PROBLÉM SE SPUŠTĚNÍM WINDOWS VISTA

Dobrý den,
V počítači jsou dva pevné disky, jeden s operačním systémem Windows Vista a druhý Windows XP. Fungovaly souběžně do doby, než zkolaboval Windows XP, u kterého byla provedena reinstalace, která proběhla bez problému. Bohužel od té chvíle se nedaří spustit Vistu v boot menu ani v SETUPu přes BIOS – na obrazovce se po POST-testech objeví zpráva NTLDR nenalezen (Windows XP funguje normálně). Prosím o radu s tímto závažným problémem. Předem děkuji.

Komentář ke článku “PROBLÉM SE SPUŠTĚNÍM WINDOWS VISTA”

 1. Vložte instalační CD Win XP/2000 a nabootujte z něj.
  Při zobrazení hlášky, zda chcete nainstalovat operační systém, vyberte možnost Konzola pro zotavení (stiskněte písmeno R).
  Napište číslo instalace Windows, ke které se chcete přihlásit (máte-li nainstalovány jedny Windows na počítači, napište číslo 1 a potvrďte enterem).
  Nalogujte se do Windows pomocí hesla administrátora.
  V příkazovém řádku napište příkaz map a potvrďte enterem (díky tomuto příkazu zjistíte, jaké písmeno má vaše CD/DVD mechanika, např. tedy D).
  Nyní v příkazovém řádku napište tyto příkazy:
  copy D:\i386\ntldr c:\ (potvrďte enterem)
  copy D:\i386\ntdetect.com c:\ (potvrďte enterem)
  Soubory jsou zkopírovány a můžete restartovat.
  V případě, že by vám tento postup nepomohl, můžete ještě zkusit místo kopírování souborů zadat v příkazovém řádku konzoly pro zotavení tyto příkazy – fixmbr a poté fixboot, pak restartujte počítač a postupujte podle návodu výše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *