Jabko: Zábavný Chmatákov

Je to už nějaký ten pátek, co jsme vás informovali o připravovaném projektu této často diskutované české hry.  Možná vás také bude zajímat projekt hráče této hry, který vystupuje v anonymitě pod přezdívkou CZechBoY. Tento hráč si rovněž zakoupil od majitele legální server, který pojmenoval Jabko.

Pokud vás zajímá, proč mají hráči na tento server nejvíce rozporuplné názory, proč se kolem něj stále sbíhají debaty a proč jej lze doporučit, pokračujte ve čtení!

V době kdy byl server založen, bylo na českém herním poli plno konkurenčních serverů. Možná za nápad udělat ze serveru první chmatákovský fun server mohli i hráči, kteří v té době hojně padělali peníze a věci. Padělání bylo možné díky chybám ve hře, chytrým českým hlavám a programu WPE PRO.

Pokud nejste zrovna náruživý hráč, termín fun server je označení pro něco jako odlehčenou verzi klasické hry, je zde velmi dobrá ekonomická situace pro všechny hráče, takže se nemusíte nějak extra zabývat vyděláváním a sháněním speciálních věcí, primitivně řečeno všichni tu mají vše. Ve hře se pak věnujete hlavně bojům a komunikaci s hráči.

Můžete zde rovněž poznat staré známé hráče, kterým vyhovuje, že se hře nemusí věnovat intenzivně, a že když přijdou, mohou si zabojovat a nešetřit před tím hodinu na zbraň. Možná i tento aspekt dělá ze serveru momentálně nejhranější.

Server má rovněž velice kvalitní tým správců, kteří se starají nejen o pořádek a akce, jedná se například o jediný server, kde je propojen obchod na webu serveru s hrou. Na webu si najdete, co toužíte zakoupit: manu, náboje, vzhled postavy atd. Následně vyplníte jméno postavy, program zkontroluje, že se jedná o vás účet pomocí IP adresy, sebere vám peníze a nastaví to, co jste si objednali.

Hráči tohoto serveru se navíc starají o chod internetového rádia, což je také poměrně ojedinělá věc, co se Chmatákova týče.

Samozřejmě server má i své mouchy, ale na jeho atmosféře je cosi přitažlivého, je dosti originální a provokativní. Nevzdal se ani v časech nejtěžších, kdy byl haněn širokým okolím a díky tomu si postupně vydobyl místo na slunci.

Více informací naleznete zde: http://www.chmatakov.jabko.net/

Kristýna Jahnová

Rate this post

2 komentářů k Jabko: Zábavný Chmatákov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *