Jak se zbavit přebytečných kilogramů?

Trápí vás nedokonalá postava? Pokud ano, je třeba zatočit s přebytečným i kily a vydat se cestou, která bude spojena s jejich postupným eliminováním. Společně si ukážeme, jak na to. V první řadě je třeba myslet i na to, že své tělo budete muset i lépe vyrýsovat. K tomu vám pomohou třeba posilovací věže pro sportovce. Ty vám umožní posilovat základní svalové skupiny celého těla. Díky tomu dáte základ vaší vyrýsované postavě. Pro začátek je dobré posilovat tělo komplexně a až později byste se měli zaměřovat jenom na výrazné zatížení určitých svalů. Mezi ty hlavní patří:

  • Biceps a triceps
  • Prsní svaly a ramena
  • Zádové svalstvo
  • Nohy

Důležité je zbavit se tuků

Jak postupně budovat svalovou hmotu a jak vyrýsovat svou postavu, to již víte. Nyní se podívejme i na to, jak se zbavit přebytečných kilogramů. Pokud cvičíte v rychlejším tempu, máte jistotu, že ke spalování výrazně dopomáháte. Nic však nenahradí aerobní aktivitu, jako je běh, plavání, nebo třeba jízda na kole. Pokud chcete cvičit doma, kupte si rotoped, na kterém pravidelně jezděte. Pamatujte, že důležitou roli v daném směru hraje nejenom dostatečná délka aktivity, stejně jako pravidelnost. Cvičení čtyřikrát týdně po jedné hodině vám dá více, než jeden čtyřhodinový trénink realizovaný pouze jednou v týdnu.

tuk na břiše

Důležitý je dostatek energie

A to proto, abyste danou aktivitu zvládli. I proto by vaše strava měla obsahovat odpovídající množství sacharidů, které jsou základem jak pro zvládnutí posilovacího tréninku, ale i jízdy na kole. Pozor však na nadměrné dávky, které by znamenaly opětovné tloustnutí. Energii zároveň můžete doplňovat i jinak. A to obyčejným spánkem. Kvalitní zdravotní matrace jsou možností, jak během noci potřebnou energii načerpat. Nehledě na to, že spánek je důležitý také v tom, aby vaše tělo dostatečně regenerovalo. A to hlavně svaly, které budou odpočaté a připravené k další zátěži.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *