Je čas posílit imunitu! Vyhněte se jarnímu nachlazení

Je čas posílit imunitu! Vyhněte se jarnímu nachlazení

Jaro je znamením nového začátku, delších dnů, voňavého vzduchu a kvetoucích rostlin. Mnohým z nás ale přináší i nepříjemné nachlazení. Změny počasí, střídání teplot a větší výkyvy během dne si totiž vybírají daň na naší imunitě. Naštěstí existuje účinné řešení – bylinky.

Cistus: Přírodní štít proti virům a bakteriím

Bylinka cistus je známá vysokou koncentrací polyfenolů, což jsou antioxidanty, které účinně bojují proti virům a bakteriím. Její antivirové a antibakteriální účinky ji činí ideálním přírodním prostředkem pro prevenci jarního nachlazení. Cistus navíc podporuje imunitní systém a má protizánětlivé účinky. Je tedy skvělou volbou pro osoby s alergiemi, které s příchodem jara často trpí zhoršením symptomů.

Cistus můžete do svého jídelníčku zařadit mnoha způsoby. – vychutnejte si jej 2-3 krát denně ve formě čaje. Pro intenzivnější terapeutický účinek pak využijte tinkturu z cistusu, kterou můžete přimíchat do osvěžující limonády.

Borovice jehlička: Pro snadné dýchání

Borovice jehlička je ceněna pro své silné antiseptické účinky a pomoc s vykašláváním. Taktéž podporuje imunitní systém díky svému bohatému obsahu vitamínu C a dalších antioxidantů.

Olej z borovice jehličky můžete využít k inhalaci, která pomáhá čistit dýchací cesty a ulevovat od příznaků nachlazení, jako je ucpaný nos nebo kašel. Nebo můžete vyzkoušet vonné koupele, které pomáhají uvolnit dýchací cesty. Stačí přidat několik kapek borovicového oleje do vany. V neposlední řadě se také doporučuje používat borovicový olej v difuzéru pro čištění vzduchu v domácnosti a podporu dýchání.

Další bylinky pro boj s nachlazením a zvýšenou teplotou

Kromě cistusu a borovice jehličky existuje celý seznam účinných bylinek na teplotu a nachlazení. Patří mezi ně například:

  • Echinacea: Známá pro své imunostimulační účinky, vhodná při prvních známkách nachlazení.
  • Zázvor: Má silné protizánětlivé účinky a pomáhá při boji s chřipkou a nachlazením.
  • Heřmánek: Uklidňuje a pomáhá při léčbě horečky a zánětlivých stavů.
  • Máta: Ulevuje od bolesti hlavy, snižuje teplotu a zároveň podporuje dýchací systém.

Jarní období s sebou přináší mnoho výzev pro naši imunitu. Díky účinným bylinkám se však můžeme postavit těmto výzvám čelem. Buďte připraveni na jaro v plné síle a užívejte si slunné jarní dny bez obav z nachlazení.

5/5 - (1 vote)

4 komentářů k Je čas posílit imunitu! Vyhněte se jarnímu nachlazení

  1. Jelikož jsem velkou milovnicí čajů a ráda zkouším stále nějaké nové příchutě, tak jsem byla ráda za stránku https://www.recenzopedia.cz/jidlo-a-napoje/caje/bio-caje/, na které jsem našla srovnávání a recenze nejlepších bio čajů, a to mi bylo velkým přínosem. Snažím se posílit svou imunitu a předcházet jarnímu nachlazení, a právě kvalitní bio čaje jsou pro mě výborným pomocníkem.

  2. Výborné tipy na posilnenie imunity! Aby sme sa na jar vyhli nachladnutiu, je dôležité nielen dbať o svoje zdravie, ale aj efektívne komunikovať. Pre tých, ktorí potrebujú zlepšiť svoj email marketing, odporúčam WebMailShop. Tento nástroj vám pomôže efektívne riadiť vaše emailové kampane a udržať kontakt so zákazníkmi.

  3. Echinacea a zázvor jsou proti nachlazení dobří pomocníci, dříve jsem si vystačila s nastrouhaným zázvorem a kapkami z echinacei, jenže časem jsem cítila, že to bude chtít přidat i další vitamíny a pomocné extrakty například z černého rybízu a rakytníku. Sháněla jsem něco co bude tohle všechno obsahovat v jednom balení. Objednala jsem si od Wecare immunity drink, který je nadávkovaný v jednotlivých sáčcích, který rozmíchám ve vodě a vypiju, odpadá tedy polykání pilulek, které pro mě nebylo moc komfortní. Skrze tento drink jsem se s nachlazením rychleji vypořádala a řekla bych, že i posílil moji obranyschopnost, protože jsem pak už nemocná nebyla.

  4. Některé přírodní doplňky mohou podpořit imunitní funkci, včetně echinacey, ženšenu, astragalusu a probiotik. Echinacea je populární kvůli svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem, zatímco probiotika podporují zdraví střev, které hraje klíčovou roli v imunitním systému. (https://zdravi-tip.cz/jak-prirozene-posilit-imunitni-system/)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *