Optimask PRO – recenze, diskuze, zkušenosti

Optimask PRO – recenze, diskuze, zkušenosti

Slábnoucí zrak představuje významné omezení v běžném životě. Do jisté míry jde o přirozený jev. Kdy ale ztráta zraku značí vážnější problém a jak se bránit?

O zraku

Zrak je jedním z lidských smyslů. Uvádí se, že zrakem vnímáme až 80 % informací ze svého okolí, proto je pro nás smyslem vůbec nejdůležitějším. Orgánem zraku je oko. Oční svaly pak zajišťují oku ochranu a umožňují jeho pohyb. Oko je poměrně složitou optickou soustavou, která dovoluje na sítnici vytvářet obrazy okolí.

Zrakové ústrojí lze rozdělit do celkem tří částí:

  • rohovka, čočka, komorová voda a sklivec
  • zrakové receptory
  • centrální oddíl senzorického systému

Nejčastější vady zraku

Očních vad samozřejmě existuje velmi široké spektrum, jmenovat všechny by však vydalo na rozsáhlou odbornou publikaci. Zaměříme se tedy alespoň na tři příklady, se kterými se v populaci setkáváme nejčastěji. Typickými vadami jsou krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus.

Krátkozrakost

Krátkozrakost je častá refrakční oční vada. V mládí se objevuje méně často, nicméně s věkem se situace mění a řada lidí ji zaregistruje zhruba okolo 40. roku věku. Pokud je někdo krátkozraký, co se v oku děje? Stručně řečeno dochází k tomu, že paprsky světla, jež usměrňuje čočka, se sbíhají už před sítnicí. Důsledkem je to, že na nevzniká ostrý obraz. Což se projevuje tím, že špatně vidíme vzdálené předměty.

Dalekozrakost

V tomto případě dochází k jevu opačnému: Paprsky světla usměrňované čočkou se sbíhají až za sítnicí. Praktický dopad je totožný, na sítnici rovněž nevzniká ostrý obraz. Lidské oko však disponuje schopností tento nedostatek kompenzovat zmohutňováním čočky, tzv. akomodací. Proto se vada nemusí ve svém počátku vůbec projevit. Jakmile se časem objeví, zhorší se nám viděni na blízko, typicky tedy špatně vidíme na čtení a psaní.

Astigmatismus

Objevuje se samostatně, mohou ho však doprovázet i předchozí dvě jmenované oční vady. Vzniká v důsledku nerovnoměrného zakřivením rohovky, případně oční čočky. Jeho důsledkem je rozostřené vidění jak do dálky, tak i na blízko.

Jak si zrak chránit

Rituálem by se pro vás mělo stát nošení slunečních brýlí, které vaše oči ochrání před nepříznivými vlivy slunečních paprsků. Účinně tak zabráníte poškození sítnice UV zářením. To navíc škodlivě působí i na pokožku, přičemž ta kolem očí je mimořádně jemná. Díky nošení slunečních brýlí si tak zároveň nevypěstujete předčasné vrásky.

Rovněž dbejte na zdravou stravu. Dostatečná konzumace ovoce a zeleniny dokáže díky obsahu antioxidantů zabránit rozvoji katarakty. Stejně prospěšné je i zařazení ryb do jídelníčku, neboť jejich maso má vysoký podíl omega-3 nenasycených mastných kyselin.

Dále v rámci obecně platných zásad zdravého životního stylu omezte kouření a nezapomínejte ani na přiměřenou fyzickou aktivitu. A v neposlední řadě se o svůj zrak starejte. Choďte na preventivní prohlídky a zaznamenáte-li nenadálé zhoršování, okamžitě zamiřte do ordinace.

Proč se zrak horší a jak se dají vady zraku korigovat

Za zhoršováním vidění může být v první řadě únava. Zcela učebnicovým důvodem špatného zraku mnoha moderních lidí je přetěžování očí dlouhodobou prací na počítači. Unavené oko nezvládá kompenzovat vadu, která dosud byla skrytá a mohla být přítomna již od dětství. Nástup potíží si tedy neadekvátním zacházením se svým zrakem urychlíte.

Druhým důvodem potíží s viděním bývá zpravidla věk. Po čtyřicítce se mezi typickými problémy objevuje vetchozrakost, stejně tak vás ohrožuje i zvýšené riziku vzniku zeleného zákalu.

Nad zrakovými problémy však nelze mávnout rukou. Příčiny totiž mohou být i mnohem závažnější, včetně nádorového onemocnění hypofýzy, cukrovky nebo vysokého krevního tlaku.

Oční vady je možné kompenzovat nejčastěji nošením brýlí, případně rovněž kontaktních čoček. Další způsob pak představuje operace.

Co je OptiMaskPro

Jedná se o převratný magnetický akupunkturní masážní přístroj. Využívá poznatky z akupunktury. To je tradiční postup pocházející z čínské medicíny. Dochází při něm ke stimulaci specifických bodů nacházejících se na akupunkturních drahách neboli drahách energie.

Přístroj má celkem 22 masírovacích bodů, které jsou vyrobeny z nealergenního silikonu. Na každém z nich se pak nachází magnet vytvořený z drahých kovů. O pohon zařízení se stará kvalitní motor zajišťující dlouhou životnost výrobku i optimální rozvržení tlaku.

Pravidelným používáním OptiMaskPro dochází ke zlepšení krevního oběhu, uvolnění svalů a eliminování pocitů únavy očí. To přispívá ke zvyšování celkové psychické pohody.

Vhodný je pro všechny, kteří svůj zrak vystavují výrazné a dlouhotrvající zátěži – osoby pravidelně pracující s počítačem nebo studenty, kteří jsou nuceni dlouhé hodiny trávit nejen u monitoru, ale často i nad knihami a skripty.

Zanedbání oční únavy může vyústit až k bolestem hlavy, únavě, nespavosti, případně celkové podrážděnosti a snížení výkonnosti. Stejně nežádoucím, byť „pouze“ kosmetickým, důsledkem je pak vznik otoků, kruhů nebo váčků pod očima.

Díky provozu na baterie, kompaktním rozměrům a váze pouhých 280 gramů je využití přístroje snadné kdykoli a kdekoli, není problém si dopřát masáž ani na cestách. Snadno jej umístíte do kufru nebo jiného zavazadla. Optimálních výsledků lze dosáhnout, pokud jej budete používat 3x denně po dobu 3 až 5 minut.

Výhody:

  • snadné používání
  • zlepšení zraku bez bolesti
  • ideální pro relaxaci

Nevýhody:

  • nedokáže korigovat vady zraku, pouze mírní únavu
  • vyšší cena

 

Srovnání s konkurencí

Na trhu se objevují i další přístroje, které slibují přinést úlevu od potíží se zrakem. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Eyeport

Jedná se o systém procvičování zraku, který je také zaměřen na odstraňování únavy očí. Jeho princip je poměrně jednoduchý, přístroj naprogramovává různou míru střídání červeného a modrého světla. Na to jsou naše oči schopny reagovat, čímž dochází k uvolnění očních svalů zatížených prací na blízko jako například čtení. Používat by se měl přibližně 10 minut denně, vhodný je i pro děti. Nevýhodou je, jak výrobce uvádí, že se nehodí pro zrak, na němž se vyskytují jakékoli patologické změny.

Masážní brýle BEM III

Tyto masážní brýle rovněž uplatňují postupy východní medicíny. Masáží očního okolí dochází ke zlepšení cirkulace krve, a tím i k uvolnění. Odstraněním přetížení zraku sekundárně zařízení pomáhá ke zlepšení kognitivních funkcí mozku (paměť, pozornost). Vhodné jsou tyto brýle pro osoby trpící očními vadami, pro eliminování běžné únavy způsobené přetížením a také ke zmírnění neestetických stop únavy, jako jsou váčky pod očima. Nevýhodou je méně komfortní používání kvůli o něco větším rozměrům, brýle váží 400 gramů.

Barevné brýle Adiuvis color

Barevné brýle využívají působení barev na lidskou psychiku. To může být pozitivní i negativní. Terapeutický účinek brýlí je tak založen výhradně na tom, jak dokáží pracovat s vaší myslí. Slouží tedy primárně pro odstranění pocitů stresu a duševního napětí. Svůj vliv na zrak mají, psychologové se shodují na tom, že například zelená barva je lidskému zraku příjemná. U zmiňované zelené navíc platí, že podporuje koncentraci.

Závěrečné hodnocení

Komu nebude vadit vyšší pořizovací cena, pro toho OptiMaskPro představuje účinnou alternativu, která jej zbaví oční únavy a přinese uvolnění. Z jeho používání si snadno vytvoříte zklidňující relaxační rituál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *