Recenze: Musculin Active

Recenze: Musculin Active

Sval je orgánem, který je v lidském těle nutný pro vykonávání pohybu. Naším obvyklým cílem je pak růst svalu. Co to vlastně znamená, když sval roste a jak toho docílit?

Co je to sval?

Sval je složen ze svalové tkáně, jejíž typickou vlastností je elasticita. Jsou tedy nezbytným předpokladem pro to, aby se lidské tělo mohlo pohybovat. Základní aktivní složkou svalu jsou příčně pruhovaná svalová vlákna. Druhou složkou je pak vazivo, které vlákna spojuje a obaluje. Svaly mohou být připojeny na kostru, ale i do kůže.

Obecně můžeme na lidském těle rozlišit tři typy svalů – svalstvo příčně pruhované, hladkou svalovinu a svalovinu srdce myokard. Všechny obsahují bílkoviny, které jsou kontrakceschopné. Hladké svaly a srdeční svalovinu nemůžeme ovládat vůlí.

Proč svaly rostou?

Vnímání svalů z estetického hlediska má dávné kořeny, již antičtí Řekové vyváženost tělesné i duševní krásy. Snaha o růst svalů se proto přetavila i do současnost. Co bychom měli udělat pro to, aby svaly úspěšně rostly?

Z fyziologického hlediska předchází procesu růstu trauma neboli zranění ve svalových vláknech. Drobné narušení aktivuje růst buněk, které se jej snaží zacelit. K samotnému procesu růstu dochází až po fyzické aktivitě.

Fyzická aktivita je tedy nejdůležitější podmínkou pro růst svalů, ale nikoli jedinou. Druhým zásadním faktorem je také vhodná výživa, která by měla naplnit dva základní předpoklady: Dostatečný příjem bílkovin a dalších složek důležitých pro fungování lidského těla a nižší příjem kalorií oproti jeho výdeji. V rámci výživy je pak rozhodně na místě dodávat organismu živiny stejně tak ve formě nejrůznějších potravinových suplementů.

Jak funguje Musculin Active

Musculin Active přináší unikátní spojení několika vysoce účinných složek. Konkrétně je to BCAA kreatin, L-arginin a L-karnitin.

Aminokyseliny BCAA jsou mezi sportovci velmi oblíbené. Lidské tělo si je neumí samo vytvořit, proto je potřeba mu je dodávat ze stravy. Jedná se jednu z klíčových složek, z níž je složen sval. Konkrétně je sval touto esenciální aminokyselinou tvořen zhruba z jedné třetiny. Proto je nezbytné pro správný růst svalů BCAA aminokyselinu doplnit, neboť v organismu dochází k jejímu vyčerpávání.

musculin active

L-arginin řadíme do skupiny tzv. semi-esenciálních aminokyselin. Za určitých podmínek si ji organismus sám vyrobit může. Jestliže to možné není, je opět potřebné dodat tuto aminokyselinu prostřednictvím stravy. Zodpovědná je totiž za celou řadu procesů, které se v těle odehrávají, například za dělení buněk.

Sportovci tuto aminokyselinu využívají zejména pro urychlení regenerace a zlepšení růstu svalů. Syntetizují se z ní některé další biologicky aktivní látky, například kreatin. Vlivem užívání L-argininu dochází ke zlepšení prokrvení svalstva a tím pádem také k rychlejší regeneraci.

L-karnitin je tělu vlastní aminokyselina, kterou si organismus za určitých podmínek dokáže vytvořit. Jeho funkce spočívá především v rámci transportu mastných kyselin do mitochondrií. I mezi širší veřejností je znám jako mimořádně účinný spalovač tuků.

Musculin Active tak zajišťuje tělu ideální poměr živin a za těchto podmínek tak mohou svaly i intenzivněji růst. Získal si díky tomu mezi sportovci značnou popularitu.

Jak se užívá Musculin Active

Nutné je užívat přípravek pravidelně. Má podobu rozpustného prášku, který rozmícháte ve vodě. Díky tomu jsou účinné složky ještě koncentrovanější a doplněk se současně velmi snadno užívá. Současně se BCAA ve formě prášku snadněji vstřebává v porovnání s tabletami, proto byste měli tuto podobu doplňku vždy upřednostnit. Při respektování doporučené denní dávky je Musculin Active zdravotně zcela nezávadný a jeho bezpečnost je ověřena certifikátem.

Výhody produktu:

  • čistě přírodní složení (nejedná se o anabolikum)
  • unikátní složení
  • velmi dobře snášeno
  • vysoká účinnost
  • vhodné pro široké spektrum uživatelů

Nevýhody produktu:

  • vyšší pořizovací cena
  • nefunguje bez pohybové aktivity

Recenze uživatelů

Účinky preparátu Musculin Active nejlépe potvrzují zkušenosti jeho uživatelů. V rámci internetu jich najdete celou řadu a jsou převážně pozitivního charakteru. Pojďme se podívat alespoň na jedinou z nich.

recenze musculin active

Srovnání konkurenčních přípravků

Musculin Active není jediným na trhu dostupným suplementem, který je určen pro sportovce. Obecně se výživové doplňky rozdělují do několika odlišných kategorií dle toho, jakou základní účinnou látku obsahují. Pojďme se podívat na stručné srovnání obdobných preparátů.

Activlab BCAA 1000 XXL 120 tablet

Založen je primárně na obsahu aminokyselin s rozvětveným řetězcem. Na rozdíl od Musculin Active však již neobsahuje další účinné látky, které podporují nárůst svalové hmoty. Určen je pro rekreační i profesionální sportovce, dávkování je tudíž nutné upravit dle těchto parametrů. Maximální doporučená denní dávka je 4 tobolky. Toto dávkování nepřekračujte. Výhodou doplňku je i jeho nízká pořizovací cena.

Creatine Mega Strong Powder

Kreatin patří mezi populární kategorii výživových doplňků. V tomto přípravku se konkrétně koncentruje 6 forem kreatinu. Díky tomu nabízí vysokou účinnost ve srovnání s běžným kreatinem. Dále je přípravek doplněn o obsah L-glutaminu. To zajišťuje lepší regeneraci svalstva. Díky tomu Creatine Mega Strong Powder přispívá k efektivnímu nárůstu svalové hmoty. Užívá se ve formě prášku vždy bezprostředně po tréninku v doporučené dávce i mimo tréninky. Dlouhodobé užívání se nedoporučuje, je nutné udělat vždy po 4 týdnech pauzu. Ve srovnání s přípravkem Musculin Active tak obsahuje omezené množství účinných látek.

NUTREND 100% Whey Protein banán 2250g

V případě tohoto doplňku je situace poněkud odlišná, nejedná se o přímou alternativu Musculin Active. Proteiny je vhodné naopak s BCAA kombinovat. V organismu tím dojde ke zvýšení hladiny leucinu, což má za následek účinnější růst svalů. Doporučuje se užívat po tréninku a jako u všech suplementů platí, že je na místě dodržovat doporučené denní dávkování, které stanovil výrobce, a tuto dávku nikdy nepřekračovat. Za určitých okolností mohou proteiny posloužit i jako náhrada stravy, avšak pozor na to, že správné stravování je na místě vždy a proteiny nejsou plnohodnotnou náhražkou pestrého jídelníčku.

Essential BCAA Synergy 550 g cola, Prom-In

Jedná se o doplněk stravy s obsahem BCAA. Konkrétně má formu prášku, což zajišťuje lepší vstřebatelnost aminokyselin. Ve složení najdeme L-leucin, L-isoleucin, L-valin, arginin alfaketoglutarát a glutamin. Aminokyseliny doplňuje vitamín B6, který zajišťuje lepší vstřebávání z trávicího traktu. Pro snazší užívání je doplněk obohacen také o příchuť, což je jeho výhoda oproti Musculin Active. Ten ale však v porovnání s jinými přípravky svého typu zůstává zcela unikátní díky vyváženému a účinnému složení.

Závěrečné hodnocení

Trh se suplementy pro fitness je velmi rozsáhlý. Proto je nutné se v něm zorientovat a umět si vybrat správný prostředek. Musculin Active poskytuje sportovcům komplexní spektrum látek na podporu svalového růstu. Jestliže vás přípravek zaujal, objednat si jej můžete na této adrese. Samozřejmě ale nikdy nezapomínejte, že žádoucích a trvalých výsledků nelze dosáhnout bez úpravy stravovacích návyků a dostatku pohybových aktivit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *