Kašel dokáže pořádně potrápit

Kašel dokáže pořádně potrápit

Kašel i rýma bývají obecně považovány za lehká onemocnění. Je jistě pravda, že nejde o nic nebezpečného. Každopádně platí, že obojí způsobuje značný diskomfort. Pokud nás trápí ucpaný nos, případně naopak neustálá rýma, díky které je náš nos odřený od neustálého smrkání a kvůli kašli je náš krk odřený a bolestivý při každém polknutí, je třeba situaci řešit.

Kašel je třeba léčit podle druhu

Každý kašel je věcí nepříjemnou. Suchý kašel (https://www.vicks.cz/cs-cz/centrum-p%C3%A9%C4%8De-vicks/lecba-a-uleva-od-priznaku-chripky-a-nachlazen%C3%AD/suchy-kasel-a-vlhky-kasel) objevující se na začátku onemocnění, je často označován jako dráždivý. A není divu. Známe to všichni. Cestujete hromadným dopravním prostředkem, suchý vzduch nám dráždí sliznici. Snažíme se nekašlat, abychom neobtěžovali spolucestující, do očí se nám derou slzy. Nakonec se stejně nevyhneme kašlání po celou dobu cesty. Někdy pomůže se prostě napít, případně vzít si bonbon. Pokud ale jde o počátek nemoci, je dobré vsadit spíše na antitusika, léky určené k potlačení dráždivosti při kašli. Oproti tomu vlhký kašel je nám alespoň trochu k užitku. Jeho známkou je uvolňování nadbytečného hlenu. Stává se ale, že vykašlávání jde dost obtížně, a pak je dobré začít užívat takové léky, které vykašlávání usnadňují.

Ať mají děti spokojené spaní

Děti se dost často suchým kašlem trápí poměrně dlouhou dobu, obtěžuje je při hraní, znemožňuje klidný spánek. Na trhu existují přípravky, jež dětem přinesou úlevu v podobě sirupů s příjemnou chutí, takže se vaše malé ratolesti podání léku na kašel (http://www.vicks.cz/) nebudou nijak bránit.

Dopřejte si sirup s obsahem medu

Všichni víme, že med patří nejen do kuchyně. Báječně pomůže i při různých zdravotních neduzích. V případě kašle tomu není jinak. Už naše babičky připravovaly čaj s medem jako prevenci proti chřipce. Jestliže vás ochromil suchý kašel, pak sirup na kašel (https://www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/leky-na-kasel/sirup-na-suchy-kasel-vicks-meddex) s dextromethorfanem a medem pro vás bude jistě to pravé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *