Jak otevřít soubor pps (ppsx)

Soubory s příponou pps, či  ppsx u verze MS office 2007, jsou soubory prezentačního software Power Point, který je součástí všech MS Office. Jak je otevřít a upravit? 

K otevření souboru a jeho zpracování  je nejlepší použít Power Point v MS Office, případně Power Point Viewer pro náhledy vyšších verzí, než je vaše verze Power Pointu. MS Office nejsou explicitně závislá na verzi operačního systému Microsoft Windows. To znamená, že pod Win XP můžete mít nainstalovánu vyšší verzi než Office 2003, tedy Office 2007 s novějšími Word, Excel, Power Point, Outlook,  Access, případně Publisher programy. (Verzi 2010 jsem na Win XP zatím nezkoušel).

Dále je kompatibilní se soubory Power Point od Microsoft i rozšířený balík kancelářských programů OpenOffice s prezentačním softwarem Impress od Sun Microsystem s jehož pomocí lze prezentace také předvádět.

Stačí ho přejmenovat!

Soubor pps je pouze přejmenovaná  originální přípona  souboru Power Point s původní automatickou příponou ppt či u office 2007 pptx. Důvodem změny na pps je to, že při otevření (např. dvojitým kliknutím na ikonu či název souboru) se prezentace otevře již do prvního celoobrazovkového snímku a ne do pracovního režimu jako u originálně generované přípony ppt.  Zpětným přejmenováním (např. přes menu nebo modrým rozkliknutím názvu souboru a ručním přepsání přípony na ppt), se opět vrátí soubor do režimu, kdy při otevření je okno aplikace se všemi dostupnými pracovními nástroji včetně přehledu všech snímků.

Pokud se při vlastním projekci vaší prezentace nechcete zdržovat s dvojím otvíráním prezentace a prezentace je definitivně hotová bez nutnosti dalších úprav, doporučuji přejmenovat soubor z původního defaultní přípony ppt (pptx) právě na pps (ppsx) pro pohotovější spuštění prezentace.Zpracoval: R. Halfar

1/5 - (1 vote)

3 komentářů k Jak otevřít soubor pps (ppsx)

  1. Mám Office 2007 pro stud. a domácnosti.
    Lze nastavit normostranu?
    Děkuji Zdenka

  2. Mám tablot YOGA 2 S androidem.
    Jak otevírat soubor s příponou pps ?
    Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.