Program na filmy a databáze

Program na vytvoření filmové databáze ve vašem počítači, napojený na imdb. Přináší jednoduchou správu a hodnocení videí.

Pokud je sledování filmů vaší zálibou a máte dostatek času, abyste se jí pravidelně věnovali, určitě jste již hledali nějakou filmovou databázi, pomocí které byste mohli vyhledávat nové filmy s vaším oblíbeným hercem nebo herečkou, nakupovat filmy od vašeho oblíbeného režiséra nebo číst recenze na filmy o vašem preferovaném žánru.

Alternativní řešení těchto úkonů jsme vám před časem nabídli prostřednictvím Česko-Slovenské databáze filmů. Pokud vás ale tento webový projekt nenadchl a disponujete alespoň drobnou znalostí anglického jazyka, který byste ideálně chtěli procvičit a rozvinout, můžeme vám nabídnout anglickou databázi filmů integrovanou v programu, která se skrývá pod projektem Coollector.

Coollector je program, který můžete stáhnout a používat naprosto zdarma. Je vytvořen pro operační systém Windows, jeho jedinou nevýhodou může být výše zmíněný anglický jazyk, kterým komunikuje. Zřejmě nejlépe dotaženou  funkcí programu propracovaný vyhledávací systém.

Pro velký obsah filmů, herců a vůbec informací o filmech v této filmové databázi bývá program nazýván filmovou encyklopedií, bohužel se počet filmů v databázi prozatím s Česko-Slovenskou  webovou filmovou databázi nedá srovnat, ovšem Collector má plno jiných předností – mezi takové můžeme uvést třeba tvorbu vlastních DVD sbírek. V této evidenci si mimo jiné můžete vést i filmy, které jste někomu zapůjčili, nebo které byste naopak chtěli vidět či zakoupit. Pomocí programu lze rovněž filmy koupit za slušnou cenu.

Mezi další uživatelsky oblíbené funkce patří hodnocení filmů a výkonů herců ve filmech v podobě jednoduchého označení barevných ikon, které mají podobu smajlíků.

Program získal širokou škálu cen a ocenění a prochází neustálým a častým vývojem funkcí, ale hlavně přidáváním nových filmů, seriálů a dalších důležitých informací.

Tvůrcům programu lze samozřejmě databází pomoci například zasláním fotografií z filmů, herců nebo režisérů. Více o programu naleznete na webových stránkách databáze: http://www.coollector.com/

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Program na filmy a databáze

  1. Ahoj, článek je pěkný díky za něj, ale nevím proč se jako alternativa neuvádí také filmová databáze http://www.fdb.cz ,která je podle mého názoru zpracována mnohem lépe než čs..
    Také pro nás připravili nejlepší program pro správu filmu, který jsem měl možnost vyzkoušet na správu a databázi filmu.
    Seznam DVD ,může se stáhnout zde: http://www.fdb.cz/seznamdvd/
    Program má mnoho funkcí. Jen pro příklad filmy si můžete třídit až podle 50kriterii. Nebo ,že můžete data načítat z internetu a tudíž to nemusíte zadávat ručně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.