Jak změnit velikost ikon na ploše ve Windows 7

Jak zmenšit nebo zvětšit ikony na hlavní pracovní ploše ve Windows 7.

Pokud se vám ikonky ve výchozím nastavení v nových Windows zdají příliš malé nebo velké,  není nic jednoduššího, než si je poupravit do optimální velikosti. Tento postup zabere několik málo sekund a přitom dopad na úpravu vzhledu pracovní plochy a rozložení ikon na tapetě je poměrně znatelný. Jak tedy na to?

  1. Klikněte pravým tlačítkem myši někam na prázdné místo na ploše. (Nemělo by to být ani na ikonu, ani na miniaplikaci, prostě klik do prázdného prostoru)
  2. Z nabídky, která se nyní vyjeví, vyberte volbu Zobrazení
  3. V této fázi si můžete vybrat, jak velké si ikony představujete. Na výběr je malá, střední a velká velikost – změna zaškrtnutím dotyčné volby se provede ihned změnou jejich vyobrazování na ploše.
  4. Dále si zde můžete také vybrat způsob vyrovnávání ikon – jestli se mají rovnat do mřížky, a také to, jestli vůbec se na ploše zobrazovat mají (dají se takto i zcela schovat).

Na notebooku můžete namísto výše zmíněného postupu využít dotykové gesto. Jděte na plochu, opět se kurzorem přesuňte kamsi do prázdného prostoru a zde pak proveďte přibližovací nebo oddalovací hmat, podle toho zda chcete ikony zvětšit, nebo zmenšit – buď dvěmi prsty po dotykové podložce směřujte k sobě, aby se ikony zmenšily – nebo od sebe, čímž se zvětší.

Rate this post

3 komentářů k Jak změnit velikost ikon na ploše ve Windows 7

  1. Případně Ctrl+otočení kolečkem myši

  2. Dobrý den, na plochu fcb jsem si stáhla přírodu a stránka fcb se mi zoužila asi na polovinu. Nevím jak obnovit původní nastavení plochy na fcb. děkuji Jana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *