Jak vyměnit baterku v mobilu

Jak vyměnit baterii v mobilu, ať už jde o iPhone nebo o libovolný jiný kus. Kde najít baterky, šroubováky a videa s ukázkou montáže.

Mobily s výměnnou baterií

Pokud máte mobil, kde stačí odklopit zadní stranu krytu a dostanete se celkem bezbolestně k baterce, stačí vám pak už jediné – najít správný typ baterie. V zásadě existují dva typy baterií podle druhu výrobce:

  • dodávané výrobcem telefonu
  • a od ostatních výrobců baterií.

Baterie přímo od výrobce se poznají zpravidla spolehlivě – vyšší cenou a určitou zárukou spolehlivosti. Baterie od čínských výrobců elektroniky, kteří vyrábí parametricky stejné nebo podobné kousky, jako se dodávají s mobilem ovšem nemusí být automaticky horší – ale přeci jen, riziko zde je. Trh s neoficiálními bateriemi bývá zejména ubaterie populárnějších mobilů poměrně pestrý – najdete zde často jak baterie s udanou kapacitou v mAh stejnou jako má originál, tak s nižší, ale najdou se i různé baterie vyšší kapacity (dodávané většinou s větším krytem, aby se do něj vešly) a občas i specialitky využívající solární energie (povětšinou však ne příliš přesvědčivého výkonu).

Jak najít v eshopech originální baterii?

  1. Jděte na web výrobce telefonu.
  2. V parameterech najděte kód baterie nebo její výrobní označení.
  3. Toto označení pak zadejte do srovnávače (heureka.cz, zbozi.cz).

Baterie od alternativních výrobců pak najdete ještě jednodušeji:

  1. Zadejte do srovnávače zboží výraz “baterie typ telefonu” např.: baterie samsung galaxy s III
  2. Seřaďte výpis nabídnutých variant dle preferovaných parametrů.

Mobily bez výměnné baterie – iPhone a spol.

U zařízení, kde nejdou baterie vyměnit, jako jsou třeba všechna zařízení od Apple, ale také třeba některé Nokie Lumia, je k výměně baterií nutná návštěva specializovaného servisu a nebo hodinářské vybavení a zručnost.

Ve všech těchto případech tedy potřebujete vybavení dvojí:

Jak postupovat při výměně a jaké vybavení použít vám nejlépe pomohou videa na youtube.com natočená někým, kdo dříve řešil podobný problém. Stačí zadat do vyhledávače na YouTube výraz: “váš mobil battery replacement” (např.: iphone 3gs battery replacement).

Pokud se do této operace chcete pustit sami a máte iPhone, mohla by vám pomoct následující videa.

Postup výměny baterie v iPhone 3G a 3GS

Video s návodem pro iPhone 4 (4s)

Návod na výměnu baterie v iPhone 5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *