Jak upravovat fotky. Programy k úpravě fotek zdarma ke stažení.

Jak upravovat fotografie a obrázky. Programy pro editaci fotek, návod jak si upravit fotky.

Programy zdarma

Pro základní upravování fotek je na internetu dostatek pokročilých programů ke stažení, se kterými je jejich úprava jednoduchou záležitostí, kterou zvládne naprosto každý. Představíme několik kvalitních editorů, se kterými budete moct dosáhnout velmi pokročilých, až téměř profesionálních úprav vašich uměleckých fotek, momentek nebo i úplně normálních fotografií z dovolené.

Google Picasa

Program disponuje množstvím intuitivně přístupných funkcí,jako jsou automatické upravení kontrastu a barev nebo odstranění červených očí. Ze složitějších pak práci se světly a tónováním obrazu, úpravu stínů, ořezy, teplotu barev, doostřovací a zostřovací efekty, případně i koláž. Z fotografií také umí zhotovit film, vypalovat je na CD nebo DVD, případně do sbírky na externím disku, zvládá i prezentaci fotografií a tisk. Picasa také umožňuje vytvářet alba, tj. tematické kolekce fotek, do kterých své výtvory řadíte. Pomocí Picasa můžete také jednoduše stiskem jednoho tlačítka poslat fotku na web, a to jednak na online album Picasa.com nebo na blog služby Blogger.com.

Aktuální verze Google Picasa je zdarma ke stažení na adrese picasa.google.com. Program je k dispozici pro Windows XP, Vista a novější, dále také pro OS Linux.

Gimp

Volně šiřitelný program pro složitější úpravy fotografií a obrázků, koncipován jako alternativa k Photoshopu (viz níže). Umí všechny myslitelné efekty a úpravy, ovšem uživatelské rozhraní je poměrně složité a jeho zvládnutí není rozhodně záležitostí jednoho odpoledne. Pokud však chcete zdarma program, se kterým můžete dosáhnout už v podstatě profesionálních výsledků, nelze ho než doporučit. Docela podrobné návody a tutoriály k programu, jehož popis přesahuje možnosti tohoto článku, najdete na adrese www.gimp.cz.

Profesionální programy

Pokud to myslíte s fotografováním opravu vážně, pak vám nezbude než koupit si nejen kvalitní foťák, objektivy a stojan brašnu a další fotografické pomůcky, ale i pořídit si kvalitní programové vybavení. Takovýto profesionální software však už není zadarmo a něco vás bude stát, ovšem tato investice se projeví také na vašich výsledcích.

Zoner Photo Studio

Program od české firmy Zoner, který je ideálním pro správu a úpravu fotografií. Prostředí programu je přehledné a intuitivní, velmi dobře a rychle se na něj zvyká. Umí všechny úkony s fotografiemi, jejich sestřiháváním, modulováním, úpravou linií, stínů barev, zaostření, automatické opravy chyb fotek, jejich organizaci do alb, CD kompilací i webových alb, umí vytvořit i kalendář nebo 3D obraz, hotové fotografie umí přímo odeslat do internetové sběrny, kde si ji můžete rovnou objednat a nechat zhotovit. Vzhledem k rozsáhlým možnostem a rozumné ceně ho nelze než doporučit.

Adobe Photoshop

Nejpokročilejší a nejrozsáhlejší program pro úpravu obrázků, který již řadu let používají všichni profesionální fotografové a grafici. Cena tohoto produktu odpovídá jeho obrovské škále možností, která vám dovolí udělat prakticky jakoukoliv myslitelnou fotomontáž. O tomto produktu je na internetu opravdu množství informací, návodů a triků, které umožňují skutečně dělat nepředstavitelné a jejichž i jen prostý výčet by dalece přesahoval tematický záběr Radírny.

Rate this post

8 komentářů k Jak upravovat fotky. Programy k úpravě fotek zdarma ke stažení.

  1. Pingback:

  2. Na základní úpravy není ani žádný program potřeba. Stránky na úpravu fotek v češtině a zdarma jsou na adrese http://perfectphoto.formisoft.com
    Jde tam jednoduše a rychle upravit jas, otočení, oříznutí a velikost fotky.

  3. Moc mne to bavi hej 🙂 valinka 🙂

  4. Ahojky prosím vás chtěla jsme se zeptat jaký je nejvhodnější program pro úpravu fotek ? Jako obecně vím, ale potřebuji takový program, který odstraní např.červené oči a ať jde nějak odstranit tlusté bříško atd.

  5. Ahojky prosím vás chtěla jsme se zeptat jaký je nejvhodnější program pro úpravu fotek ? Jako obecně vím, ale potřebuji takový program, který odstraní např.červené oči a ať jde nějak odstranit tlusté bříško atd.Děkuji moc

  6. ahoj,jak mám upravit fotky uložené na PC ve formátu jpg,minimální rozlišení 480×360 do velikosti 0,5 MB.Jsem naprostý laik,tak bych prosila o radu v češtině a polopatě.děkuji Pája

  7. To já si nechávám všechny rodinné fotky fotit u https://www.robinpuskas.cz/ , takže upravování nechávám na něm. Sammozřejmě pak máme vlastní fotky z dovolencýh a podobně, ale tam není potřeba nic upravovat, chci aby to bylo autentické.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *