Víte, jaké jsou nejprodávanější vozy na Slovensku?

Víte, jaké jsou nejprodávanější vozy na Slovensku?

Prodej nových automobilů je poměrně diskutovanou oblastí v každé zemi. My se v tomto článku zaměříme na Slovensko. Vývoj u našich sousedů je poměrně zajímavý, nicméně nijak překvapivý. Největší podíl si na tamním trhu udržela automobilka Škoda Auto. Koncern Volkswagen všeobecně na Slovensku vede. Jak je to tedy s novými vozy, které konkrétní modely vozů škoda vedou a jak jsou na tom ostatní výrobci aut? Nepřestávejte číst, na všechny otázky se vám dostane odpovědí.

Značný odstup od konkurence

Škoda stále vede s poměrně solidním náskokem. Jen pro představu, každé páté nově registrované auto na Slovensku je Škoda. Tyto údaje uvádí slovenský svaz automobilového průmyslu. Od ledna do konce září minulého roku přibylo v evidenci celkem 14 423 nových osobních aut této značky. Vyjádřeno procenty, jedná se o 2,66 %. Které modely mezi oblíbenými škodovkami vedou?

Fabia dominuje

První pozici z hlediska množství prodaných aut značky škoda opanuje oblíbený lidový model Fabia. Jedná se o vůz třetí generace. O několik set prodaných modelů poráží poněkud dražší, nicméně komfortnější Octavii. Ostatně tento vůz je poněkud nákladnější. Už jen takové stěrače Octavia a jiné náhradí díly jsou dražší. Na třetím místě se nachází jakýsi kompromis mezi oběma modely, a to Škoda Rapid.

Jak je to s dalšími pozicemi?

Druhé místo na Slovensku v prodeji nových aut obsadila také automobilka Volkswagen. Třetí příčka patří korejskému výrobci Hyndai. Vozy této značky do jisté míry zlidověly i u našich sousedů. Ostatně masivní reklamní kampaně, výrobní podnik v Nošovicích a levné náhradní díly pro Hyundai hovoří celkem jednoznačně. Ať už potřebujete sehnat třeba držák telefonu do auta, autokoberce, autopotahy nebo cokoli jiného, není to nejmenší problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *