Jak vyřešit zdravotní problémy dětí a mladistvých?

V mladém věku prochází tělo celou řadou změn. A to se může velmi výrazně projevit také na celkové zdravotní stránce. Podívejme se společně na několik nejznámějších problémů, ale i na to, jak je celkem jednoduše vyřešit. Pokud začneme v nejmenším věku, a to u kojenců, je třeba říci, že zde je nejčastějším problémem intolerance na laktózu. Ta postihuje až čtvrtinu malých dětí. Je spojena s tím, že jejich těla nedokážou danou laktózu správně trávit. A to může přinášet několik komplikací, jako jsou:

  • Bolesti bříška
  • Křeče břicha
  • Nadýmání a průjmy

Naštěstí v tomto směru existuje poměrně jednoduchá pomoc. Je to enzym, který nazýváme jako laktáza. Právě ten zajistí, že bude laktóza i v dětském organismu bez problémů trávena.

teenager

Mladou generaci trápí akné

Ano, i to je dnes velkým problémem současné mladé generace. Pokud jste právě ve věku, kdy je problémem i u vás, máme pro vás několik tipů, jak si s ním poradit. Základem je určitě dostatečná péče o pokožku, která je spojena s jejím čištěním, ale i s tím, aby naše tělo mělo dostatek prospěšných látek. Nedostatek vitaminů a akné spolu totiž přímo souvisí. Zvláště potom ve spojení s tím, kdy se jedná přímo o vitamíny, které potřebuje vaše pokožka. Ne vždy je řešením jenom správná strava. Dnes lze využít i praktické doplňky stravy ve formě tablet. Stačí jejich pravidelná konzumace a vaše tělo bude mít vše, co potřebuje.

Pokožka je obecně velkým problémem

Nemusí to být nutně jenom akné, které je spojeno s celou řadou různých hormonálních změn. Stejně tak se objevují i problémy, jako je příliš suchá pokožka, nebo problémy spojené s tím, že pokožka je příliš mastná. I zde pomůže kombinace pravidelného čištění a správných přípravků. Zde může pomoci slimáčí sliz proti akné, který dokáže eliminovat jak výše uvedené problémy, tak dokáže podporovat také hojení pleti a eliminovat jakékoliv její nedokonalosti. A to včetně možných drobných jizev.

Komentář ke článku “Jak vyřešit zdravotní problémy dětí a mladistvých?”

  1. Dobrý den, začalo se mi dělat akné v souvislosti s oslabenou imunitou. V podstatě to byl takový indikátor. Na imunitu jsem brala nějakou dobu wobenzym a mazala si obličej Tea tree Oilem. O slimáčím slizu proti akné jsem nikdy neslyšela, ale zní to velmi zajíavě 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *