Jak nakupovat na americkém a anglickém eBay

Návod, jak provést nákup na serverech eBay.com a eBay.co.uk.

V tomto návodu vám popíšeme krok po kroku při nákupu na největší světové aukci eBay v anglickém prostředí. Ebay už má i svou českou lokalizaci, zatím však je z ní však přístup jen na odnož mezinárodní tržiště a celý nákup se v ní provést nedá, proto jsme v reakci na dotazy několika našich čtenářů sáhli k vytvoření podrobnějšího návodu pro nákup v USA a ve Velké Británii.

Nakupujeme

 1. Přejděte na web www.ebay.com (hlavní, americká stránka) případně www.ebay.co.uk (anglický eBay)
 2. Nahoře vedle loga najdete nápis:  Welcome! Sign in or register.
  V něm zvolte Sign in.
 3. Vyplňte přihlašovací údaje (pokud je máte v prohlížeči uloženy, vyplní se automaticky) a stiskněte dole tlačítko Sign in.
 4. Najděte zboží, které chcete koupit.. Můžete využít vyhledávací řádek nebo nalistovat v kategoriích (Categories)
 5. V případě, že se jedná o zboží v aukci, umístěte příhoz který je vyšší než minimální (minimální akceptovatelný příhoz je popsán pod šedým rámečkem s políčkem Place bid jako Enter GBP/USD x.xx or more
  kde x.xx je cena, na kterou musíte minimálně přihodit, abyste zboží mohli dostat. Napište částku do políčka vedle tlačítka Place bid a stiskněte tlačítko Place bid. Nyní jste přesměrováni na stránku, kde příhoz ještě potvrdíte tlačítkem Confirm bid.
 6. V případě, že lze zboží koupit okamžitě, stačí klepnout na tlačítko Buy It Now, potvrdit zakoupení a zboží je vaše. Někdy je u položek nabízených pod buy it now více, v tom případě je ještě vedle formulář s číslem, ve kterém můžete zadat kolik kusů si chcete zakoupit – zda 1 nebo více.

Jak zaplatit

 1. Nyní přejdeme do potvrzení koupě pod tlačítkem Commit to Buy > a nyní pokud chceme ihned platit, zvolíme Pay Now
 2. Dále se zobrazí stránka, shrnující, co všechno jste koupili a za kolik, označená jako Review your purchase
 3. Nepřehlédněte konečnou částku i s poštovným, označenou jako Total: US $xx.xx/GBP Łxx.xx
 4. Dále zcela dole vpravo zvolte pokračovat, pomocí tlačítka Continue nebo Continue with PayPal
 5. Zde budete žádáni o výběr platební metody (Choose a payment method) – zde vyberte způsob placení přes PayPal, tedy PayPal account (login required)
 6. Zde v rámečku pro přihlášení Log in to PayPal vyplňte svůj email a heslo pro přihlášení na Paypalu.
 7. Znovu se objeví potvrzující stránka shrnující, co všechno právě platíte – pokud vše sedí, potvrďte platbu přes tlačítko Confirm payment (nezapomeňte zkontrolovat adresu, na kterou bude zboží zasláno – je v levém horním rohu označena jako Shipping address)
 8. Pokud jste vše provedli správně, na konci vám eBay poděkuje za zaplacení slovy Thank you for your payment.

Co dělat, když prodejce nezasílá do ČR

Řada obchodníků má zajímavé zboží, ale z nějakých důvodů nezasílají zboží do České republiky ani na Slovensko a soustředí se jen na posílání po Spojených státech. Jak řešit tento problém?

 1. Zaregistrujte se ve službě Shipito (web se dá přepnout i do češtiny, registrace je zdarma)
 2. Po registraci získáte vaši vlastní poštovní adresu v USA, na kterou můžete přijímat balíčky a dopisy. Ve chvíli, kdy máte tuto adresu, si ji na eBay si nastavte jako doručovací zásilku.
 3. Vyberte si na eBay klasicky produkt který chcete a zakupte ho. Po zaplacení vám ho prodejce zašle na vaši adresu od Shipita.
 4. Poté, co tam balíček dorazí, můžete si ho odtud nechat přeposlat domů. Pokud chcete ušetřit za poštovné, můžete si nechat zaslat balíčků více a spojit je do jedné zásilky.