Jak se stát elitním hráčem CS?

CS. Nejúspěšnější herní modifikace počítačové hry hrané z pohledu jedné osoby: Counter Strike. Jak a co vám poradí elitní hráč Lerob1um.

V úvodu bychom vám rádi vysvětlili problematiku připojení ke hře. Po nainstalování CS abyste mohli hrát, dejte možnost Find Servers (Najít servery) a následně Refresh All (aktualizovat). Pak si vyberete server, ale tím to nekončí. Připojení vám mohou zkomplikovat i další oznámení:Server is full: Server je plný. Hráči se dělí na hráče Steam a Non-Steam. Rozdíl tvoří to, že někteří hráči mají originální  Counter Strike a jiní ne. Některé servery jsou pro obě skupiny a jiné jen pro platící.

Pak už se jen dávejte pozor na svou latenci, jejíž hodnota určuje zpoždění mezi vaším počítačem a serverem. Pokud je vysoké, může narušit hru vám ale i ostatním a mohou vás za ně ze serveru vyhodit ,či vám udělit ban. Teď už se směle chopte kulometu a jdeme na to.

Tato proslulá střílečka má zdánlivě jednoduchý děj: dvě skupiny hráčů, Policie a Teroristé proti sobě nastoupí v boji na život na smrt. Na začátku mají všichni zdarma dýku, policie USP a teroristé Glock, a pak si můžete koupit známé střelné zbraně, granáty, vesty a helmy.  Existuje obrovský počet map a jejich druhů, klasické typy map, které se hrají na soutěžích  de (Teroristé zde pokládají bombu a Policie se jim v tom snaží zabránit.) Druhý v pořadí je nejhranější typ  cs (policie musí zachránit rukojmí, které teroristé drží). Hra může vypadat jednoduše, ale až po dlouhodobějším hraní budete znát kvalitu zbraní, místa na mapě a taktiky hry. Někdo to vnímá jako psychologickou hru, jde o to předvídat krok soupeře.

Ale o hře a o tom, jak být dobrý už vám více řekne někdo zasvěcenější.

Jméno: Juraj Velart (Nick v CS: Dříve- jurobezmena,JUR0B3ZM3N4, Jur0b a nyní- Lerob1um )

Národnost: Slovenská

Doba hraní: 5 let.

Úspěchy: Do začátku je dobré říci, že v CS se konají turnaje a mistrovství, jako v kterém koly jiném týmovém sportu.I zde vznikají týmy, přesněji klany, které pořádají nábory, tréninky a zápasy.

K pochopení úspěchů ještě doplníme, že rank je umístění klanu v lize.

  • E-sports4u.eu  5v5- rank 1
  • E-sports4u.eu  5v5 rank cup-2. místo
  • Playzone.cz SteelSeries 5v5 NightCup #80- 3. místo
  • E-sports4u.eu  2v2 awp- rank 1
  • Playzone.cz  5v5 playzone – rank 1
  • Undzwei.eu -1on1 awp- zlatá medaile
  • Undzwei.eu  2on2 awp- zlatá medaile

Co vás přivedlo ke hraní této hry a co vás na ní baví?

K hre ma priviedol kamarát, ktorý ma musel prehovárať, aby som si hru stiahol. Na hre ma baví ako teamová práca, tak aj hranie za seba a plno možností.

Co byste doporučil novým hráčům za radu. Jak hrát? V čem je to tajemství?

Základom sú dobré podmienky, čiže nad 70 fps, kvalitná myš,  monitor, sluchadlá a cfg, keď sú podmienky na hranie vytvorené, treba natrénovať presnosť. Na trénovanie presnosti odporúčam mód hry Death-Match. Je dôležité naučiť sa riadiť zvukom a dierovať, naučiť sa spolupracovať v týme., to sa dá natrénovať na mixoch. A v poslednej rade  prax, tu získate s klanom hrajúcim nejakú ligu a častými CWčkami a mixami.

Jak jste přišel na to, že jste v tom dobrý? Prostě jste cvičil a jednoho dne si řekl, že vstoupíte do klanu?

No, keď som vstúpil do 1. klanu, tak som v tom dobrý nebol, bol to len taký FF klan bez ligy, tak som postupne striedal rôzne klany, trénoval, až som sa dopracoval ku klanom ako Dark-templars, iNside Gaming a CLARITY.

My vám děkujeme, celá redakce vám přeje hodně štěstí v budoucím hraní. Máte ještě nějaký závěrečný vzkaz pro naše čtenáře?

Ďakujem čtenářům za trpezlivosť pri čítaní a aj vám za tento rozhovor a prajem veľa šťastia.

Rozhodně můžeme tuto hru jen doporučit. Když nic, tak se u ní skvěle odreagujete.  Ovšem než se vžijete do děje s kulometem, granáty a nepřáteli za zády, je hezké říci sousedům, že máte novou hru, a že ji plánujete hrát na reproduktorech. Obzvlášť pokud jsou starší.

Kristýna Jahnová

Rate this post

2 komentářů k Jak se stát elitním hráčem CS?

  1. Pingback:

  2. potrebuji poradit jak prehodit zbran z leve ruky do prave vito nekdo dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *