Jak spolehlivě poslat balík do zahraničí

Jak spolehlivě poslat balík do zahraničí

Přinášíme několik tipů, jak poslat jednoduše balík do ciziny. Poradíme vám, jak ušetřit čas i peníze. Získáte také několik rad, jak zvládnout celý proces co nejefektivněji a na co si dát pozor. S našimi radami to v klidu zvládnete!

Jakou zvolit přepravní společnost?

Stránky větších společností obvykle obsahují veškeré informace, které před objednáním služby potřebujete vědět. Nejjednodušší je zjistit cenu zadáním vaší adresy a adresy dodání do kalkulačky poštovného, kterou najdete na stránkách snad každého z nich. Například služba Balík do zahraničí nabízí opravdu výhodné podmínky díky tomu, že je poskytovatelem služeb hned pro několik dopravců – vyšší počet objednávek prostřednictvím jejich stránek automaticky umožňuje nabídnout výhodnější poštovné.

Jak dlouho bude dodání trvat?

Orientační lhůty dodání do jednotlivých zemí najdete obvykle také na webu dopravce. Pokud nespěcháte, volte formu zaslání Standard, pokud je naopak zásilka velmi urgentní, uvítáte službu Expres, kdy si za rychlé dodání připlatíte. Pak ale může být u adresáta balík i do druhého dne. V kalkulačce naleznete také dotaz na rozměry zásilky a její váhu, díky tomu bude cena balíku opravdu přesná.

Jak postupovat dál?

Pečlivě jste vyplnili veškeré údaje v objednávkovém formuláři, tak teď už stačí jen zásilku zabalit a vyčkat na příjezd kurýra, který si ji odveze. V dnešní době už naštěstí nemusíte čekat na nějakém sběrném místě v nekonečných frontách. Pokud si během vyplňování nebudete vědět s něčím rady, stačí se jen obrátit na infolinku daného přepravce.

Jak probíhá platba za službu?

Nejjednodušší je hned během objednání zaplatit online kartou. Možná je často i platba na dobírku.

Trackování zásilek

Po převzetí kurýrem můžete sledovat její aktuální stav a polohu prostřednictvím služby Sledování zásilky. Jednoduše zadáte do příslušného okna číslo zásilky a zjistíte, kde přesně se nachází a za jak dlouho by měla být u adresáta. Někdy se taky může stát, že se třeba zásilka do USA někde zadrhne kvůli clu, rychle díky tomu zjistíte, co se děje.

Pár rad na závěr

  1. objednávací formulář vyplňujte pečlivě
  1. zkontrolujte si případné překlepy v telefonním čísle adresáta i odesílatele
  2. pokud sídlí adresát v objektu, kde je více firem, nebo víte, že v určitý čas nebude k dostižení, všechno radši zapište do poznámky k objednávce
  3. existuje seznam věcí, které dopravci nepřepravují, nebo jejich doručení brání zákony dané země. Pokud si u svojí zásilky nejste jistí, obraťte se raději na infolinku přepravce
  4. zásilku bezpečně zabalte a věci, které by se mohly rozbít, ochraňte bublinkovou folií
  5. pokud to jde, nenechte objednání na poslední chvíli, “vyšší moc“ může zasáhnout vždycky

1 komentář k Jak spolehlivě poslat balík do zahraničí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *