Blokování vyskakovacích oken

Jak zablokovat vyskakovací okna v Internet Exploreru, Firefoxu, Opeře a Chrome.

Pop-up neboli vyskakovací okna s reklamami nebo různými akčními nabídkami dovedou surfování na internetu pěkně znepříjemnit. V tomto článku se dozvíte, jak ve svém prohlížeči zablokovat jejich vyskakování.

Internet Explorer

V Exploreru zvolte Nástroje > Blokování automaticky otevíraných oken > Zapnout blokování automaticky otevíraných oken (pokud je zapnuto je místo této volby Vypnout). Dále můžete přes volbu Nastavení povolit automaticky otevíraná okna pro weby, kde vám toto chování nevadí – např. chatovací servery apod. Zde lze také nastavit úroveň blokování – od nízké po vysokou, při které jsou blokována veškerá vyskakovací okna. Pokud chcete chování automaticky otevíraných oken dále regulovat, můžete zkusit doplněk IE7PRO (funguje i v Exploreru 8), který umožňuje nastavit ještě striktnější podmínky.

Mozilla Firefox

Ve Firefoxu zvolte Nástroje > Možnosti… > Obsah > a zaškrtněte volbu Blokovat vyskakovací okna. Pod tlačítkem Výjimky… je kompletní seznam webů, na kterých je vyskakování oken blokováno a také zde můžete přidat weby, na kterých vyskakování oken povolíte, případně je odebrat ze seznamu blokovaných.

Opera

V Opeře jděte na Nástroje > Nastavení… a zde přímo na kartě Základní údaje v prostředním řádku nadepsaném Vyberte nakládání s automaticky otevíranými vyskakovacími okny vyberte z rolovacího seznamu jednu ze 4 možností, jak se může s vyskakovacími okny nakládat.

Google Chrome

V Chromu klikněte na obrázek nastavení v pravé horní části okna prohlížeče (vypadá jako montérský klíč). Dále pokračujte na Možnosti > Pod pokličkou a zde rolujte dokud nenajdete pod oddělením Obsah webu volbu Upozornit při blokování překryvných prvků. Odškrtněte toto políčko, restartujte browser a po vyskakovacích oknech už nebude památky.

Rate this post

10 komentářů k Blokování vyskakovacích oken

 1. Pingback:

 2. Vite, jak zakazat vyskakovaci okna na Internetu v mobilu? Diky, Alena

 3. Určitě alespoň částečně dá, záleží na konkrétním mobilu a jeho prohlížeči

 4. Děkuju. Mám Sony Experia Go. Prohlížeč nevím, jak to zjistím? 🙂
  Alena

 5. mam novy notebook, a pořád mi na ploše vyskakuje reklamní okno intel a všechny aplikace se vypnou, nevím jak to mám blokovat?? kdyby někdo věděl, prosím o radu

 6. Mám prohlížeč Opera, a i po deaktivaci vyskakovacích oken a karet se mi pořád zobrazují. Stahoval jsem různé programy na detekci malware, spyware atd. Ale stejně nic nenašli opravdu nevím čím to je a už mi to pořádně začíná jít na nervy..
  Děkuji za odpověď. |-(

 7. Dobrý den,
  pokud jsem na netu v nějakých třeba novinách a omylem myší sklouznu nad reklamní banner, ten se ihned zobrazí přes celou obrazovku a já se ho v ten moment nemohu zbavit (tlačítko pro vypnutí je někde v rohu inzerátu mimo můj monitor) – jedná se v tomto případě o klasické vyskakovací okno a dá se i tato „nevyžádaná“ reklama nějak blokovat?

 8. AKO ZABLOKOVAT VYSKAKOVACI OKNA.. STACI SI PORIADNE PRDNUT . A UZ NEBUDE VYSKAKOVAT A JEDNU POPAPULI. TOHO CO PRAVE STOJI PRI VAS UZ VIAC NEBUDE VYSKAKOVAT.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *