Jak na tu nejlepší profilovou fotku

V dnešním článku se zaměříme na velmi důležitou věc každého profilu. Je jedno jestli se jedná o profil na sociální síti Facebook, Lidé nebo Twitter profilová fotka je v podstatě první dojem, který z vás dotyčný po vyhledání vaší osoby získá.

Jedná se o věc největší priority!  Bohužel, právě u této fotky se většina lidí dopouští mnoha chyb, proto jsme se v tomto článku rozhodli vám s vhodným výběrem trochu pomoci.

Představte si následující situaci, starý spolužák ze základní školy, se kterým jste se neviděli léta, vám chce cosi sdělit, pozvat vás na sraz třídy apod. Jako logicky uvažující člověk se k vašemu zkontaktování rozhodne použít třeba Facebook vyhledávač, zadá vaše jméno, nalezne vás.

Je z vaší profilové fotky poznat, že se jedná o vás a nikoli jinou osobu XY? Na profilové fotce byste měli být opravdu vy, ne oblíbená postava z pohádky či seriálu nebo vaše zvířátko, ale vy (ostatně, tak to i určují pravidla Facebooku)! Na vyjadřování vašich zájmů, pocitů a čehokoli co si zamanete, máte další fotky, ale profilová fotografie má svůj účel jasně daný.

Profilovka by měla působit přirozeně, není nutné ji nějak retušovat, měnit barvy, přidávat efekty, často je změna těmito prostředky spíše k horšímu.

Také není nutné se na profilovou fotografii svlékat téměř do naha, nebo si vzít výstřih, kde je vám vidět až do krku, takové fotky vypadají lacině. Jeden citát praví, že když se žena potřebuje svléct, aby ukázala svůj sex-appeal, není ženou (to ovšem platí i pro muže, ať nejsme nespravedliví).

Je dobré si také uvědomit, že například na FB si z profilové fotky vybíráte malou část, kde se nachází vaše tvář, tato miniatura se pak zobrazuje například u chatu. Z toho plyne, že tvář by měla být na fotce dobře viditelná a v odpovídající velikosti.

Používání návykových látek, nebo dokonce drog na fotce taky není zrovna cool, jak se někdo domnívá, kdyby si vás budoucí zaměstnavatel chtěl proklepnout, asi by z toho moc nadšený nebyl.

Hlavní je, aby se vám fotka líbila a abyste z ní vy byli spokojení, taková fotka totiž bude přirozená a bude vyzařovat pozitivní energii, i hezký a upřímný úsměv postačí. Jak se říká, méně znamená více.

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Jak na tu nejlepší profilovou fotku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.