Jak vybrat inkoustovou cartridge

Jak vybrat inkoustovou cartridge

Dnes už se dá tisknout mnoha způsoby, ale zdaleka nejrozšířenější jsou stále inkoustové a laserové tiskárny. Do laserových tiskáren se pořizují tonery, zatímco pro inkoustový tisk budete pořizovat inkoustové cartridge. Nejpoužívanější jsou tiskárny a náplně Canon, HP, Brother a Epson. Za kolik koupíte tiskárnu příliš neovlivníte. Záleží, jaké funkce budete chtít využívat, ale za tisk se ušetřit dá. A hodně.

Jaký tisk je levnější?

Hlavní výhodou inkoustového tisku jsou nižší pořizovací náklady. Samotný tisk je naopak o něco levnější zase u laserové tiskárny. Inkoustové cartridge vychází dráž, ale i zde se dá ušetřit. Stačí nenaletět na lep velkým výrobcům tiskáren a vyzkoušet kompatibilní náplně. Ty seženete doslova už za pár desítek korun.

A ještě jedna důležitá rada. Kupte si takovou tiskárnu, kde jsou oddělené tiskové kazety. Pokud vám pak dojde například jen modrá barva, dokoupíte pouze tuto barvu a nemusíte měnit celou cartridge. U tiskárny s kombinovanou náplní byste museli koupit a vyměnit všechny barvy naráz.

Nebojte se kompatibilních náplní

Nejdřív si ujasněme pojmy. Originální je ta náplň, která je přímo od výrobce vaší tiskárny. Kompatibilní náplň je vyrobená někým jiným. Velcí výrobci své tiskárny prodávají za výrobní náklady a zisk se snaží maximalizovat právě na cartridgích a tonerech. Těch totiž za dobu životnosti jedné tiskárny musíte nakoupit spousty. Proto často vypouští do světa zprávy o nespolehlivosti kompatibilních cartridgí. Ty jsou pro ně nevítanou konkurencí, protože se prodávají za výrazně nižší ceny. Běžně za polovinu ceny i méně.

 

Strach je ale zbytečný. Rozdíl v kvalitě tisku a spolehlivosti je tak malý, že si ho ani nevšimnete. Nebo dokonce není žádný. Navíc každý dobrý prodejce má k náplním všechny certifikáty původu. Nebojte se kompatibilních náplní. Nebojte se ušetřit.

1 komentář k Jak vybrat inkoustovou cartridge

  1. Kompatibilních náplní nebo tonerů bych se nebál, ale je potřeba kupovat ověřené značky. Párkrát se mi povedl, že byla náplň špatná. Pokud tisknete hodně tak se to opravdu vyplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *