Jak vybrat mp3 přehrávač

Není to lehké, vybrat si správný mp3 přehrávač z toho obrovského množství na trhu. Ale díky tomuto článku to pro vás bude hračka.

Jak vybrat ten správný mp3 přehrávač, když je jich dnes na trhu tolik druhů a každý má spoustu skvělých funkcí a vlastností? Máme tu několik důležitých kritérií, na která byste se měli především zaměřit při výběru toho správného mp3 přehrávače, aby plně vyhovoval všem požadavkům.

K čemu budete mp3 přehrávač využívat

Jak jsem již zmínil, dnešní mp3 přehrávače mají spoustu  funkcí a proto byste měli jako první věc zvážit právě to, jaké funkce budete od nového mp3 přehrávače požadovat. Pokud chcete pouze poslouchat hudbu a nic víc, postačí vám mp3 přehrávač, který má menší displej, sloužící jen pro zobrazení názvů písniček, nebo bez displeje. Ale pokud chcete také sledovat na novém mp3 přehrávači filmy nebo si prohlížet fotografie, budete potřebovat pokročilejší model s velkou barevnou LCD obrazovkou. Pokud si nejste jistí, jaké funkce se vám budou hodit, pořiďte si radši o několik stovek dražší variantu s větším barevným displejem.

Velikost mp3 přehrávače

Někdo poslouchá hudbu cestou do práce, nebo do školy a někdo třeba chodí se sluchátky v uších běhat do parku. Proto je důležité zvážit, jak velký a těžký mp3 přehrávač si pořídit. Ty nejmenší a nejlehčí modely si můžete bez problému připnout na tričko a ani o nich nebudete vědět. To se výborně hodí pro ty, kteří chtějí pouze poslouchat hudbu, nebo při poslechu hudby sportovat. Poté je tu kategorie středně velkých mp3 přehrávačů, které jsou v dnešní době nejrozšířenější mezi uživateli. Stále jsou tyto modely velmi lehké, takže se dají bez problému nosit kdekoliv a navíc mají i celkem velké barevné displeje, takže není problém si na nich přehrát film, nebo prohlédnout fotky. Poslední kategorií jsou velké mp3 přehrávače, kterým dominuje obrovský a kvalitní displej, který je ideální pro ty, kteří budou chtít především sledovat filmy a prohlížet si fotografie. Nevýhodou je, že už mají poměrně velké rozměry a jsou také těžší. Takže se sice ještě vejdou do kapsy u kalhot, ale určitě budete stále vědět, že daný mp3 přehrávač v té kapse máte.

Velikost úložného prostoru

Nejvíce jsou rozšířené dva typy pamětí u mp3 přehrávačů a to buď pevný disk, nebo flash paměť. Mp3 přehrávače s pevným diskem mají větší kapacitu, oproti přehrávačům s flash pamětí. Ale i přes to, že mp3 přehrávače s pevným diskem nabízejí větší kapacitu, jsou přehrávače s flash pamětí dražší. Důvodem je to, že flash paměť je lehčí a zabírá méně místa, což hraje důležitou roli u mp3 přehrávačů. Také na rozdíl od pevných disků neobsahují flash paměti žádné mechanické části, takže jsou mnohem více spolehlivé a také mají menší spotřebu, což prodlouží životnost baterie. A konečně se dostáváme k otázce, jak velkou kapacitu by měl mp3 přehrávač mít. Pro poslech hudby úplně postačí přehrávače s kapacitou 2 – 4 GB, které pojmou 1000 – 2000 písniček. Pokud ovšem plánujete také sledovat filmy a prohlížet si fotografie, zvolte raději kapacitu 8GB a větší.

Výdrž baterie

Většina MP3 přehrávačů obsahuje vyměnitelné baterie, nebo mají zabudovanou dobíjecí baterii (například jako mobilní telefony). Důležitým parametrem ale většinou není typ baterie, ale její výdrž. Pokud mp3 přehrávač nemá výdrž alespoň 12 hodin pro přehrávání hudby a 4 hodiny pro přehrávání videa, tak se mu obloukem vyhněte.

Podporované formáty hudby a videa

Nejpoužívanějšími formáty v současné době jsou mp3 (což je univerzální formát pro hudbu), WMA a také AAC (formát společnosti Apple pro ipod). Drtivá většina přehrávačů podporuje všechny tyto formáty, takže nemusíte mít strach, pokud máte hudbu v tomto formátu, že byste si jí nemohli na novém mp3 přehrávači poslechnout. Pokud budete chtít sledovat filmy, musí mp3 přehrávač podporovat buď formát mp4, nebo avi a u fotografií se jedná o nejpoužívanější formát jpg (jpeg), popřípadě png.

Speciální funkce

Některé mp3 přehrávače nabízí také funkce navíc, jako fotoaparát, příjem vysílání rádia, nahrávání zvuku pomocí vestavěného mikrofonu,nebo také například připojení k internetu přes wi-fi. pokud byste měli o něktorou z doplňkových funkcí zájem, zkontrolujte si při výběru, jestli daný přehrávač tuto funkci nabízí.

Závěr

U mp3 přehrávače si tedy hlavně musíte ujasnit, k čemu a kde jej nejčastěji budete využívat. Také hodně záleží na velikosti paměti, pokud chcete mít v novém mp3 přehrávači více filmů a spoustu fotek, investujte raději do větší paměti, než aby se stalo, že se do přehrávače nevejdou všechny soubory, které tam chcete mít. Také doporučuji vyhledat si na internetu názory ostatních uživatelů, jak jsou spokojení s daným mp3 přehrávačem, abyste si potvrdili, jestli je daný mp3 přehrávač skutečně dobrou volbou.

Šrámi92

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *