Který prohlížeč je nejlepší?

Váháte, jaký internetový prohlížeč používat? Jaký je nejpoužívanější, nejbezpečnější a jaký má nejlepší doplňky? Po přečtení našeho článku už nebudete.

Platí, že každému uživateli vyhovuje prohlížeč jiný, ale pár informací a faktů rozhodně znát neuškodí.

Stažení a instalace je velice triviální a tak se budeme zabývat jen srovnáním.

Windows Internet Explorer

Tento prohlížeč, jsme zvolili, jako první ne z důvodu, že by byl snad bezkonkurenčně nejlepší, ale jelikož se od roku 1998 jedná o prohlížeč nejpoužívanější. Důvodem je zejména to, že je součástí operačních systémů rodiny Microsoft Windows. V rychlostních testech si ovšem zrovna nejlépe nevede. Bezpečnost tohoto prohlížeče je také dost pochybná, zejména ve svých nižších verzích umožňoval celkem bezproblémové šíření virů a spyware. Ovšem čím novější verze, tím lépe se tento problém daří napravit a podle některých testů už ve svých nejnovějších vydáních patří dokonce mezi nejbezpečnější. Hodně lidí ho používá jen jednou, a to sice ke stažení jiného prohlížeče.

Mozilla Firefox

Jedná se o velice populární prohlížeč, u nás i v Evropě patří mezi nejpoužívanější. Je rozhodně bezpečnější než Explorer, ale ani tento prohlížeč se nevyhnul množství kritických chyb, které jsou stále opravovány. Dlouho dobu měl to, co Exploreru chybělo: panelové prohlížení, zamezení vyskakujících pop-up oken, nebo stovky doplňků, které si můžete stáhnout.

Google Chrome

Jak již z názvu vyplývá, jedná se o prohlížeč společnosti Google. Podle různých testů, anket a srovnání je tento prohlížeč až 2x rychlejší, než ostatní výše uvedené. Počet jeho uživatelů v současné době zejména díky této vlastnosti roste, zejména na úkor Exploreru. Stejně jako Mozilla i Chrome nabízí množství kvalitních aplikací a doplňků, které si můžete stáhnout a nainstalovat. Dříve v tomto ohledu sice vedl prohlížeč Mozilla, ale Chrome nyní už více než dotahuje, navíc instalace doplňků narozdíl od Firefoxu nevyžaduje restart prohlížeče.

Kristýna Jahnová

Rate this post

2 komentářů k Který prohlížeč je nejlepší?

  1. Mám problémy s vyhledáváním starších mailů. Pokud chci na tabletu otevřít vsechny maily, ozve se hláška „Google se zastavila“. Toto oznámení se často objevuje např. při vyhledávání na internetu . Několikrát jsem měla mail úplné nefunkční, obnovila jsem ho na stojanu u Samsungu. Děkuji předem za radu.

  2. POKUĎ SI NĚKDY STÁHNĚŠ PROHLÍŽEČ GOOGLE CHROME ČASEM HO PŘESTANEŠ POUŽÍVAT A ODINSTALUJEŠ HO, TAK POTOM UDĚLEJ TOTO:
    Stáhni AdwCleaner a zjistíš havěť, kterou žádný antivirák neodhalí, kterou odinstalace neodinstaluje. Vymažeš ji a oni se nainstalují znovu i se zálohou a zakázat aktualizace nejdou. Ty si kontroluj sama přeinstalování při každé nové verzi G.chrome .Ti šmejdi to dělají naschvál, když novelizovali chrome od verze 29. Nebo vyskoušej JRT Junkware Remowal ze stránek: (Download Junkware Removal Tool) popř.vyhledej na MajorGeeks.com. Tyto nástroje jsou pro vyhledávání všech havětí co si google chrome natahá s touto potíží. Snad jsem ti trochu pomohl. Což mnozí neumějí. Na stránkách výrobce Google Chrome je více takových chyb, kde něco napíšou a skutečnost je úplně jiná. pak může jít PC k šípku. Totálně vytěžuje CPU na 100% lepší je zkusit Firefox a nebo jeho klony WaterFox nebo Pale Moon, to jsou svižné prohlížeče. Ne jak tento humus CHROME, ovšem když Chrome začínal byl to docela skvělý prohlížeč, již to neplatí je to jen maloch pro sběr marketingových informací co prohledává tvoje PC, ani o tom nevíš. (Víme nic není zadarmo) Opravdu nechápu jak tohoto žrouta RAM a CPU může někdo dobrovolně používat. Google Chrome je jako spyware. A ten instalátor pak tahá data k instalaci z netu a cachuje si je někam, kde je sotva najdeš a vyčistíš. Tento šmejd natahá ke své instalaci a aktualizacím asi 178 MB nevyžádaných dat. Chrome vyloženě špatný není, ale co půl roku se sám nějak přenastaví, po nějaké nevyžádané aktualizaci, které nejdou nijak nastavit. Celkově k tomuhle prohlížeči nějak nemám důvěru… Ve všech třech PC mám jedině Mozillu Firefox – nic lepšího neznám. Ve Firefoxu budeš muset často stahovat nějaké zásuvné moduly, aby správně fungoval, ale je to nejbezbečnější prohlížeč a nejrychlejší jaký kdy existuje. „záleží na rychlosti připojení k internetu“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *