Jak vybrat tapetu

Pokud váháte, jakou tapetu zvolit nebo vůbec podle čeho váš výběr orientovat, možná vás potěší pár rad a aspektů, které vám sdělíme prostřednictvím toho článku, který je zaměřen na vhodný výběr tapety k vaší počítačové pracovní ploše.

První, co je potřeba, je zvolit takovou tapetu, která nebude mít příliš křiklavé barvy nebo symboly. Takovými jako jsou například různé spirály, které mají budit dojem, že jsou trojrozměrné. Je důležité totiž promýšlet také dopad tapety na vaše zdraví – v tomto případě na vaše oči. Ideální barvou, která by měla na ploše převládat, je například modrá.

Špatná volba

Tapeta by vás neměla rozrušovat, měla by působit klidným a uvolněným dojmem, který ve vás pak bude skrze monitor evokovat. Pokud zvolíte nějakou krvavou scenérii, můžete se cítit depresivně nebo se cítit více stresování, zvláště pokud zrovna řešíte nějaký problém. Naproti tomu například pohled na oceán vás dokáže dokonale uvolnit.

Dobrá volba

Lepší variantou tapety je fotka z dovolené nebo společná fotka s přáteli, která na vás bude působit příjemně a bude ve vás vyvolávat hezké emoce.

Možnou alternativou, která je v poslední době dost rozšiřovaná je možnost tzv. motivační tapety: tato tapeta by měla sloužit k probuzení vaší osobní motivace. Pokud chcete shodit pár kilo, zvolíte si například fotografii fitness centra. Pozitivní dopad je poměrně častý, ale stejně tak i stres nebo pocit viny, takže pečlivě zvažte, jestli vás podobný obrázek donutí navléci tenisky a jít ven, nebo ve vás jen zbudí pocit, že jste to zase nedokázali a vzdali, takže se budete trápit, ale ničemu tím nepomůžete.

Poměrně časté u mladších dospívajících je tapetování si plochy s fotografií vysněného, často třeba platonické lásky ze školy, nebo slavné osobnosti. To moc nedoporučujeme, buďto vám to opět přivodí neblahé emoce, nebo prosedíte bezvýznamně hodiny koukáním na vašeho prince.

Něco jiného je pak tapeta s někým koho si vážíte, nebo ho obdivujete, to vás pak může motivovat k tomu na sobě pracovat a stát se tak lepším člověkem.

Věřte tomu nebo ne, vybrání vhodné tapety není opravdu jednoduché a výběr o nás cosi vypoví a určitým způsobem u někoho větším u někoho téměř nulovým nás ovlivňuje.

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Jak vybrat tapetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.