Stavíme počítač. Díl 12: Jak vybrat myš

Možná si myslíte že vybrat myš je jednoduché a nedá se na tom nic zkazit. Částečně je to pravda, ale pár informací bychom přeci jen měli znát.

Myš je vlastně polohovací zařízení k počítači a dnes se bez ní již nikdo neobejde. V dobách, kdy byly osobní počítače ještě v plenkách a používal se MSdos, nebyla myš ještě nijak nepostradatelná, ale s nástupem grafického operačního systému k našim počítačům doslova přilnula. Doba kuličkových myší je již dávno pryč, byly vytlačena myší optickou, která je už dnes v podstatě stadradem a dnes se místo ní snaží protlačit její vylepšená laserová sestra. 

Obyčejná optická kabelová myš se dnes dá koupit již za částky začínající na pár desítkách korun. Taková myš určitě stačí tomu, kdo netráví u počítače mnoho času a tudíž nepotřebuje nic extrémně moderního ani komfortního. Taková běžná myš má v základu tři tlačítka (levé, pravé a prostřední) a skrolovací kuličku (posouvání nahoru a dolu). Lepší myši mohou obsahovat i více tlačítek, jejichž funkce se dá nastavit pro specifické operace a umožní tak pak například pohodlnější hraní her.

Další kritérium, podle kterého bychom měli novou myš vybírat, je její tvar a velikost. Také musíme zvolit správné rozhraní, to znamená PS2 anebo USB konektor. A samozřejmě si také rozmyslet, zda zvolíte kabel, či bezdrát! Pokud se rozhodnete pro bezdrátovou variantu, opět stejně jako u mého předchozího článku o klávesnicích, zkontrolujte dosah bezdrátové myši, abyste nebyli zklamaní!

Na závěr bych chtěl vzkázat všem příznivcům našeho seriálu, že se připravuje pokračování, které zde bude nejspíše příští týden.

Josef Žaloudek

Rate this post

1 komentář k Stavíme počítač. Díl 12: Jak vybrat myš

  1. To je rada nad zlato k tomu jak vybrat pocitac nebo mys=) resit akorat dosah =)… O tom k cemu jaka mys slouzi nebo k cemu slouzi scrollovaci tlacitko u vice kvalitnich mysi typu logitech nebo co si poridit pokud potrebujeme mys na nerovne povrchy typu prosteradlo nebo tak =) ze uz takove myse jsou…. Dpi ze nam znaci neco cim vetsi dpi tim lepe napr pro herni myse nebo pro grafiku … ze muze byt mys se zavazim ktera nam pote co si zvyknem napriklad zprijemni praci ze mam presnejsi ruku zase hlavne u grafiky atd…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *