Recenze hry Astro Lords

Astro Lords je moderní prohlížečová 3D strategie se sci-fi tématikou. Hra je zbrusu nová, je jen několik měsíců přístupná hráčům, je zcela zdarma. Vyžaduje stažení běžně používaného pluginu. Proto zatím nemá českou lokalizaci a je v angličtině. Jedná se o projekt britských vývojářů z firmy BISBOG SA.

Téma hry

Hra nás posouvá do budoucnosti, kdy je již lidstvo schopno létat za Kuiperův pás, (za konec Sluneční soustavy) do Ooperova mračna (místo se zvýšeným výskytem asteroidů a komet) a těžit ohromné nerostné bohatství. Odlehlost a velikost prostoru spolu s chamtivostí ostatních hráčů ( vše je v reálném čase) činí toto místo asi tak bezpečným, jako byl Klondike za zlaté horečky. Tím pádem musíte mít ostré lokty a pro strach uděláno.

Astro Lords

Téma hry Astrolords je poutavé a originální. V herním světě všechny dnešní technologie, i ty „šílené“ fungují – a k tomu i několik nových, ještě neznámých. Vzniká poměrně uvěřitelný mix technologií, které jsou reprezentovány technologickým stromem, který si podrobněji popíšeme později.

Strategická část

Jak hrát hru vám řekne poradce, který vás od začátku doprovází, abyste nemuseli nejprve pročítat anglický manuál. Jako nováček dostanete jeden asteroid, který je zatím pouhým kusem kamene. Na jeho povrchu začnete s výstavbou své základny. Tempo budování základny (zkrátka co kdy postavit) je prvním strategickým prvkem, se kterým se ve hře setkáte.

Astrolords

Jako první věc potřebujete zajistit pro vaši základnu dostatek energie, a tak začnete s budováním elektráren. Postupně postavíte na svém asteroidu jak doly, tak výzkumná centra nebo továrny na roboty. Všechny budovy můžete později vylepšovat.

Vedle vašeho asteroidu je bojová stanice, kam můžete umístit děla, lasery a další obraná zařízení. Patří k ní i dok, ve kterém kupujete, vyvíjíte a stavíte lodě, také najímáte jejich kapitány. Jak asteroid, tak bojová stanice jsou ve 3D a to velmi slušně graficky zpracované. Zvláště hezká je energetická kopule, držící atmosféru na asteroidu.

Technologický strom

Nalezneme tu více než padesát druhů technologií, které lze rozvíjet až do páté úrovně. Základní rozdělení je na konstrukční, specializační, manažerské a unikátní technologie. Zde je opět velkou pomocí poradce. Obecně platí, že konstrukční technologie umožňují stavbu a vylepšování budov, specializační technologie jsou mnohem dražší a tak se vyplatí zaměřit se výhradně na jednu oblast výzkumu. Manažerské technologie slouží ke zlepšování Vašich schopností jako Astro lorda. Můžete se rozhodnou, jestli se vydáte cestou pirátských nájezdů, diplomacie, expanzí…Zkrátka máte svobodu v tom, jak hru pojmete.

Bojová část

Souboje mezi chamtivými astro lordy jsou řešeny pomocí arény. Aréna je přizpůsobena prostředí mobilních telefonů a tabletů. I verze pro internetový prohlížeč na pc nesmí dát jeho uživateli rozhodující výhodu.

Astro Lords - město

Samotná bitva probíhá ve 2d režimu. Svou loď ovládáte snadno pomocí myši, levým kliknutím na loď se otevře nabídka, kde si vyberete pohyb, nebo, použití některého ze zbraňových systémů, případně některou z dalších vlastností lodě například zrychlení.

Některé z používaných zbraní střílí s přímou trajektorií například lasery a u dalších střela letí po balistické křivce. Tu je třeba odhadnout co možná nejlépe. To znamená, že bitva není tak snadná jak vypadá. Je až překvapivě zábavná. Porazit zkušeného soupeře už vyžaduje hodně schopností.

Astro Lords - menu

Právě souboje v aréně jsou velice důležité, tady získáte v odměnách další suroviny, i zkušenosti pro své posádky. Pokud budete nadprůměrným hráčem jistě se vyšplháte v žebříčku bitev až nahoru.

Závěr

Hru bych rozhodně doporučil jako velmi vhodnou pro tablet a pro smartphone. Na pc se ale rozhodně také nebudete nudit. Vyzkoušet a stáhnout ji můžete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *