Nové možnosti a servery v Runescape

Runescape je jedna z nejvíce hraných mmorpg her online, možná také díky tomu že je narozdíl od WoW zdarma. V tomto článku se seznámíte s tím, co je v ní nového a kam dále spěje.

Autoři a programátoři této populární hry vyslyšeli prosby a nářky hráčů a po letech čekání a napínaní jim opět vrátili nejen oblíbenou oblast Wild, ale rovněž umožnili obchodování bez omezení. Co to přinese dobrého, ale i negativního se dozvíte níže, jedno je ale jisté už nyní: a to sice ta věc, že tento krok, který si hráči sami odhlasovali a zvolili v herních volbách, bude mít za následek nárůst počtu nových hráčů, ale i návrat bývalých, kteří s hrou skončili právě kvůli uzavření oblasti Wild (a to že se nejedná se zrovna o malou skupinu hráčů).

Veškeré změny, které zde popíšeme, jsou platné od 1. Února 2011.

Wild divočejší než kdy dříve

Pro novější hráče nebo čtenáře, kteří o hře zatím jen slyšeli, krátce vysvětlíme, co je to Wild.

Jedná se oblast válečníků a bojovníků, pokud navštívíte určitý server hry, kde když budete udatně bojovat a zabíjet ostatní hráče, můžete velmi rychle zbohatnout z věcí, které vám od nich připadnou. Na druhou stranu, pokud někdo zabije vás, zaplatíte stejnou měrou. Tato herní oblast byla nejdříve zrušena a později nahrazena ne příliš populárním řešením, nyní se vrátila a je nebezpečnější, než kdy jindy.

Návrat volného toku peněz

Daleko zásadnější renovací je vrácení volného obchodování. Jinak řečeno, můžete dát ostatním libovolné množství peněz. V minulosti byli hráči omezováni dost nízkými limity, takže v podstatě nebyla šance někomu něco darovat – pouze směšné částky.

Tento krok je velice výhodný, pokud potřebujete zakoupit něco relativně levného, ovšem jinak poměrně vzácného, nebo těžko dosažitelného. Dříve by vám takový předmět jen stěží někdo prodal. Nyní si sice připlatíte, ale potřebné věci získáte. Další výhodou je, že takto můžete do začátků pomoci vašim přátelům a dát jim nějaké peníze či vybavení.

Nevýhoda z toho plynoucí je ovšem ta, že s tímto krokem lze předpokládat i zvýšení herní kriminality. Dá se předpokládat, že daleko více lidí se vás bude snažit okrást a dostat z vás heslo, jelikož heslo nyní znamená veškerý váš herní majetek. Proto je potřeba dávat si pozor a dodržovat základní pravidlo hry: nikomu nikdy nedávat heslo.

Celkově se herní reforma dá brát jako dobrý krok. To si určitě uvědomí i autoři, jelikož konkurence je obrovská a nelze vytvořit hru a pak z ní těžit, je potřeba ji stále vylepšovat a jít dopředu.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.