Levasan Maxx – recenze, diskuze, zkušenosti

Levasan Maxx – recenze, diskuze, zkušenosti

Klouby mohou bolet z mnoha příčin. Dají se v podstatě rozdělit na dvě skupiny, tou první je přetížení a tou druhou infekce. Jak je efektivně řešit?

Proč klouby bolí

Bolestí se organismus brání a signalizuje určitý problém, neměli bychom ji tedy přehlížet. Jestliže jsme si klouby přetížili námahou v podobě práce nebo intenzivního sportu, samozřejmě netřeba panikařit. Bolest odezní sama, stačí odpočívat, případně si můžeme ulevit volně dostupnými analgetiky.

Klouby nás mohou bolet i z důvodů vážnějších. Dvě patrně nejběžněji se vyskytující choroby jsou  revmatická artritida a osteoartróza. Postihují jak muže, tak i ženy, přičemž artridita je ve větší míře diagnostikována u žen.

Revmatická artridida, lidově také zvaná revma, vzniká jako porucha imunitního systému a dochází při ní k nevratnému poškození chrupavek a kostí kloubů. Naopak osteoartróza, vůbec nejčastější nemoc pohybového ústrojí, se projevuje jako důsledek přirozeného opotřebení kloubů. Jedná se vlastně o ubývání a přestavbu kloubní chrupavky. Výskyt nemoci prudce stoupá s věkem, dostupné statistiky pojednávají o 70 % nemocných v populaci nad 65 let.

V obou uvedených případech se onemocnění projevuje pocitem ztuhlosti a bolestí. Ve výsledku znemožňuje postiženému běžné činnosti a má tak významně negativní vliv na kvalitu jeho života. V pokročilých fázích onemocnění se navíc symptomy zhoršují.

Jak bolest kloubů efektivně řešit

Příčiny osteoartrózy nejsou dosud uspokojivě z medicínského hlediska objasněny. Hovoří se o vlivu genetické predispozice, pravděpodobná je i zátěž kloubů, které je vystavuje pacient v případě, že má nadváhu. Udržovat si přiměřenou tělesno hmotnost je tak rozhodně jeden ze způsobů, jak udržuje svoje klouby dlouho v kondici. Pacientům se rovněž doporučuje dostatečná fyzická aktivita, která by v rámci obecných zásad zdravého životního stylu měla být samozřejmostí.

Podobně je tomu i u revmatické artritidy. Prevencí tak je hlavně snížení nadváhy a vyvarování se jednostranného přetěžování kloubů.

Co je Levasan Maxx a jak účinkuje?

Přípravek obsahuje směs celkem 27 bylinných extraktů. Pomáhá především potlačovat zánět a mírnit otok, čímž dochází i k útlumu bolesti. Hlavní účinnou složku reprezentuje kořen z řeřichy peruánské, jinak též zvané maca horská.

Vzhledem k tomu, že ta dokáže účinně bránit nadměrnému opotřebování šlach a kloubů, oblíbili si ji ve formě potravinových doplňků i aktivní sportovci. Rovněž se podílí i na rychlejší regeneraci svalů, čímž dovoluje svalové hmotě efektivněji nabývat na objemu.

Levasan Cooling Gel
Zobrazit větší obrázek

Přípravek Levasan Maxx lze proto doporučit v podstatě pro všechny věkové skupiny, buď jako prevenci, a to zejména tam, kde dochází k intenzivnímu zatěžování kloubů, nebo jakožto doplněk, který pomůže zmírnit obtíže.

Jak se přípravek používá a jaké má přednosti

Jednoduše stačí pro efektivní úlevu od bolesti 2x denně aplikovat přímo na bolestivé místo. Přípravek nelepí, není mastný a nezpůsobuje žádné nežádoucí reakce na kůži jako podráždění či zarudnutí. Nijak vás neomezuje ani v užívání případných dalších léků, žádné kontraindikace známy nejsou.

Na rozdíl od pilulek je jeho aplikace velmi pohodlná. A samozřejmě ve srovnání s invazivním operativním řešením nanášení gelu nebolí. V pohodlí svého domova se tak zbavíte bolestí, a to už za dva týdny. Aplikovat jej můžete i bez porady s lékařem.

Vzhledem k tomu, že přípravek působí lokálně a přímo v místě bolesti, úleva přichází rychle. Bolest mizí už po zhruba 48 hodinách, vy tak nemusíte čekat, až se projeví dlouhodobý účinek tablet. Nicméně vzhledem k šetrnému složení je možné rovněž aplikace dlouhodobá.

Výhody produktu:

  • přírodní složení
  • snadná aplikace
  • rychlý nástup účinku

Nevýhody produktu:

  • neřeší příčinu bolestivých kloubů
  • vyšší pořizovací cena

Recenze uživatelů

Než si zakoupíte libovolný výrobek, na místě je přečíst si, jakou zkušenost s ním mají ti, kteří si ho pořídili před vámi, abyste věděli, co na vás případně čeká. Levasan Maxx se může prokázat skutečnými výsledky na reálných lidech. Zde je názor jednoho z nich:

levasan recenze
Zobrazit recenzi

Zjistit víc o Levasan Maxx

Levasan Maxx ve srovnání s dalšími přípravky

Z našeho srovnání vynecháme přípravky kloubní výživy zaměřené na prevenci, typicky s obsahem kolagenu. Na již vzniklou bolest kloubů se dále objevuje celá řada volně prodejných přípravků. Pacienti mohou v takovém případě užívat i běžná analgetika jako Ibuprofen, v našem srovnání se však zaměříme na totožnou formu, jako má recenzovaný přípravek, to znamená gely, krémy a masti. Pojďme si vybrané z nich blíže představit a zaměřit se na ně především z hlediska složení i působení.

Ibalgin gel 100g

ibalgin recenze

Ibalgin gel poskytuje efektivní léčbu zánětu, otoku a bolesti. Účinný je však především na bolest vzniklou jako důsledek poúrazového stavu, primárně není určen na léčbu chronických obtíží. Zejména pokud trpíte revmatickým a žilním onemocněním, neměli byste přípravek používat bez porady s lékařem. Jeho mechanismus působení je založen na látce ibuprofen, která má protizánětlivý efekt. Pro dostatečnou úlevu jej musí pacient nanášet 3 až 4x denně v časových odstupech 3-4 hodin. Gel se však nesmí užívat déle než 2 týdny a rovněž by se mu měly vyhnout děti mladší 12 let. Nesmí se rovněž používat na kůži podrážděnou, zvláště to platí u otevřených ran.

Voltaren Forte 2,32% gely 150G

voltaren forte recenze

Přípravek se využívá k léčbě otoku, zánětu a k úlevě od bolesti, jedná se o prostředek, který patří do skupiny nesteroidních antirevmatik. Stačí jej aplikovat 2x denně, složení dovoluje zvýšený průnik přes kůži. Pacienta dokáže zbavit bolesti až na dobu 12 hodin. Vyhnout by se mu však měli všichni ti, u nichž by se mohla projevit alergie na účinnou látku diklofenak. Rovněž jej nesmějí užívat děti mladší 14 let a důrazně se nedoporučuje ani ženám ve třetím trimestru těhotenství. Léčba chronických stavů, jako jsou lokalizované formy revmatizmu měkkých tkání opět vyžaduje konzultaci s lékařem.

DOLGIT KRÉM 1X150GM Krém

dolgit krém recenze

Krém se aplikuje při léčbě revmatických i nerevmatických bolestí. Opět je v první řadě určen pro mírnění bolestivých stavů vzniklých z přetížení. U akutních či chronických zánětlivých a bolestivých stavů, které mají jako příčinu onemocnění pohybového aparátu, by měl o nasazení přípravku rozhodovat specialista. Nesmí se užívat déle než 14 dnů, pokud však nedojde k  ústupu obtíží již cca během týdne, je i tak doporučováno další léčbu přípravkem zvážit a obrátit se na lékaře, případně by měl pacient vznést dotaz na svého lékárníka. Dolgit krém se zásadně neužívá na porušenou kůži a jeho vhodnost v těhotenství opět posuzuje odborník.

Kostivalová mast Galmed 50ml

kostivalová mast recenze

Kostivalová mast se používá na namožené svaly a šlachy a při opotřebovaných kloubech. Nanášení je možno opakovat několikrát denně dle potřeby. Uplatňuje se zejména u zánětů, které mají původ v přetěžování organismu, zejména vlivem sportovních aktivit. Na rozdíl od neresteroidních antirevmatik organismus tento přírodní preparát daleko lépe snáší. Pakliže navíc ránu předem důkladně očistíme, kostival je velmi dobře tolerován i poraněnou pokožkou, kterou pomáhá hojit a zmírnit otok.

Závěr

Pacient si při bolestech kloubů v zásadě může vybrat přírodní cestu v podobě bylinných mastí, případně užívat léčiva, která ale mohou mít negativní vedlejší účinky. Míru gastrointestinálního a kardiovaskulárního rizika proto vždy vyhodnocuje lékař. Levasan Maxx  představuje vysoce účinnou alternativu, která má jedinečné šetrné složení. Objednat si jej můžete jednoduše přes internet zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *