XP Security 2012

Chtěl bych se ne ani tak zeptat, jako spíš upozornit na nový antivir, se kterým jsem se teď setkal a který by mohl potkat i někoho z vás.

Jmenuje se XP Security 2012, a když ho máte na pc tak vás pak zásobuje hlášeními o tom, že váš počítač byl napaden (v mém případě 33 viry) a že se všechno vyřeší, když si koupíte plnou verzi toho programu.

Všechno vypadá velmi podobně centru zabezpečení ve Windows, ovšem všechno je v angličtině. Za další se pak nedá chodit na web, všude vyskakují falešná upozornění a varování. Taky vypne všechny ostatní aniviry, dokonce mi nešel spustit ani Malware Bytes Antimalware, který jinak na tyhle sviňuchy používám.

Vyřešil jsem to takto:
– vrátil jsem změny ve Windows přes Nápověda a odborná pomoc > Vrátit změny v počítači pomocí nástroje odborná pomoc
– pak už antivir zmizel, ale pořád všechno nebylo v pořádku – zanechalo to po sobě stále stopy, nešel otevřít žádný program, žádný soubor .exe! Pořád to psalo..vyberte program ve kterém chcete .exe otevřít atd.
– tohle se vyřešilo tak, že jsem stáhnul a otevřel (zip šel otevřít) tento soubor: http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/xp_exe_fix.zip a pak nechal udělat záznam v regeditu – a už je všechno v pohodě 🙂 Třeba to někomu pomůže

2 komentářů k XP Security 2012

  1. Tak přesně něco takoviho se mi stalo dvakrat během jednoho týdne ani nevim jak se mi to do pc dostalo.
    Dost mi pomohl Tuneup

  2. Děkuju! moc mi tohle pomohlo! Ani nevím jak se mi to dostalo do pc, ale pěkně mě to štvalo…
    Jen ještě moje zkušenost… Když jsem chtěl otevřít Nápovědu a odbornou pomoc, stejně jako Vrátit změny, tak mi znovu a znovu vyskakovala ta hláška o chybě/viru… Toho se zbavíte tím, že program vypnete přes Správce úloh, on se tedy stejně zase zapne,ale na to spuštění to stačí… a pozor, jmenuje se tam NRE.EXE.

    Tak třeba to taky někomu pomůže 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *