě souvisí i vyhnout se zbytečným znakům a pomlčkám. Člověk bude chtít váš web zpětně najít a nastane situace, kdy bude přemýšlet, jestli to za tím poradna byla pomlčka, tyčka nebo lomítko.

 

 • Ujistěte se, že je vaše vymyšlená doména volná, pokud je tomu tak, neprodleně ji registrujte, jelikož dlouho volnou zůstat nemusí.

Kristýna Jahnová

4 komentářů k Jak vybrat doménu

 1. Dobrý den,

  pokud někteří z Vás mají stále problém s výběrem vhodné domény, můžete se obrátit na odborníky: http://www.poradcedomen.cz. Na základě Vašich požadavků nalezneme vhodné volné domény. Více se o nás můžete dozvědět na našem webu.

  S pozdravem, PoradceDomén

 2. Jak zvolit správnou doménu???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *