Cleolux – recenze a zkušenosti

Cleolux – recenze a zkušenosti

Plíseň neboli mykóza je velmi nepříjemný a úporný problém. A to jak z estetického, tak i ze zdravotního hlediska. Jak se ho co nejefektivněji zbavit?

Co je mykóza a jak vzniká

Mykóza je způsobena nejčastěji dermatofyty, tedy mikroorganismy, které napadají kůži. Jedná se o houby, které se nemusejí vyskytovat výlučně na kůži. Živí se keratinem, proto se mohou objevit i na nehtech nebo ve vlasech. V případě mykózy nohou rozeznáváme konkrétně tři formy, a to tzv. interdigitální, vezikulózní a hyperkeratotickou.

Jak se plíseň projevuje

Plíseň se projevuje začervenáním, svěděním, pálením pokožky, také popraskáním, olupováním nebo bolestivými puchýřky. Zaznamenat rovněž můžete bílé či nažloutlé skvrny na nehtech, postupně může dojít k jejich rozšíření i na nehtové lůžko, případně i na další prsty. Mykóza velmi rychle postupuje a neléčená plíseň postupně dokáže napadnout celé tělo. Nepříjemným doprovodným jevem je i zápach, na jehož vzniku se podílejí spolu s houbami také bakterie.

Rizikovým faktorem pro vstup infekce je poranění. Díky drobné rance může dojít k infikování. Dalším zvýšeným rizikem je kůže, která je tzv. macerovaná. Typicky to může být ta, která je vystavena vlivu vlhkosti a vysoké teploty.

 

Rizikovým obdobím pro vznik plísní jsou tak především letní měsíce. Dále si můžete tento nechtěný „suvenýr” odnést například z návštěvy veřejného bazénu či sauny, především tehdy, kdy navíc trpíte sníženou obranyschopností. Plíseň tak rozhodně není nutným symptomem nedostatečné hygieny, za život se s ní setká až třetina dospělé populace. Byť některé zásady je vhodné dodržovat, abychom riziko vzniku mykózy omezili na minimum. Náchylnější na projevení plísní jsou určité ohrožené skupiny osob, což mohou být ti, kteří mají problémy s prokrvením chodidel, starší lidé, ale také rovněž aktivní sportovci.

Jak se proti mykóze bránit

Nejúčinnějším pomocníkem v boji s plísní je samozřejmě prevence. Proto například nepůjčujte nikomu svoje nůžky na nehty. Noste také ponožky z prodyšného materiálu a udržujte si v čistotě obuv. I na boty se samozřejmě vztahuje zákaz půjčování. Pokud vás čeká návštěva veřejného bazénu, nezapomeňte si vlastní přezůvky. Dámy by si měly uvědomit, že pokud trpí plísní nehtů na rukou, je vhodné si stejně tak odříci nošení umělých nehtů.

Co dělat, pokud preventivní opatření ale nezaberou? S léčbou zaručeně neotálíme. Řada lidí při prvních příznacích sáhne po domácích receptech. První volbou se tak mohou stát například studené obklady. Jejich hlavním přínosem je to, že dokáží snížit zánět. Lze vyzkoušet i koupele v odvaru ze šalvěje a levandule. Pokud ale tyto rady nezaberou, rozhodně je na místě příliš neváhat s koupí speciálního krému nebo pudru.

Co je Cleolux a na jakém principu účinkuje

Cleolux je krém, který si dokáže účinně poradit se všemi nepříjemnými symptomy a opět vám vrátit krásná, zdravá chodidla a udržované nehty. Stačí pravidelně nanášet tenkou vrstvu na celé chodidlo, a to denně. Cleolux je založen na ryze přírodním složení, proto je velmi dobře snášen a nezpůsobuje alergické reakce.

cleolux

Hlavními účinnými složkami jsou výtažek z rozmarýnu, bodláku, šalvěje a kyselina salycilová. Ty pomáhají zlepšit prokrvení kůže, bojují s výskytem mikroorganismů, pokožku regenerují, chrání a současně ji osvěžují.

Již během tří měsíců každodenního používání se tak můžete plísní definitivně zbavit. Mimo to funguje krém i jako preventivní opatření. Vzhledem k bylinnému složení zůstává dostatečně šetrný a nevysušuje ani při dlouhodobém používání pokožku. Pokud tedy víte, že jste v letních měsících na vznik mykóz náchylní stačí denně aplikovat krém a nemusíte se díky němu nijak omezovat ve svých oblíbených letních aktivitách, jako je plavání či jiný sport. Starostí vás zbaví i tehdy, pokud už mykózou trpí někdo, s kým sdílíte společný prostor.

Pamatovat tak musíte především právě na pravidelnost a vhodnější samozřejmě je i nanášení přípravků tehdy, když se nikam nechystáte, abyste si nezašpinili ponožky nebo obuv. Přípravek se však rychle vstřebává, proto nebudete omezování při každodenním životě a oblíbených činnostech zdlouhavým čekáním, než krém dostatečně zaschne.

Výhody přípravku:

  • trvalý efekt
  • šetrné přírodní složení
  • snadná aplikace
  • lze aplikovat i dlouhodobě, funguje coby prevence

Nevýhody přípravku

  • vyšší cena
  • nenahrazuje mnohdy účinnější přípravky na předpis

>> ZÍSKAT tento PŘÍPRAVEK <<

Recenze uživatelů:

recenze cleolux

cleolux zkušenosti
> Ukázat více recenzí

Stále váháte, jestli si Cleolux vyzkoušet? Není důvod k otálení, ostatně, o tom vás přesvědčí celá řada těch, kteří si krém již pořídili a mají s ním pozitivní zkušenosti. Necháme promluvit alespoň jednoho z nakupujících:

 

Možné alternativy

Na trhu existuje celá řada antimykotických přípravků. Liší se však svým složením i svými účinky. Pojďme si některé z nich představit.

Antifungal Solution 11 ml

antifungal solution

Jedná se o desinfekční roztok, slouží tedy v první řadě coby prevence proti vzniku plísně, nicméně lze jej aplikovat i coby léčebný prostředek na již vzniklou mykózu. Nesmí ale přijít do styku s kůží, je určen výhradně k nanášení na nehtovou ploténku. Nevýhodou je malé balení a nutnost používat prostředek až třikrát denně pro dosažení optimálního účinku. Výrobce také neuvádí složení, nelze si tedy důvěryhodně ověřit, zda není nejste na některou ze složek přípravku přecitlivělí.

PODOPHARM PODOFLEX sprej proti plísním nohou – 100ml

podopharm podoflex

Hlavní účinnou látkou je v případě tohoto spreje Dermosoft® Decalact ve vysoké koncentraci 2 %. Díky tomu má přípravek antibakteriální účinky. Za tímto označením se ukrývá směs čistě přírodních látek – kaštanu, sladkého jetele, vilínu a listnatce. Ty pomáhají ulevovat od pocitu těžkých nohou. Přírodní aromatické oleje z citrónu a levandule jednak eliminují zápach a jednak dopomáhají k osvěžení. Mentol zajišťuje příjemně chladivý ulevující pocit. Sprej může být používán bez omezení, nevýhodou však je, že abyste skutečně plíseň odstranili, může být nutné jej aplikovat i několikrát denně.

DEVILAN zásyp 20g

devilan zásyp

Zásyp snižuje nežádoucí pocení, a tím dopomáhá k potlačení zápachu. Současně má i regenerační účinky a příjemně voní. Využít ho lze i pro péči o pokožku trpící právě mykózou. Hlavními složkami jsou kaolin, mastek a oxid zinečnatý. Pro zvýšení efektu je možné jej kombinovat i s dalšími prostředky. Ve srovnání s ostatními přípravky je nutné počítat se složitější aplikací. Musíte být pozorní, abyste nenechali stopy po zásypu nejen na oblečení, ale také na svém nejbližším okolí.

Lak na nehty SILVER+

silver plus

Jedná se o alternativu vhodnou pro dámy, neboť lak barví. Je ho možno použít tehdy, když se například v letních měsících obáváte výskytu plísní, současně se ale nechcete vzdávat upravených nehtů. Lak je rychleschnoucí a můžete ho použít i coby základovou vrstvu pro další zkrášlování svým oblíbeným lakem. Nejdůležitějšími látkami jsou mikročástice stříbra a výtažky z citrónu. Ty doplňuje extrakt z mořských řas zajišťující antioxidační účinek. Vitamíny E a B5 přispívají k posílení nehtu a hydratací nehtového lůžka.

Souhrn

Cleolux je svým složením, účinkem i snadným používáním zcela jedinečným prostředkem v boji s mykózou nohou, jíž vás dokáže zbavit natrvalo.

>> ZÍSKAT tento PŘÍPRAVEK <<

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *