Vše o HOWRSE

Howrse je online hra představující virtuální stáj. Howrse umožňuje lidem všech věkových kategorií virtuálně vlastnit koně a pečovat o něj, aby přežil. O koně se ve hře staráte úplně stejně, jako v realitě. Na oficiální stránce hry www.howrse.cz se můžete bezplatně zaregistrovat a začít žít svůj virtuální svět s koňmi.

Kolik hra stojí?

V Čechách byla hra spuštěna v první polovině roku 2011 a dnes má desítky tisíc hráčů. Velké plus je to, že je hra zcela zdarma! Neplatí se nic ani za registraci, ani nejsou nutné žádné poplatky v průběhu hry. Avšak existuje ve hře i možnost investovat pomocí SMS zpráv ve výši 50 nebo 30 Kč, čímž bude váš úspěch ve hře rychlejší, ale není to povinností a úspěchu lze dostáhnout i díky trpělivosti a snažení.

Registrace

Po spuštění stránky www.howrse.cz se zaregistrujete tím způsobem, že si zvolíte, zda se chcete starat o koně, nebo poníka. Dále vyberete pohlaví koně či poníka a pojmenujete si ho. Pokračujete v registraci výběrem plemena – co plemeno, to odlišné vlastnosti. Vlastnosti zvířete vidíte na pravé straně webové stránky. Můžete si taktéž určit, jaké zbarvení bude koník mít. Následně pokračujete na další krok registrace, která zahrnuje informace o vás – přezdívku, heslo, případně login hráče, který vám hru doporučil a vaše datum narození. Závěrem registrace potvrdíte souhlas s podmínkami používání a s ochranou osobních údajů. Podmínky používání si raději pečlivě přečtěte, jelikož je tam mimo jiné uvedeno, že můžete mít pouze jeden účet (jeden účet lze mít na české verzi hry, druhý účet na slovenské verzi hry, ale ne dva účty v jedné verzi), nebo že nesmíte při hraní podvádět. Po registraci se stačí už jen přihlásit a začít hrát.

Jak se o koně v Howrse starat?

Při prvním přihlášení se vám zobrazí průvodce Ow, opička, která vám bude dávat úkoly a pomůže vám zaučit se v odvětví chovu koní. Je to první okamžik, kdy se dostanete ke svému pár hodin starému koni a budete se o něj moci začít starat. Úvodem vám Ow poradí, jak o koně pečovat – nakojíte ho, napojíte, pohladíte, vyhřebelcujete… Půlročního koníka už můžete přihlásit do jezdeckého centra, naučíte se ho krmit a hrát si s ním. Opička Ow je vám stále po ruce a pokud si s něčím nevíte rady, dozvíte se od ní, co dělat a jak postupovat. Za každý splněný úkol dostanete od Ow nějakou odměnu. Tento „cvičný“ koník, na kterém se péči o koně teprve učíte, je nesmrtelný. Jakmile však projdete veškeré mise spolu s opičkou Ow, dostanete dalšího koně zdarma. Ten už však bude smrtelný, dospělý a musíte si s péčí o něj už poradit sami. To znamená starat se o jeho zdraví a nenechat ho zemřít. Na internetu je mnoho návodů, jak se o koně ve hře Howrse správně starat. V následující fázi hry plníte dlouhodobější cíle a úkoly, které se ukazují vždy jen 3, kdy se po splnění jednoho z nich ukáže cíl příští.

howrse

Při hraní Howrse se ukazuje také měřítko času koně, což udává, kdy den koni začíná a kdy končí. Zpravidla začíná v 8 hodin a spát by měl kůň chodit nejpozději o půlnoci, ideálně však okolo desáté hodiny večerní. Každý den musíte koně nakrmit a vyhřebelcovat, případně tyto základní úkony doplnit o vedlejší činnosti.

Zaměstnání

Pokud jste se zaregistrovali a začali jste s péčí o koně, můžete v nastavení svého profilu mimo jiné vidět, na jaké pozici jste automaticky zaměstnáni, a kdy můžete zaměstnání změnit. Každé virtuální zaměstnání je na určitou dobu, po níž jej můžete změnit. Zaměstnanecká pozice je závislá na počtu odehraných dní Howrse. Za každý odehraný den získáte virtuální plat.

Další důležité pojmy, s kterými se ve hře setkáte

Bonusy – Získáte je v jednotlivých misích. Mají různou podobu a různou funkci. Po jejich získání jsou koníkovi automaticky přiděleny.

Karma – Karma je vlastnost pohybující se v hodnotě 0–10. Informace o karmě jsou v sekci Můj účet na profilu. Pokud se nebudete chovat dle pravidel, můžete o karmu přijít. Karma poté nabývá po 1 bodě každých 30 odehraných dní. Odebráním karmy uživateli vzniká omezení v určitých aktivitách.

Koupě a prodej koní – Pokud hrajete hru déle než 10 dní, můžete koně prodávat. Je také možnost obchodovat s koňmi prostřednictvím aukcí (mezi 10–30 odehranými dny), kdy je kůň vydražen a prodán za nejvyšší příhoz.

Pasy – Pasy, vzácné rostlinky, ve hře HOWRSE hrají důležitou roli, ačkoli se dá v mnoha aktivitách obejít i bez nich. Fungují jako odměna, stejně tak i diamanty a EQUUS. Pasy lze získat různými způsoby, například splněním cíle, prodejem koně, úmrtím koně staršího 30 let, koupí pasů za české koruny (SMS), chycením UFA aj.

Moderátor – Je to osoba, která dohlíží na dodržování pravidel HOWRSE. Komunikuje s hráči prostřednictvím fór, odpovídá na otázky atd.

UFO – UFO je létající předmět, který se objevuje během hry. Stačí na něj kliknout, čímž ho chytíte a věc získáte.

Změna ročního období – Roční období se v HOWRSE mění každý týden, tedy za měsíc hráč zažije ve hře všechna čtyři roční období.

Mimo jiné se vám ve hře zobrazují vlastnosti koně, tedy jeh věk, výška, váha, datum narození, jméno vás jako jeho odchovatele, výstroj a předměty.

Pokud jedete třeba na dovolenou, na tábor, nebo nebudete mít pár dnů přístup k Howrse, nic se neděje. Během doby, kdy nebudete u počítače, koně spí. Vzbudí se až ve chvíli, kdy se přihlásíte zpět do hry. Pozor ale na dlouhou neaktivitu ve hře! Pokud se nepřihlásíte během 60 dnů od registrace, váš účet bude automaticky blokován.

2 komentářů k Vše o HOWRSE

 1. Ahoj našla jsem hack na howrse kde se může navíšit max.5 000 000 eguus a max.100 pasů.Musíte mít více jak 100 odsloužených dní a alespoň 50 živích koních.Jestli mi nevěříte tak se nepište nebudu vás tu přemlouvat abyste mi psali to.Hack se může používat max. jednou za měsíc.Informace mi posílejte na barcabar01@seznam.cz
  Podmínky:
  Přezdívka:
  Heslo:
  Počet pasů:
  Počet eguus:
  Jak dlouho to má trvat:

 2. Barča.
  Cha. To tak. Přijít o svůj vymazlenej účet? Nikdy!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *