restart počítače po zapnutí

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na problém po opravě počítače. Měl jsem v opravě počítač, který měl nefunkční pevný disk, byl vyměněn, počítač je v provozu. Problém je při zapínání počítače, kdy se nezobrazí úvodní okno s ikonami, ale pouze prázdná tmavá obrazovka. Musím restartovat tzv. natvrdo levým tlačítkem a při druhém zapnutí se objeví úvodní okno s ikonami, je to v pořádku. Před opravou, když byl pevný disk funkční, tak se to zapínalo bez problémů. Další problém je, že počítač je při zpracovávání úkonů hlučnější než byl předtím, ozývá se z něho hlasitější takové “chroupání”. Nesouvisí to jen s internetem (hlasité “chroupání” se objevuje při surfování na internetu, když kliknu na odkaz), protože hlučný začne být hned po zapnutí (v mém případě po výše uvedeném restartu) když se objeví okno s ikonami (zřejmě reaguje na zapínající se programy na pozadí)). Jinak vše funguje v pořádku.
Připadá mi nevhodné pokaždé restartovat po zapnutí počítač a zvýšená hlučnost (procesor? určitě to není větrák) je zbytečná, když předtím nebyla.
Co byste prosím poradil? Mám to nechat nebo reklamovat, počítač musím vést cca. 8 km? Počítač je starší a nemám zvláštní nároky. Co způsobí každodenní tzv. ostré restarty počítače při zapnutí?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *