3 komentářů k počítač pro důchodce

  1. Myslím že se dá vybrat mezi 5-10 000 téměř jakýkoliv počítač, doporučuji klasický stolní, takové ty all-in-one kde je obrazovka a pc v jednom jsou zbytečně dražší. A pokud už hůře vidí vzít i dost velkou obrazovku k tomu hlavně. Např. u alza.cz měli vždycky tyhle sestavy docela v pohodě a ceny taky

  2. určitě bych doporučil aspon 4GB ram a 500GB nebo 1TB disk a slušný procesor a vzít něco s windows 7, to je už dost solidní kombinace co bohatě stačí

  3. Zajděte do nějakého elektroobchodu (OKAY, DATART, ELECTROWORLD) a kupte klidně notebook (tzv. netbook) v cenových relacích do 10 tis. Kč – nyní jsou v nabídce za rozumné ceny slušné od HP.
    Hlavně ať si vyzkouší obrazovku (jestli nevadí lesklá, takže ať to obsluha zapne) a klávesnici (jak se na ní píše, a třeba se bude hodit numerická). Pak také jestli se dá připojit k LCD TV pomocí HDMI – využít se dá takový ntb jako přehrávač DVD.
    Osobně preferuji, jestli má ntb indikátor zapnuté kamerky, aby bylo vidět při použití Skype, či jiného programu, že je zapnutá.
    U notebooku je potřeba dodržovat zásadu že ho nesmím přehřát např. tím, že ho dusím na posteli v polštáři, nebo matraci. Větrák musí “dýchat”, tedy mít možnost odvádět horký vzduch ven.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *