Víte, jaké jsou nejprodávanější vozy na Slovensku?

Víte, jaké jsou nejprodávanější vozy na Slovensku?

Prodej nových automobilů je poměrně diskutovanou oblastí v každé zemi. My se v tomto článku zaměříme na Slovensko. Vývoj u našich sousedů je poměrně zajímavý, nicméně nijak překvapivý. Největší podíl si na tamním trhu udržela automobilka Škoda Auto. Koncern Volkswagen všeobecně na Slovensku vede. Jak je to tedy s novými vozy, které konkrétní modely vozů škoda vedou a jak jsou na tom ostatní výrobci aut? Nepřestávejte číst, na všechny otázky se vám dostane odpovědí.

Značný odstup od konkurence

Škoda stále vede s poměrně solidním náskokem. Jen pro představu, každé páté nově registrované auto na Slovensku je Škoda. Tyto údaje uvádí slovenský svaz automobilového průmyslu. Od ledna do konce září minulého roku přibylo v evidenci celkem 14 423 nových osobních aut této značky. Vyjádřeno procenty, jedná se o 2,66 %. Které modely mezi oblíbenými škodovkami vedou?

Fabia dominuje

První pozici z hlediska množství prodaných aut značky škoda opanuje oblíbený lidový model Fabia. Jedná se o vůz třetí generace. O několik set prodaných modelů poráží poněkud dražší, nicméně komfortnější Octavii. Ostatně tento vůz je poněkud nákladnější. Už jen takové stěrače Octavia a jiné náhradí díly jsou dražší. Na třetím místě se nachází jakýsi kompromis mezi oběma modely, a to Škoda Rapid.

Jak je to s dalšími pozicemi?

Druhé místo na Slovensku v prodeji nových aut obsadila také automobilka Volkswagen. Třetí příčka patří korejskému výrobci Hyndai. Vozy této značky do jisté míry zlidověly i u našich sousedů. Ostatně masivní reklamní kampaně, výrobní podnik v Nošovicích a levné náhradní díly pro Hyundai hovoří celkem jednoznačně. Ať už potřebujete sehnat třeba držák telefonu do auta, autokoberce, autopotahy nebo cokoli jiného, není to nejmenší problém.

1 komentář k Víte, jaké jsou nejprodávanější vozy na Slovensku?

  1. Tak třeba té Fabii se vůbec nedivím. To je skvělé auto. Já si nedávno pořídil jednu starší a nemůžu si ji vynachválit. Za ty peníze je super. Navíc byla i ve velmi dobrém stavu, jen teda letní gumy jsem si na ni musel koupit nové. Ty se mi ale povedlo sehnat z https://www.pneuok.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *