Nepříjemné onemocnění zvané alergie

Nepříjemné onemocnění zvané alergie

Čím delší zima, tím intenzivněji se projevuje všeobecná touha po teplém a slunečném jarním počasí. Skupinou, pro niž je jaro doslova peklem na zemi, jsou alergici. S nastupující pylovou sezonou se jim zhoršují nepříjemné zdravotní potíže spojené hlavně s respiračními problémy a onemocněními dýchací soustavy. Za každoročně se zvyšující počet alergiků však nemůže jen jarní období, ale také nedostatečná kvalita stavu ovzduší, nevhodné stravovací návyky a další okolnosti. Pokud patříte mezi tu šťastnější část populace, která alergií dosud netrpí, ještě nemusíte mít definitivně vyhráno. Různě závažné alergie se mohou postupně objevovat v jakémkoliv věku.

Senná rýma není žádná maličkost

Senná rýma je protivným a život obtěžujícím důsledkem pylové alergie. Je akutní reakcí těla na nepříznivé vlivy okolí. Mezi nejčastější podněty vyvolávající sennou rýmu můžeme zařadit jarní pyly, roztoče nebo chlupy a srst domácích mazlíčků. Lidé, které dlouhodobě trápí senná rýma, trpí především na prahu jara, kdy začínají kvést stromy, louky či traviny, a také při přechodu jara do léta. V tomto období dosahuje pylové šílenství svého pomyslného maxima a senná rýma se výrazně zhoršuje.

Léky na alergii bez předpisu

Pokud má váš lékař na alergologii právě dovolenou a vás zastihla náhlá alergická reakce, nezbývá nic jiného než navštívit nejbližší lékárnu. Mezi nejčastěji užívané léky na alergii bez předpisu patří přípravek zvaný ANALERGIN NEO 5 MG určený dospělým a dětem od 6 let věku. Rychle a efektivně poslouží jako první pomoc při akutním stavu, jenž má na svědomí senná rýma. Dále vám pomůže s dlouhodobou alergickou rýmou nebo chronickou kopřivkou. Více informací o účinném přípravku, který se řadí mezi léky na alergii bez předpisu, najdete na: http://www.analergin.cz/analergin-neo/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *