Vyplatí se vám e-shop na míru?

Vyplatí se vám e-shop na míru?

Pokud uvažujete o založení vlastního e-shopu, nejspíše už znáte své možnosti. Ty nejběžněji užívané jsou celkem čtyři. E-shopové řešení zdarma na internetu, nechat si internetový obchod naprogramovat na míru, nebo využít možnosti pronájmu e-shopu. Nejlepší volba může být pro každého trochu jiná. Pojďme si podrobněji rozebrat, které řešení by pro vás mohlo být nejvhodnější.

E-shop zdarma a opensourcová řešení

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Najít na internetu šablonu a systém, který můžete využívat zdarma, není žádný problém. Vývojáři po celém světě pracují hned na několika opensourcových platformách, které může bez jakéhokoliv poplatku využívat každý. Jak už to ale u řešení s touto filozofií bývá, je open source e-shop automaticky spojen s mnoha kompromisy. Otevřený zdrojový kód šablony je totiž potřeba si přizpůsobit, což vyžaduje určité znalosti programování. Pokud je nemáte, budete si stejně muset najmout specialistu, který za svou práci řekne o nemalou částku. Opensource řešení proto rozhodně není tím nejelegantnějším. Naopak je třeba mít dopředu skutečně promyšleno, zda se opravdu vyplatí.

Některé e-shopové platformy poskytují svá řešení i v bezplatném režimu. Vždy jde ale o velmi osekanou verzi, která má silně omezené grafické možnosti a málo nastavení. Typicky si navíc zákazník dříve či později bude muset dokoupit různé moduly a e-shop tak rázem přestane být zdarma.

E-shop na míru 

Snem mnoha e-shoperů jistě je nechat si vytvořit internetový obchod na míru a zcela podle vlastních požadavků. Zde ale musíte nutné mít na paměti, že e-shop na míru je nesmírně drahý. Počítejte s částkou minimálně ve výši stovek tisíc korun. Ani milionové částky ale nejsou žádnou výjimkou. Navíc vám garantujeme, že s vaším kodérem si brzy vybudujete skutečně důvěrný vztah. Budete totiž neustále řešit nové požadavky a podněty, jak e-shop zlepšit, aktualizovat nebo optimalizovat. Pokud se například změní daňová pravidla, musíte si nechat zaplatit další změny na e-shopu. Proto se e-shop na míru vyplatí jen skutečně velkým internetovým obchodům. Ostatní v tomto případě spíše prodělají kalhoty.

Pronajímatelný e-shop

Existuje tedy kompromis, který by vás nezruinoval, ale zároveň byl spolehlivý? Naštěstí ano. Řešením je pronajímaný e-shop a pro naprostou většinu internetových podnikatelů jde o tu nejlepší volbu. E-shoper se může spolehnout na robustní platformu, která je prostřednictvím systémových aktualizací neustále vylepšována. O opravy systému se tím pádem nemusí vůbec starat a vše funguje hladce. Administrace systému je navíc velmi jednoduchá.

Pronájem e-shopu UPgates poskytuje majitelům internetových obchodů velké možnost nastavení a přizpůsobení včetně úprav grafického designu. To vše při zachování příznivé ceny. Pronajímatelný e-shop je totiž možné pořídit si za ceny začínající již na stovkách korun měsíčně. V ceně jsou navíc vždy všechny funkce a také možnost pohodlného založení další jazykové mutace e-shopu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *