Recenze – Varicosen

Recenze – Varicosen

Křečové žíly patří ke chronickým onemocněním dolních končetin. Jak vznikají, jaká je prevence vzniku a co s nimi dělat, pokud už se vytvoří?

Co jsou křečové žíly?

Křečové žíly jsou rozšířené kožní a podkožní žíly. Vznikají tehdy, když dojde k poruše cesty žilní krve zpět k srdci vlivem nedomykavosti žilních chlopní. Žíly se nedokáží, jednoduše řečeno, bránit zpětnému toku krve a zemské gravitaci. Navracející se krev pak vyvíjí silný tlak, který vede k jejich roztažení.

Křečové žíly jsou vidět, projevují se na pohled jako výrazné namodralé žíly, převážně se vyskytují na nohou. K dalším charakteristickým symptomům patří bolest, otok, pocit tíhy, křeče, svědění nebo dokonce krvácení.

Uvádí se, že jimi trpí dokonce 50 % dospělé populace a jsou považovány za civilizační onemocnění. Jedná se o závažný stav, který jednoznačně vyžaduje řešení. Odkysličená krev spolu s kyselými metabolity stagnuje, což vede k ischemickým změnám. Nemocnému se mohou z křečových žil navíc vyvinout i bércové vředy.

léčba nohou

Jak předcházet jejich vzniku

Na vznik křečových žil má vliv celá řada faktorů. Jednou z nich je také snížená kvalita žilní stěny, což je geneticky daný předpoklad, který sami ovlivnit přirozeně nemůžeme. Rovněž se zcela nelze vyhnout postupné ztrátě elasticity žilní stěny vlivem věku. Další potenciální rizika však do určité míry snížit můžeme.

Negativně může k jejich rozvoji přispět hormonální antikoncepce, sedavé zaměstnání či obezita a kouření. Lze tak říci, že zdravý životní styl je obecně velmi vhodnou prevencí před vznikem této choroby.

Jak probíhá léčba

Důležité je říci, že léčbu je nutné zahájit včas. První příznaky jsou přitom poměrně nenápadné a pacient jim často nepřikládá váhu.

Všimnout byste si zejména měli toho, zda jsou na dolních končetinách vidět charakteristické namodralé žilky a také reagovat na častý pocit tíže nohou. Potíže určitě není na místě bagatelizovat, v čase se mírné obtíže budou zhoršovat.

Subjektivní potíže (tedy ne samotnou příčinu nemoci) lze odstranit i režimovými opatřeními. Pacientovi se doporučí zhubnutí, zvýšení pohybové aktivity, případně také nošení kompresních punčoch či indikace venofarmak.

Pacient však musí mít na paměti, že konzervativní léčba se indikuje na samém počátku. U již vzniklých křečových žil je pak nejspolehlivějším řešením jednoznačně chirurgický zákrok. Dnes se mimo vynětí žíly používá také termokoagulace laserem, která je pro pacienta šetrnější oproti klasické operaci.

Jak pomáhají přírodní prostředky

Pomoc můžete v tomto případě zkusit hledat mimo klasické medicíny také u přírodních preparátů. Bylinky se v různých podobách používají na posílení žil. Platí o nich ovšem analogicky totéž jako o nejrůznějších mastech – již vzniklé křečové žíly odstranit neumí.

Jak funguje Varicosen

Varicosen má podobu sady dvou magnetických pásek. Napomáhá ke zpevnění žilní stěny a ke zmírnění nepříjemných projevů, jako jsou otoky a bolest. Úleva by se měla dostavit již po prvních 24 hodinách od použití. Pro plnohodnotný efekt je však jednoznačně na místě absolvovat kompletní kúru v délce 28 dní.

Celý postup je velmi jednoduchý, vyžaduje pouze pravidelné nošení pásků, a to ideálně v délce několika hodin denně. Pásky fungují na principu magnetoterapie. Ta napomáhá posílit cévní stěnu a urychlit krevní oběh, což znamená také rychlejší návrat krve z dolních končetin.

Varicosen díky tomu umožňuje opětovné zapojení do běžného života a všech činností, například dlouhých procházek, které jsou pro pacienty s rozvinutými křečovými žílami často bolestivým utrpením.

Magnetoterapie je zároveň postupem šetrným, který mohou absolvovat i lidé různým způsobem oslabení nebo starší, kteří jsou na vznik křečových žil nevyhnutelně náchylnější. Nemůžeme ji ale samozřejmě považovat za univerzální lék. Metoda má i své kontraindikace. Máte-li pochybnosti o tom, zda je pro vás vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu vhodná, konzultujte její použití se svým lékařem.

Výhody produktu

    • postup vhodný i pro seniory
    • snadná aplikace, která pacienta nijak neomezuje
    • rychlý nástup účinku

Nevýhody produktu

    • pouze podpůrný prostředek, v těžších případech by měl být pacient prohlédnut lékařem a indikována operace

Zhodnocení uživatelů

O účincích magnetoterapeutických pásků svědčí také četné recenze samotných pacientů, kteří se s křečovými žílami potýkají. Na internetu jich najdete řadu. Zde jeden z nich, který i vám možná pomůže v rozhodování:

varicosen recenze

Konkurenční preparáty

Magnetoturbotron

Pokud bychom brali v potaz metody fungující na obdobném principu, disponují některá zařízení právě magnetoturbotronem, což je speciální zařízení pro magnetoterapii. Funguje na shodném principu jako magnetické pásky, jeho účinek je nicméně silnější. Nevýhody jsou v tomto případě nasnadě: Pacient si přirozeně podobný přístroj nepořídí domů a musí tak na terapii docházet, a to opakovaně pro dosažení žádoucích výsledků.

Jak si pomoci sám?

Jak již bylo řečeno, úplné vymizení křečových žil může zajistit pouze operativní zákrok. Nicméně existují i prostředky, které si může pacient koupit i bez lékařského předpisu a následně aplikovat v pohodlí domova a zajistit si tak zmírnění obtíží. Patří k nim zejména nejrůznější krémy. Jak fungují a fungují vůbec?

Lioton 100 000 gel 100 g

Lioton platí v této sféře za jeden z nejoblíbenějších prostředků. Jedná se o gel, který se nanáší přímo na postižené místo. Hlavní léčivou látkou je zde heparinum natricum 1000 IU. Coby pomocné látky jsou ve složení zastoupeny karbomer 940, ethanol 96% (v/v), silice květů citroníku pomerančového hořkého, levandulová silice, methylparaben, propylparaben, trolamin a čištěná voda. Lioton je klasifikován jako léčivý přípravek, používá se 1x až 3x denně po dobu 2 až 3 týdnů.

Aescin-Teva enterosolventní tableta 90x20mg

V tomto případě se jedná o prostředek v tabletách, který je mimo jiné rovněž určen k léčbě žilních onemocnění dolních končetin, kdy napomáhá odtoku krve. Hlavní účinnou látkou je escinum alfa. Dospělý by měl na počátku užívat 3x denně 2 tablety, v udržovací fázi pak stačí již jen 1 tableta 3x denně. Přípravek je určen i dětem, které mohou od věku 3 let užívat 2 až 3x denně 1 tabletu. Preparát má definované kontraindikace, nesmí ho užívat pacienti, kteří jsou na některou složku přecitlivělí nebo trpí těžší poruchou funkce ledvin.

HEPAROID LÉČIVA 2MG/G krém 30G

Jedná se o přípravek, který dokáže tlumit krevní srážlivost. Využívá se pro podporu hojení zánětů žil včetně bércových vředů. Klíčovou složkou je heparinoidum jako hlavní účinná látka. Kromě něj obsahuje i další látky pomocné. Obecně se pacientům indikuje použití 2x až 3x denně, lékař může ale dávkování stanovit odlišně. S lékařem by se o používání vždy měly poradit těhotné a kojící ženy. Léčivý přípravek může být použit i u dětí nebo dospívajících.

varicosen

Závěrečné hodnocení

Varicosen se od většiny běžně dostupných přípravků liší jak svou formou, tak i mechanismem fungování. Jedná se tak o zcela unikátní metodu v mírnění obtíží s křečovými žilami. Jestliže vás zaujal, můžete si jej jednoduše objednat přímo přes internet na této adrese.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *