Králem silnic bez starostí

Obyčejná jízda autem se může stát naprosto snovou, pokud sednete za volant vozu, jež splňuje všechny předpoklady k dokonalosti. Nejde tu jen o luxus, typ auta, nebo jeho nadstandardní vybavení – daleko důležitější je spolehlivost, bezchybná vybavenost a jistota, že během jízdy nic neselže.

V takovém stavu by sice měl mít automobil každý, ale znáte to! Tu a tam se něco podcení, něco přehlédne a oprava pár drobností se odsouvá – vždyť to přeci nespěchá. Proto cítím nadšení a svobodu, když si půjčím káru z autopůjčovny. Tam vím, že je do detailu vyladěná, předpisově vybavená a na případnou silniční kontrolu se dokonce těším. Fakt, že k ní ještě nikdy nedošlo, je dán tím, že mám to štěstí přitáhnout si spíš věci, kterých se bojím.

Jakmile jedu dálku, neriskuji to svým autem. Už jen dálniční známka je pro mé občasné výletování zbytečný přepych. Sednu do auta, u kterého se musím starat jen o bezpečnou jízdu a plnou nádrž. To se vzhledem k lehkosti hlavy rozhodně vyplatí, všechno další přemýšlení nechávám doma.

Nabídka šitá na míru

Mám zkušenost s několika půjčovnami, ale nejlepší je prostě ta, kde je z čeho vybírat a kde je možnost půjčit si vůz v automatu. To se mi totiž všude nepodařilo. No dobrá, není to to nejdůležitější kritérium, ale u mě prostě vyhrává. Přiznávám, jsem trochu rozmazlený klient, ale zase když to jde, tak proč toho nevyužít.

17465_thumbnail1

Samozřejmě výběr správné autopůjčovny nezávisí jen na tom. Podstatná je prvotně i jednoduchost papírování, aby tím člověk nezabil zbytečně moc času. Prostě raz dva a než řeknete tři, tak už jet. A pak tedy v čem vyrazit. Půjčovna by vám měla rozumět, měla by přesně odhadnout, jaký typ vozidla vystihuje váš požadavek.

No a když jsme u té symbiózy – je příjemné smět se spolehnout na včasné přistavení vozu až k chodníku našeho domu a na témž místě ho pak bez problémů zase odevzdat. Prostě se rozhodnete někam vyrazit, zvednete telefon a pak už jen vyjdete před dům. Není nad komfort, úsporu času i starostí a za cenu, která se vyplatí.

A když je něco navíc

To je často otázka života a smrti. Potřeba někam jet – ale jak, když člověk nemá řidičský průkaz? Ani s tím si už dnes nikdo nemusí lámat hlavu. Existují přidružené služby k půjčení vozu a můžete dostat auto i s řidičem, který dopravu za vaším cílem mile rád zařídí.

Co takhle jet jen tak na výlet napříč republikou, objednat si letištní transfer, podniknout vyhlídkovou jízdu a nebo něco odstěhovat? Užívat si důvod své cesty a nestarat se o nic dalšího, odpočívat, nechat vše na bedrech autopůjčovny, a to i když si vzpomenete třeba ve dvě hodiny ráno. To by v roli řidiče vlastního auta asi tak dobře nešlo.

Půjčit si vůz a usnadnit si tím život, to už je naštěstí běžné i u nás, nejen v zahraničí. A protože se majitelé těchto služeb snaží vyrovnat světovým trendům, můžeme si lákavou jízdu nekonečnou dálnicí ve fáru snů vychutnat úplně stejně, jako krasavci a krasavice ze slavných amerických filmů. Proč si takové pohodlí nedopřát?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *