Jak převést audio cd na mp3

Návod na převedení hudebního cédéčka do počítače na soubory mp3 nebo wav.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Problematika převádění audio cédéček do počítače vás asi bude zajímat zejména tehdy, pokud máte doma sbírku hudebních cd (ať už alba z dob nástupu digitálních disků nebo nedávno zakoupené audio cd) a chcete vaši diskotéku převést do digitální podoby, ale taky třeba tehdy, když si jen chcete stáhnout do počítače jedno album pro další vypalování přes některý vypalovací program nebo k použití při vaší hudební tvorbě.

Převod přímo z přehrávače

Většina vyspělejších přehrávačů v dnešní době nemá problém jak s přehráváním hudebních cédéček, tak i s jejichstahováním na disk. Když se podíváme na klasický Windows Media Player, tuto volbu v něm přímo najdeme, jak ve verzi 11(která je dostupná Win XP aVista), tak samozřejjmě i v jeho poslední verzi 12 (výchozí přehrávač ve Windows 7). Převádí soubory do formátu Windows Audio a automaticky po převedení je řadí do knihovny skladeb. Navíc, tato volba je v Sedmičkách přímo součástí rychlého menu, které se objeví po vložení cd do mechaniky, takže jednodušeji to už asi opravdu nejde. Pokud nechcete používat Windows Media Player, tak můžete sáhnout i k jiným přehrávačům: s převodem do mp3 si poradí třeba i přehrávač WinAmp.

Speciální převaděče

Pokud nechcete z nějaké příčiny sáhnout po převodu pomocí vašho přehrávače hudby, popřípadě pokud se vám to nedaří, nezbývá než sáhnout k programům určených speciélně k převodu audio skladeb na hudební soubory. V tom případě by se vám mohl hodit některá z aplikací uvedených v následujícím přehledu.

Exact Audio Copy

Odkaz ke stažení:

http://www.digital-world.de/artikel/_Downloads/1253089/exact_audio_copy_099_prebeta_5_international/1

Program německého autora, kromě převodu hudby do počítače zvládne i přečíst textové popisky, takže nebudete muset pak ručně dopisovat názvy skladeb a autora. Je plně zdarma, obsahuje i jednoduchý hudební editor.

FreeRip

Odkaz ke stažení:

http://www.freerip.com/download.php

Program je v základní verzi zdarma, rozšířená a placená slibuje až o 30% rychlejší převod, pro drtivou většinu domácího využití však rozhodně postačuje zdarma šiřitelná, která si poradí se všemi nástrahami převodu včetně podpory ID3 tagů.

CDEx

Odkaz ke stažení:

http://sourceforge.net/projects/cdexos/files/

Známý ripovací software, poradí s převodem do formátu wav, mp3 i ogg vorbis, stejně tak jako se čtením popisek skladeb ve formátu CD Text. Je volně šiřitelný pod licencí GPLv3.

1 komentář k Jak převést audio cd na mp3

  1. Jak prosím vypálit na cd do formátu mp3 písničky stažené z internetu,aby se jich tam vešlo co nejvíce.Nějak mi to nejde. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *